Skocz do zawartości

Rydwan Wilków -Merkava 3D -Meng 1:35


madeira

Rekomendowane odpowiedzi

IDF-w grudniu najpozniej styczniu HB wypuszcza model Namera

 

Tak, tylko szkoda,że wersję techniczną która to była prototypem i powstała w jednym egzemplarzu... (sam model to będzie najprawdopodobniej kopia Legenda)

Osobiście czekam, aż ktoś wyda wersję produkcyjną Namera.

 

Co do gasek,mam juz 1 komplet,ale czy nie byly one uzywane w Magachu 6,7?

 

Nie, Magachy wykorzystują gąsienice czołgów Merkawa 1 i 2.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 164
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

No Bartek mnie wyprzedził z informacją na temat gąsienic w Magachach. No jak dobrze pójdzie, to dziś będę miał antyposlizg na całości kadłuba. Jeśli to założenie zostanie spełnione, to jutro się pojawią zdjęcia z opisem metody.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chodzi mi o to że elitarny, ale o to że o niektórch maszynach o których piszecie słyszę pierwszy raz. No to przecież nie mogę za bardzo wam doradzać w sprawach technicznych. Poczekamy na malowanie i może wtedy powiem czy np. wash mi się podoba, he, he.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dotarły:

 

PE35503A.jpg

 

 

Należne jest tylko jedno sprostowanie -w zestawie nie ma uchytów do bocznych ekranów, błotników tak przednich jak tylnych, oraz żywicznej półcalówki z metalową lufą. Za dobrze by było.

Zestaw jednak na pewno przydatny.

A ja z budową ugrzęzłem na klapie nadsilnikowej. Ni cholery nie chce pasować do kadłuba.. Za duże, krzywe..

Jak sie uporam z tym cholerstwem to opiszę co i jak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Poniżej zdjęcia powierzchni antypoślizgowej na przedniej części kadłuba:

 

Meng%252025.jpg

 

Meng%252027.jpg

 

Meng%252026.jpg

 

Po kilku próbach z różnymi specyfikami wybrałem sodę. Metoda jest prosta –obszar który ma być pokryty antyslipem spryskałem najpierw bezbarwnym lakierem (Top Coat), a potem przez sitko z nałożoną jeszcze pończochą  sypałem sodę. Na to podkład (ja używam Chaos Black) i gotowe. Lipa jest tylko z maskowaniem, bo na nie trochę schodzi. W opcji był jeszcze piasek kwarcowy zamiast sody, ale wydawał mi się być trochę za gruby po nałożeniu. Nowsze wozy IDF-u mają bardzo drobno ziarnistą powierzchnię antypoślizgową.

 

merkava_mkii_20_of_21.jpg

 

Zobaczymy jak będzie wyglądała po pomalowaniu. ;)

Zaś co do składalności części nadsilnikowej, to była masakra.. Całość po złożeniu nie chciała pasować do górnej płyty kadłuba. Była za duża. Dodatkowo kadłub był trochę zwichrowany więc było wesoło..

 

Bulik58 Voyager ma poprostu dobry dział marketingu.

 

Piotrek swój model będę malował ją mieszanką Vallejo:

-Panzer Aces 306 Dark Rubber

-Model Color 70988 Khaki

Na Mk IV wyszło to tak:

 

6.jpg

 

M-113 malują chyba tak samo, tzn tak na szybko jak sprawdziłem w necie, to pokazały mi się takiego samego koloru pojazdy.

Poczytaj tu o kolorach:

 

http://www.idf-modelling.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marcinie ładnie wyszła ci ta struktura .

Co do piasku dla szynszyli stosowałem go na Challenger 1 i wydaje mi się trochę za gruby chociaż na 2 myślę iż byłby dobry .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Bartek. Filmik dobrze mi znany, ale z radością sobie go odświeżyłem. Jak się uda, to dziś zrobię jeszcze zdjęcia tego co wczoraj dołożyłem.

No, a Ty nie zajmuj się pierdołami, tylko siadaj do Magacha.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Piotrek, jakoś daje radę.

 

Być może niektórzy uznają, że robię za częste aktualizacje, ale wrzucam kolejne dwa zdjęcia:

 

Meng32.jpg

 

Meng33.jpg

 

Coś się kolory zwichrowały, ale widać to co miało byc widać.

 

Kilka dni temu rozmawialismy ze na temat mojego warsztatu. Rzucił stwierdzenie, że podobno Voyager "dał du.y" z blachami. Póki co składalność jest fatalna. Obręczy do osłony tylnej lampy nie udało mi się na tyle chwycić (zlutować), żeby ją potem w sesnowny kształt uformować. Trzeba było "pocienić" to co dał MENG. Klamka nad lewym błotnikiem okazała się być totalnym niewypałem i trzeba było ją samemu zrobić. Zobaczymy jak będzie szło dalej, ale klamry, których na Merkavie jest trochę, też trzeba będzie zrobic samemu, bo Chinczyki dały ją jako kawałek płaskiej blaszki. Klamry jak wiadomo zrobione są z drutu, nie z płaskownika...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O ile dobrze pamietam Barthass zamiescil fotke czolgisty IDF w helmie pilota

 

To absolutnie nie był hełm lotniczy! Tylko prototypowy hełm dla czołgistów, nie przyjął sie bo był zbyt drogi, i szyba szybko się zużywała ( hełm był w trakcie testów pod koniec lat 90'. więc umieszczenie go na załogancie 3D to sci-fi):

 

337.jpg

 

baz338.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.