Skocz do zawartości

F-16


okonek

Rekomendowane odpowiedzi

lukasz1.JPG
RAV, zgadza się ale cały czas mówimy o konfiguracji z CFT. To co cytowałeś odnosi się prawdopodobnie do konfiguracji bez tych zbiorników. Zresztą nie wiem kogo cytujesz ale raczej nie pilota i nie technika uzbrojenia. Podwiesza się CATM 9X, w zależności od wymagań misji oczywiście. CATM-120 to tylko efektowna ozdoba. I o ile wiem na Alasce nie używano ani AIM 120, ani AIM 9X.

 

Tak jak sądziłem Silmeor mylisz się. Na pytanie czy w konfiguracji jak na zdjęciu można podwiesić jeszcze rakiety, na sąsiednim forum pilot odpisał:

 

dźwignie 2x120 i 2x9, mógłby też wziąć 3x120 i 1x9, ale nie ma chętnych żeby lockheedowi zapłacić za dokończenie certyfikacji takiej konfiguracji

 

Amen

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostach teraz Ciebie nie rozumiem. Co Ty byś chciał podwiesić w konfiguracji CFT, zbiornik, Sniper, 4x GBU-24 w miejscu gdzie mogą być tylko rakiety (stanowisko 1,2,8 i 9)? Gradzik potwierdził, że mogą być tam rakiety, choć Silmeor stanowczo to negował.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi mi o to, że limit jest i samolot dźwignie co się podwiesi ale jednak w praktyce tak nie będzie bo konfiguracja nie jest certyfikowana ergo nie wystąpi w rzeczywistości. Chyba, że certyfikacja dotyczy naszej konfiguracji samolotu a np amerykanie mają certyfikowane takie ciężkie opcje np na bl 40 (abstra:bip:ąc od tego, że nie mają bodajże CFT). To już są niuanse, których nie ogarniam.

No na 1, 2, 8, 9 to tylko rakietki bym wieszał, nic mi nie przychodzi do głowy innego. Chociaż kiedyś spotkałem się z grą, gdzie na 2 i 8 były wieszane wyrzutnie npr Bajki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi mi o to, że limit jest i samolot dźwignie co się podwiesi ale jednak w praktyce tak nie będzie bo konfiguracja nie jest certyfikowana ergo nie wystąpi w rzeczywistości.

Nadinterpretacja słów Gradzika. On pisał o braku możliwości podwieszenia niesymetrycznego (np. 9X na pylonie 2 i AIM-120 na pylonie 8) na naszych samolotach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...

Witam

Czy na wyposażeniu naszych Jastrzębi jest bomba GBU-10, jest w modelu Revella F-16C Block50/52 04633 1_72

Rakiet HARM to nie kupiliśmy z tego co wiem a też ą w tym modelu

Pozdrawiam

Wasyl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale amerykanie mają. I to dla ich samolotu są te podwieszenia (podobnie jak AIM-9M i ALQ-131)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ma ktoś może zdjęcia tego, co kryje się pod otwieranym panelem z lewej strony wlotu powietrza? Albo chociaż zna nazwę tego panelu. Bo za Chiny ludowe nie mogę wyguglać sensownej fotki...

 

Tutaj widać o co mi chodzi (między żołnierzem obsługującym wózek MJ-1B a tym głaszczącym czule bombę). Otwarty panel widać nad zapalnikiem podwieszonej już bomby, zasłania go pylon na AAM.

ZDJ_6.JPG

Zdjęcie z portalu zoom.mon.gov.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Dziś przed południem z Krzesin wyleciały do Norwegii na NATO TIGER MEET dwa C-130 i 6 sztuk F-16( cztery C, i dwie D). Dwie sztuki dostały okazjonalne malowanie (lub oklejanie). Fotki słabe bo pod ostre słońce.

IMG_3370_zps5aac66c0.jpg

IMG_3366_zps40b32e50.jpg

IMG_3360_zpsb6e586d2.jpg

IMG_3359_zpsc19ce6d8.jpg

IMG_3353_zps5965efb2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko oczywiście kwestia gustu, ale te malowania takie jakieś hmm... bardziej jak ludowe makatki niż tygrysie skóry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby zrobić to fachowo jakieś malunki natryskiem wykonane przez jakiegoś plastyka to by inaczej wyglądało. A tak są ponaklejane jakieś paseczki z folii bo takie są ograniczenia więc cudów nie ma. Wrócą to już będą strzępy wisieć z tych naklejek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jak wszyscy malują ładne tygrysy, tak my musimy mieć jakieś czerwone dziwadło.

 

Ten kolorowy jest tragiczny. Jak Peruwiańska makata.

 

Pełna zgoda - bardziej się nie dało oszpecić tych pięknych samolotów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby zrobić to fachowo jakieś malunki natryskiem wykonane przez jakiegoś plastyka to by inaczej wyglądało. A tak są ponaklejane jakieś paseczki z folii bo takie są ograniczenia więc cudów nie ma. Wrócą to już będą strzępy wisieć z tych naklejek.

Leszku moim zdaniem to nie tak. Jaki problem jest zaprojektować przez artystę malunek i go wydrukować? A to malowanie nie wygląda na paseczki tylko jedną naklejkę na każdą stronę statecznika. Taki był projekt i tyle. Nie zwalałbym winy na ograniczenia technologiczne. Słyszałeś jak to miało być poprzednim razem (widziałeś projekt)? Jak wspominał Gradzik, najzwyczajniej się nie dogadali z wykonawcą.

 

Jak nic nie robili - źle, jak coś drgnęło też niedobrze!! Ot cała polska rzeczywistość

 

Oj tam, mi się szary podoba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.