Jump to content

Bf-109 G14 Trumpeter 1/24


Artur D.
 Share

Recommended Posts

Bf-109 G-14 po wielu bojach z lenistwem został wreszcie ukończony.

Może nie jest perfekcyjny i ma sporo błędów, ale jest i to się liczy

001pcf.jpg

002sjb.jpg

003ern.jpg

004mvhv.jpg

005bye.jpg

006jc.jpg

007nzb.jpg

008os.jpg

009lxt.jpg

010vtm.jpg

Tutaj odrobinka zabawy graficznej

012helena.jpg

1342728232748.jpg

I końcowa wiadomość, jest to mój ostatni model malowany starym dobrym ruskim aerografem, najwyższy czas na nowy sprzęt

Link to comment
Share on other sites

Jedyny politycznie poprawny Bf-109 na forum ;) Podoba mi się, malowanie, zwłaszcza kołpak z przebijającą spiralą przez czarny lakier. Kwestia zamknięcia wszystkich luków była wyjaśniona w warsztacie, więc nie marudzę - nasz klient, nasz pan ;)

 

Jeśli Twoje dotychczasowe modele były robione starym aerografem to strach pomyśleć, co będzie teraz.

Link to comment
Share on other sites

Gratuluję ukończenia ciekawego modelu.

Sceneria do zdjęć trochę nie dopracowana, ale model widać.

Gratuluję wytrwałości.

Link to comment
Share on other sites

Zacny model Arturze ale faktycznie warsztat i Twoja renoma dawały pozory pokazać coś zaskakującego - szału nie ma -bardzo precyzujnie sklejony model w durzej skali z ciekawym malowaniem - może faktycznie zdjęcia;

Link to comment
Share on other sites

Jedno jest pewne. W wieku 5-10 lat nie nauczyłeś się budować lotnisk polowych!!!

Trzeba było ten piasek rączką uklepać!

Mnie się podoba meser - lotnisko do niczego!

Link to comment
Share on other sites

Panie Tombie, dlaczego pan szuka "dziury w całym" ?? O jakim "szale" można mówić przy "109" ?? Co trzeba jeszcze pokazać, żeby wprawić w zdumienie takich dociekliwych forumowiczów jak Pan ?? A tak w ogóle, to popracuj Pan nad ortografią !!

Link to comment
Share on other sites

Witam ;)

Podoba mi się model, podoba mi się wykonanie i malowanie, nawet bardzo - znać rękę mistrza. Nie podoba mi się schemat malowania. Messer w 'rafowskim' malowaniu jest po prostu 'mdły'. I to może właśnie wyjaśniać tak dużą różnicę zdań w odbiorze efektu finalnego przez oglądających, a co za tym idzie i ich komentarzy doprowadzając do skrajnych emocji, hehehe. Gdyby to było malowanie niemieckie, to nikt by się nie przyczepił. Ale nie czarujmy się, Me-109 do najpiękniejszych nie należy, a to malowanie go po prostu dobija. Do tego naprawdę subtelny i zrobiony ze smakiem weathering, który jednak 'gubi się' w szarości i zieleni. Jestem pewien, że ten sam weathering na schemacie niemieckim sprawdził by się w stu procentach. Tutaj niestety 'nie funguje'. Trzeba tego 'Mesera' konkretnie wytyrać żeby nabrał życia. Ale wtedy rozmijamy się z realiami historycznymi. I to właśnie problem ;))). Ehh, szkoda, że wtedy we Włoszech nie kupili go od Jankesów modelarze tylko piloci

Link to comment
Share on other sites

Ładny model - przy ofercie barw niemieckich wybór malowania z szachowniczką był z pewnością nowatorski, ale z mojego przynajmniej punktu widzenia jak najbardziej właściwy.

W pełni zgadzam się z podsumowaniem LO, choć mam dwie refleksje:

- żadna z opinii nie wyrażała się negatywnie o modelu jako takim, stąd personalna reakcja jednego z kolegów była nieadekwatna do treści kwestionowanego komentarza;

- jestem w ciężkim (pozytywnym) szoku, iż do tej pory nie zgłoszono wniosków o łosza. Ciekawe dlaczego?

Link to comment
Share on other sites

Raport o tej całej przygodzie musieliśmy przedstawić nazajutrz, ale Me-109 znikł z naszego lotniska i już więcej go nie widzieliśmy. Gdybym wiedział, że taki będzie bilans naszego wysiłku, nie ruszyłbym ręką, Stramik nie potrzebowałby kilku kąpieli celem odzyskania swego naturalnego koloru skóry, nie mówiąc już o stracie munduru. W drodze łaski zostawiono nam Bückera na jakiś czas. Bücker mnie szczególnie wiernie się wysługiwał.

 

Cytat ten pochodzi z relacji Kapitana Jana Praisha. Autorem całego artykuły jest Wojciech Zmyślony (tak, tak, to nie żart). W tej sytuacji należy sądzić że zdjęcia samolotu zrobiono tuż przed pierwszym lotem w barwach 318 Dywizjonu. Domniemać należy też, że zdjęcia przedstawiają samolot,,świeżo malowany". Ile też lotów wykonał w 318 Dywizjonie nie wiadomo, przynajmniej tak wynika z całego artykułu.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.