Skocz do zawartości

Bułgarski (SFOR) BRDM2 - Dragon - 1:35


Stojkovic

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Model wykonany z waloryzacją blaszkami Eduarda i kołami żywicznymi bliżej mi nie znanej firmy z chin.

Przy wykonaniu malowania wzorowałem się na bułgarskim BRDM 2 w ramach misji SFOR.

Oto efekty:

brdm-2_cn_2_of_8.jpg

DSC00949.jpg

brdm-2_cn_3_of_8-1.jpg

DSC00936.jpg

brdm-2_cn_8_of_8.jpg

DSC00945.jpg

 

Wszystkie fotki:

DSC00934.jpg

DSC00935.jpg

DSC00936.jpg

DSC00937.jpg

DSC00938.jpg

DSC00939.jpg

DSC00940.jpg

DSC00941.jpg

DSC00942.jpg

DSC00943.jpg

DSC00944.jpg

DSC00945.jpg

DSC00946.jpg

DSC00947.jpg

DSC00948.jpg

DSC00949.jpg

DSC00950.jpg

DSC00951.jpg

DSC00952.jpg

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ładny. Podoba mi się. Już chciałem się doczepić, że mało obić, słaby wash itp... ale dobrze że dałeś foty prawdziwego bo prawdziwy wygląda dosłownie jak twój, Albo twój jak prawdziwy ha ha . Naprawdę podoba mi się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze dwa porównania modelu z oryginałem pokazują, że masz poprzestawiane kolory zielony z brązowym.

Celowy zabieg, czy pomyłeczka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem pewien czy zdjęcia pokazują jeden pojazd czy kilka, więc z tym przestawianiem kolorów to głowy uciąć sobie nie dam.

Generalnie zamysł byłtaki, by zrobić jak najdokładniej i najlepiej wykorzystując posiadane umiejętności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Model generalnie prezentuje się bardzo ładnie. Jednak faktycznie flagi i ten czerwony brud strasznie biją po oczach. Poza tym widać ślady łączenia na tłumikach oraz niepomalowane tylne światła, co jednak łatwo naprawić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super! Szkoda, że nie polski :P

Jakby wszystkie pojazdy miałyby być polskie, to by nudą wiało, że hej Bardzo dobrze, że nie polski

 

Model troszkę zepsuty przez niestaranne flagi i fatalne brudzenie. Czyli zarzuty te same, co koledzy powyżej. Szkoda, że nie spróbowałeś załatwić sobie kalkomanii z flagami i tablicami rejestracyjnymi. Choć to można jeszcze poprawić. Dodałbym od siebie, że przejścia między kolorami wyglądają na raz bardziej, a raz mniej rozmyte, i to czasem na tym samym przejściu. Ale ogólnie całkiem nieźle. Dużo daje interesujące, niebanalne malowanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie,

 

Pierwszy raz malowałem na podst. zdjęcia

Pierwszy raz wykonywałem kamuflaż więcej niż jednokolorowy

maskowanie wykonane taśmą tamyia, wycinane kształty odręcznie bez plasteliny czy tego typu elastycznych pomocy

brudzenie wykonane drugi raz w życiu

 

Generalnie skupiłem się na blaszkach i spróbowaniu czegoś orginalnego... następnym razem będzie lepiej.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Flagi do wymiany, podobnie jak napis SFOR z tyłu: inny krój czcionki, inny sposób nanoszenia (szablon) - albo tak, albo tak Brudzenie kół przednich bardzo fajne, ale tylnych już nie.

w moim przekonaniu to przednia para opon jest odwrotnie założona, druga jest ok., wystarczy spojrzeć na pierwsze dwa zdjęcia z realu

Zapaprały się chyba szybki z przodu...

jak na pierwszy wielobarwny kamuflaż i drugi wash to nawet nawet

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a opony z tyłu to specjalnie załozone odwrotnie czy tak wyszło?
Opony z tyłu są ok, te z przodu maja bieżnik odwrotnie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh, faktycznie są strzałki... Patrzyłem na ułożenie bieżnikowej jodełki.

W takim razie coś z tymi strzałkami wydaje się nie teges

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.