Skocz do zawartości

Rydwan Wilków -Merkava 3D -Meng 1:35


madeira

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 164
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Witaj Kamil.

Fajnie, że myślisz o zakupie Merkavy 3 BAZ. To piękny wóz. Trał Nochri dodaje jeszcze pazura. Co do modelu Menga, to ma on swoje wady i zalety. Największą wadą są gumowe gąsienice... Mimo, że jak na gumiaki wyglądają całkiem nieźle, to jednak nadal jest to kawałek gumy. Alternatywą są oczywiście Friule (do wczesnej wersji) lub Spade Ace (późna wersja). Tak samo jak w modelu, który ja robię, tak i w Siman 3 BAZ nie ma powierzchni antypoślizgowej. Trzeba ją więc samemu zrobić. Jest sporo patentów (nie to, co kiedyś jak zaczynaliśmy zgłębiać z Bartkiem i Mirkiem temat antyslipu na Siman Arbie [pozdro dla Was chłopaki!!]). Niektóre szczegóły zostały pominięte, lub wykonane nie do końca poprawnie, ale tu z pomocą przychodzą Voyager i podobno bardzo dobry zestaw E.T. Model.

Jak chodzi o plusy, to nie musisz się bawić w zakrywanie koszy na kadłubie i wieży. Odlali plandeki i nawet dość to wygląda. Ogólnie model jest niezły. Bije na głowę model Academy...

Na koniec muszę napisać, że temat Merkav to nie klejenie Shermanów, czy Panter... Wielu modelarzy próbowało się z tym zmierzyć (przejrzyj forum, to zobaczysz ile osób zaczęło, a ile jest galerii, lub zdjęć stanu prawie ukończonego..). Nie piszę tego po to, żeby Cię odstraszyć, tylko żebyś sobie przemyślał, czy nie szkoda pieniędzy i czasu. No bo jeżeli zakładamy wersję full wypas, to masz nieco ponad 200 zł za model, gąsienice 90 zł i blachy koło 50-60 zł (chyba). Czyli lekką ręką 350 zł. Zachęcam oczywiście do podjęcia wyzwania, ale zrozumiem jak odpuścisz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do modelu Menga, to nic dodać, nic ująć do tego co powiedział Marcin.

A sam model Marcina, no cóż głupio mi pisać co chwilę to samo, ale napiszę Pierwsza liga umiejętności i wzorowe podejście do tematu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja moją Merkavę skończę

 

Challange accepted więc powoli i do przodu.

 

Dużo podpatruje się właśnie w takich warsztatach jak ten.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też zgadzam się z Marcinem co do tematu budowy Merkav skleiłem ich 6 mam 5 są lepsze i gorsze ale wszystkie wymagają sporego nakładu pracy . ,

Z Menga jeszcze nie kleiłem co oznacza zakup Baz potrzebny nakład jak pisał Marcin tylko według mnie jeszcze plus 100

Pozdrawiam .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Witam.

 

Jest trochę kolorów, kalki, lakier i ciemny wash:

 

6AVuUxyrSrRddAv3scpX6opQrh0JT4cD9getwuWpGVU=w958-h639-no

 

DSC_0973.JPG

 

DSC_0984.JPG

 

rzcINsmzC3ZDhRuaDNo7R8xrauRHpl9jni_HGloHjuM=w958-h639-no

 

DSC_0989.JPG

 

Coś mi kolor piankowej wkładki na felgach kół nie wyszedł.. Może go zgaszę na dalszym etapie, a jak nie to go przemaluję.

Teraz obicia, a potem szeroko pojęte kurzenie.

 

Pozdrawiam w Nowym Roku!!

Shalom!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za pozytywny odbiór.

Kolor płytkich otarć to rozjaśniony bazowy (czyli 115 + 306 Panzer Aces i do tego w zależności od pożądanego odcienia 094 jak bardziej zielony, albo 120 jak bardziej żółty), a głębokich to 033. Wszystkie farby to Vallejo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Merkava prezentuje się pięknie. Mam tylko małe zastrzeżenie odnośnie tych obić. Wydaje mi się, że są odrobinę za duże, może dlatego, że jestem zwolennikiem subtelniejszego styrania, ale jak na razie bardzo ładnie wygląda.

Jak zwykle czekam na etap ,,brudzingu" i rozmaitych olei itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Kilka zdjęć przed galerią:

 

u2vqjU3pIU-uUs9_0apDDpr7tTYku9Dxasyuc32VbWg=w957-h638-no

 

DSC04070.JPG

 

DSC04077.JPG

 

Generalnie to jest skończona, ale może jakieś "smaczki" jeszcze dodam. Galeria będzie pewnie za około tydzień, bo fotograf zajęty.. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.