Skocz do zawartości

Rydwan Wilków -Merkava 3D -Meng 1:35


madeira

Rekomendowane odpowiedzi

Dłuuuugo to trwało, ale wymieniłem gąsienice na poprawne (do wersji IIID) produkcji SPADE ACE (rewelacha, friule miękną!!) i złożyłem stelaże tylnych koszy. Dodatkowo poprawione zostało ułożenie kół napędowych. Meng zrobił je za szeroko, na tyle, że gąsienice stykały by się z gumowym fartuchem na przednim błotniku.

Dwie szybkie fotki:

 

me2.jpg

 

me%25201.jpg

 

Szalom wszystkim!! ;)

 

p.s. Następnym razem zdjęcia będą na tle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 164
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Dostępność - Hobby Easy lub ebay, a cenowo wygląda to tak, że mnie wyszło 120 zł z przesyłką, czyli na poziomie friuli w Polsce. Gąsienice mają bardzo dobrą jakość odlewu. Jedyny problem jest taki, że drut, który dali do montażu jest dość gruby i nie zawsze chce wejść w ogniwo. Warto nadmienić, że ofertę SPADE ACE ma niesamowicie rozbudowaną (na HE jest chyba cały asortyment). Polecam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dostępność - Hobby Easy lub ebay, a cenowo wygląda to tak, że mnie wyszło 120 zł z przesyłką, czyli na poziomie friuli w Polsce. Gąsienice mają bardzo dobrą jakość odlewu. Jedyny problem jest taki, że drut, który dali do montażu jest dość gruby i nie zawsze chce wejść w ogniwo. Warto nadmienić, że ofertę SPADE ACE ma niesamowicie rozbudowaną (na HE jest chyba cały asortyment). Polecam.

Witam,

bardzo cenne takie informacje, to lubię. W tej chwili jest taki zalew akcesoriów uzupełniających, ze nie sposób się połapać. Relacja z budowy wyśmienita, kibicuję i pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Szalom!!

 

Trochę to trwało, ale wystrugałem boczne ekrany. Po kolei postaram się opisać jak to wyglądało:

-najpierw "pocieniłem" sprężyny wieszaków paneli. Po lewej przed, a po prawej po zabiegu:

 

Mk%2520IIID%2520Wieszak%2520cienki.jpg

 

-trzeba było także poprawić same panele:

 

Mk%2520IIID%2520panel%25201.jpg

 

-najpierw nawierciłem zawieszki:

 

Mk%2520IIID%2520panel%25202.jpg

 

-a potem skalpelem i pilnikiem wyprofilowałem ich właściwy kształt:

 

Mk%2520IIID%2520panel%25203.jpg

 

-następnie nawierciłem otwory na łańcuchy łączące poszczególne wieszaki ze sobą:

 

Mk%2520IIID%2520wieszaki%2520otwory.jpg

 

-z trzech zrobionych ogniwek, dwa przerobiłem na haki/szekle, a potem wszystkie połączyłem razem. Następnie w samozaciskowej pęsecie całość umieściłem we właściwym miejscu:

 

Mk%2520IIID%2520el.1.jpg

 

Mk%2520IIID%2520prawy%2520srodek.jpg

 

W rzeczywistości wygląda to tak:

 

306.jpg

 

Po co izraelici tak to wymyślili? No po to, żeby w walce żaden panel im nie zginął.

 

Największa zabawa była ze skrajnymi wieszakami:

 

-oryginały

 

%2521MIII.jpg

 

00781_5313200.jpg

 

-i moje wypociny

 

Mk%2520IIID%2520prawy%2520przod%2520gora.jpg

 

Mk%2520IIID%2520lewy%2520tyl%2520gora.jpg

 

Mk%2520IIID%2520lewy%2520przod%2520gora.jpg

 

Mk%2520IIID%2520lewy%2520przod.jpg

 

Mk%2520IIID%2520prawy%2520tyl.jpg

 

...strasznie dużo paprochów i szlifów powychodziło na zdjęciach.

 

Całość wygląda póki co tak:

 

Mk%2520iIID%2520lewy%2520ogol.jpg

 

Mk%2520IIID%2520prawy%2520ogol.jpg

 

Zdjęcia oryginałów pochodzą z idf-modelling.com

Moje trochę słabo wyszły, ale ku lepszemu idzie. ;)

 

Pozdrawiam wszystkich fanów IDF-u i tych, którzy przeglądają mój warsztat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Kuba, Mirek.. Staram się jak mogę. Obecnie pracuję nad tylnymi koszami. Fajny patent udało się wymyślić na łączenia kratek z tyłu kosza (Mirek myślę , że wiesz o czym mówię). Jak będzie to już jako tako wyglądać, to znów się przypucuję ze zdjęciami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja Marcinie to poczekam już na 3D LIC od HB chociaż największa ochotę mam na 2D ale jak na razie to wchodzi tylko w rachubę Legend a zespolić go z Academy to mrówcza praca i ponadto wymiary ma delikatnie mówiąc BEEE :

Na razie działaj dalej .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będziesz robił "trójkę" w LICu jak już będzie? Kurde, dalej będę jedynym na polskich forach z Mengiem..? Ech... Nie bardzo rozumiem czemu był talki szał na Mk 4, a jak (moim zdaniem) ukazała się prawdziwa piękność wśród współczesnych MBT, czyli Mk 3D, to nie ma entuzjastów. Przepraszam -na pwm-ie Maciek Gruca coś tam podziałał przy Mery z Hobby Bossa. A tak, to posucha kompletna.

No, a gdyby się pojawiła 2D w plastiku, to zapewne światek modelarzy IDF-u by oszalał. Pewnie wkrótce ktoś się odważy puścić kolejny Rydwan i mam nadzieję, że będzie to Meng.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Kilka wieczorów, kilka przekleństw (albo kilka więcej) i udało się wyskładać panele kadłubowych koszy:

 

-oryginały:

 

w00781_5347260.jpg

 

w00781_9013728.jpg

 

i moje wypociny:

 

Mery%2520kosze%25204.JPG

 

Mer%2520kosze%25202.JPG

 

Mery%2520kosze%25201.jpg

 

Mery%2520kosze%25203.JPG

 

Teraz worki i plandeki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pięknie Marcinie ,mnie najbardziej zapadły w pamięci worki do tych koszyków co ich zacznę montować to ażurki odpadały myślę iż tobie pójdzie sprawniej .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.