Skocz do zawartości

Rydwan Wilków -Merkava 3D -Meng 1:35


madeira

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 164
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Witam.

Piękny model. Zdjęcia również dobrej jakości. Zastanawiam się tylko nad tymi napisami. Ona faktycznie tak wystawały, czy jest to jakieś maskowanie ? ? ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak wystawały. W tym egzemplarzu były wyrzezane z jakiegoś materiału i zamocowane do drewnianej tablicy z tyłu, a na bokach do paneli. Zwykle te oznaczenia są malowane na materiale. Niestety nie mogę zamieścić odpowiedniego zdjęcia, ze względu na brak zgody Michaela Massa. Pokazuje ten egzemplarz w swojej książce i już mnie pogonił na idf-modelling za zamieszczenie tego zdjęcia na początku warsztatu. Tu też były. Niestety Meng dał kalkę, a nie odlew, więc wszyscy modelarze naklejają je na kawałek płytki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć!

Izraelscy czołgiści mają fantazję, i różne sposoby jej wyrażania

Najczęściej wzory i napisy są malowane na brezencie, ale czasami też jak w tym konkretnym przypadku litery są tworzące wyraz Zee'vim, oraz pozycję czołgu w plutonie- Gimel po obu stronach wieży są wykonane ze sklejki.

Poniżej parę przykładów ciekawych oznakowań, mam nadzieję, że kogoś zainspirują, a Marcin nie opieprzy mnie za zaśmiecanie wątku

 

Z-Merkava-MkIIID-Image-06_zps7c2b19a0.jpg

 

IMG_2003_zps5affa7e7.jpg

 

4260181581_b3e5c52908_b_zpsbfb1d228.jpg

 

dsc0879smallcroppedbig.jpg

 

28b7fb4.jpg

 

240806229.jpg

 

merkava4leftrearveiw.jpg

 

p3030198_zps36e07299.jpg

 

31450_1423474105403_1189251603_1266793_6979580_n_zpscaa71b57.jpg

 

1033850_330821_zpsb6545732.jpg

 

82352526_zps7cfabe3b.jpg

 

5D205D505DC05D205D505DC05EA0_zps8775c271.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Witam.

 

No i skończyło się budowanie Merkavy. Efekty poniżej:

 

DSC_0113.JPG

 

DSC_0115.JPG

 

DSC_0122.JPG

 

DSC_0125.JPG

 

Dodałem kratę osłaniającą wydech i osłony wlotów powietrza. Mój pierwszy skracz. ;) W sumie zadowolony jestem z tego jak to wszystko wyszło.

 

Poniżej pierwsze zdjęcie malarskie. Ten etap został wykonany w ścisłej współpracy z Tomkiem Hejmo. Wstawiam tylko jedno zdjęcie, bo z całej serii tylko ono oddaje w miarę uzyskany kolor. Jutro coś popróbuje przy dziennym świetle.

 

DSC_0136.JPG

 

Tyle na dziś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolor trochę bliższy oryginałowi:

 

DSC_0157.JPG

 

Coś mi ucieka barwa, nie wiem czemu. To zdjęcie było robione przy dziennym świetle. Może na czarnym tle byłoby lepiej.. Zobaczymy.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widziałem surowy i już wtedy zastanawiałem się, jak to malować. Te oznaczenia z ołowianej blaszki też mnie zaintrygowały.Szacun chłopie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Superrr przez bardzo dużo "r"

 

Kolor sporo się różni na obu zdjęciach. Będziesz musiał trochę pokombinować przy fotkach do galerii, chcąc uzyskać odcień zbliżony do faktycznego, choć np. dla mnie nie jest to najważniejsza kwestia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Witam oglądających.

 

Wyciągnąłem detale i położyłem filtr (jasno zielony). W tym miejscu chcę bardzo podziękować Marcinowi Nowogródzkiemu za wykład na temat filtrowania.

Obecnie Merkava wygląda tak:

 

DSC_0028.JPG

 

DSC_0030.JPG

 

Mam tylko wątpliwości czy kolor detali (zwłaszcza na przedniej płycie) nie jest zbyt różny od bazowego... Obawiam się, że po zakończeniu prac te elementy będą się zbytnio wybijać.. :/ Doradźcie co zrobić, bo na tym etapie mogę je jeszcze przygasić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.