Skocz do zawartości

F-16


okonek

Rekomendowane odpowiedzi

Nie słyszałem o zmianie wzoru kamuflażu przy tej okazji. .

 

Może przynajmniej znikną te obleśne ciemne obramówki.

Ale się czepiliście ich. Kiedy one nie są tak mocno widoczne, jak np. na ostatnim modelu Banny'ego w galerii. Wszystko zależy od światła i kąta obserwacji. Powiem nawet, że gołym okiem nie rzucają się tak mocno w oczy jak, przy zmodyfikowanych zdjęciach .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Zresztą przynajmniej jeden Jastrząb (4040) był już przemalowany - zauważyłem to kiedyś na zdjęciach statecznika pionowego. Musiało to jednak nastąpić jeszcze w USA.

 

Podobno towarzysze amerykańscy mieli z nim lekki problem, to i przemalowali skutki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zauważyłem podczas Święta lotnictwa, że jedne eFy to mają, inne zaś - nie. Mianowicie co to jest? (zaznaczone czerwonymi kółkami gwoli ścisłości )

 

6ac2818eff053c1bmed.jpg

 

Pozdrawiam,

JK

 

PS. Fotka jest linkiem do nieco większego zdjęcia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze mówiąc nie wiem jakie uzbrojenie i wyposażenie specjalne mogą przenosić nasze F-16 i co z tego kupiliśmy, ale wygląda mi to na jakiś zasobnik podwieszony pod węzłem podwlotowym (może LANTIRN lub coś podobnego do lotów na małej wysokości i omijania przeszkód terenowych?).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...
  • 2 weeks later...

Mam pytanie dysponuje ktoś zdjęciami F-16D o nr 4078 interesują mnie górne powierzchnie fajnie by było gdyby miał jeszcze na sobie konforemne zbiorniki paliwa ale bez nich też będzie super. Wolałbym mieć pewność że to co jet w instrukcji hasegawe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Moim zdaniem te obramowania to nic innego jak niechlujstwo malarzy w USA. Na zdjęciach ze zbliżeniami widać, ze najpierw malowali zarys plam a później na odwal się wypełniali wnętrze plamy. Tutaj pewnie wypełnienie jest wykonane staranniej (umówmy się, kamuflaże naszych Su-22 i MiG-29 z Bydgoszczy są świetne ;) ) toteż i różnicy w odcieniach nie widać. Może i się doczekamy na F-16 indywidualnych kamuflaży zamiast jednego schematu, kto wie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Mam pytanie odnośnie bomb GBU-24. Podczas wizyty w bazie w Łasku w zeszłym roku przy okazji konkursu do obejrzenia była właśnie taka bomba. Zestaw lotek i seeker były założone na ćwiczebną Mk. 84. Z wikipedii dowiaduję się, że GBU-24 może być w kilku odmianach, m. in. na podstawie Mk. 84 oraz BLU-109. I teraz moje pytanie: czy nasze F-16 mogą przenosić GBU-24 z głowicą BLU-109? Pytanie wynika stąd, że w zestawie Kinetica do greckiego C GBU-24 są tylko w odmianie BLU-109 a bomby wyglądają fajnie i pewnie właśnie te bomby chciałbym podwiesić. Jeśli nasze F-16 nie mogą przenosić BLU-109 (lub nie mamy kupionych) to od biedy mogę przerobić JDAM.

 

I jeszcze jedno: czy są jakieś ograniczenia wersji C w stosunku do wersji D jeśli chodzi o przenoszenie bomb? Co maksymalnie mogę podczepić pod C z założonymi CFT? Chodzi o pylony 3, 4, 6 i 7.

Najchętniej to bym wrzucił na 3 i 7 po dwie GBU-12 na TER a na 3 i 6 po GBU-24 zamiast zbiorników 370 galonów. Reszta to 2xAIM-9 i 2xAIM-120 plus zbiornik 300 gal pod kadłub. No i CFT. Robię F-16C. Czy w ogóle oderwałby się od ziemi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jeszcze jedno: czy są jakieś ograniczenia wersji C w stosunku do wersji D jeśli chodzi o przenoszenie bomb? Co maksymalnie mogę podczepić pod C z założonymi CFT? Chodzi o pylony 3, 4, 6 i 7.

Najchętniej to bym wrzucił na 3 i 7 po dwie GBU-12 na TER a na 3 i 6 po GBU-24 zamiast zbiorników 370 galonów. Reszta to 2xAIM-9 i 2xAIM-120 plus zbiornik 300 gal pod kadłub. No i CFT. Robię F-16C. Czy w ogóle oderwałby się od ziemi?

Takiej "choinki" sobie nie przypominam. USAF ma swoje standardowe zestawy uzbrojenia i ten wydaje mi się dość dziwny. Radziłbym poprzeglądać zdjęcia i wybrać jakąś realnie używaną kombinację. Może znajdziesz i taką...

 

Przy okazji, na wszelki wypadek zwrócę uwagę, że jeśli na pozycji 4 i 6 wisi coś innego niż zbiorniki, to używane są tam takie same belki, jakie zwykle są na pozycjach 3 i 7. Mnie to w pewnym momencie zaskoczyło. Te długie belki, typowe dla pozycji 4 i 6, stanowią praktycznie jedną całość ze zbiornikami (nawet są zakładane i zdejmowane razem) i są używane tylko z nimi.

O kwestii belek na 4 i 6 wiem i martwi mnie to, bo w zestawie mam tylko dwa pylony pod bomby i to może mnie zmusić do zawieszenia zbiorników.

Generalnie sęk w tym, że zestawy, które nosiły nasze F-16 nawet na Alasce są dość nudne :P

GBU-24 z Mk. 84 mogę sobie zrobić z zestawowych JDAMów i GBU-24 z BLU-109. Dużo trzeba będzie zeszlifować z JDAMa :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

USAF ma swoje standardowe zestawy uzbrojenia i ten wydaje mi się dość dziwny. Radziłbym poprzeglądać zdjęcia i wybrać jakąś realnie używaną kombinację. Może znajdziesz i taką...

Tylko schematy USAFu nie uwzględniają jednej zasadniczej rzeczy - CFT. Więc tak do końca wzorować się na nich nie da.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

RAV, zgoda. Tylko ciężko chyba trafić na schemat podwieszeń dla samolotu z CFT. Praktycznie zbiorniki te nie były jeszcze na żadnym F-16 wykorzystane w realnym konflikcie (tu mogę się mylić, ponieważ nie jestem pewien jak to było w przypadku ostatnich operacji lotniczych w Libii, lub prowadzonych przez Izrael itp.). I w tym szkopuł. Trzeba wszystko policzyć. Udźwig maksymalny i wagi bomb i pylonów. Takich informacji to szukałbym na f-16.net.

Karambolis8, gdy widzę warsztat efa praktycznie w większości przypadków staram się pomóc.

 

To chyba najcięższa konfiguracja jaką na szybko kojarzę:

f16iinflightso.jpg

Zbiorniki pod kadłubem, to większa odmiana tych standardowych. Dlatego też konfiguracja proponowana przez Ostach może okazać się dopuszczalna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.