Skocz do zawartości

Rydwan Wilków -Merkava 3D -Meng 1:35


madeira

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 164
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Widziałem. Cenowo wygląda tak, że na Hobby Easy pre order jest za 150 zł + wysyłka. W 200 się zamknie. Ja się nie skuszę. Czekam na inne smakołyki IDF-u z Menga. Ma ich być łącznie 5. Najbliższa premiera ma rzucić na kolana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No witam Pana!!! Cieszę, się z Twojego odzewu. Nic nie powiem, bo nic nie wiadomo. Śledzę na bieżąco stronę Menga i forum idf-modelling i póki co cisza. Spekulacje skupiają się wokół Merkavy 2D, Pumy, Caterpillara D9 (Doobi) i Namera seryjnego. Może jednak pojawi się któryś z Magachów, albo coś na bazie podwozia Centuriona... Zagadka...

A Michael Mass wie wszystko i pary nie chce drań puścić. No ale pewnie nie może. Fajnie natomiast widać jego współpracę z Mengiem, bo w tym samym czasie pojawiła się Merkava III Baz i adekwatna książka z Desret Eagle autorstwa Massa.

Pożyjemy -zobaczymy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Witam ponownie.

 

Ostatnio mocno działałem przy kadłubie Rydwanu. W zasadzie poza osłonami krat do wlotów powietrza kadłub jest gotowy. Osłony będę rzeźbił jak zamówię odpowiednią siatkę Abera. Na chwilę obecną model wygląda tak:

 

mery%2520kad1.JPG

 

mery%2520kad2.JPG

 

merry%2520kad3.JPG

 

mery%2520kad4.JPG

 

mery%2520kad5.JPG

 

mery%2520kad6.JPG

 

I przyznaję, że jestem zadowolony. Były momenty łatwiejsze, ale było też miejscami na granicy wytrzymałości nerwowej (sprężyna pod uchwytem armaty -skopanym zresztą przez Menga ze względu na kształt -czwarte zdjęcie).

Od dziś siadam do wieży. W końcu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Witam po długim milczeniu w tym wątku. Niektórzy stracili nadzieję, że coś się tu ruszy.

Podziałałem z dolną częścią wieży Rydwanu. Ośmielam się stwierdzić, że to co miało być koszmarem poszło nad wyraz sprawnie, a to co miało być jedynie dodatkiem szło okropnie.. ;) W Merkavie Mk. 4 do skrajnego wyczerpania doprowadziła mnie kurtyna (te kulki na łańcuszkach z tyłu będące ekranem przeciw kumulacyjnym dla pocisków, które wnikając pod wieżę mogły by doprowadzić do jej zerwania). W tamtym modelu zastosowałem produkt Legenda...

NIECH NIGDY NIKOMU DO GŁOWY NIE PRZYCHODZI SIĘ ZA TO BRAĆ!!!

Kapitalny patent przygotował Voyager. Kiedyś Mirek napisał, że montaż całości kurtyny to kwestia jednego dnia pracy. Nie wierzyłem, ale potwierdzam. Montuje się świetnie i wygląda o niebo lepiej niż Legend.

Do pasji doprowadziły mnie za to zapinki na lufie.. Miało być szybko i przyjemnie, a spędziłem nad tym trzy wieczory. Efekt nie jest taki jak być powinien, ale nie miałem już siły robić tego dokładnie tak, jak jest w oryginale. Trochę zabawy było z linami holowniczymi, ale tu efekt wynagrodził trud.

Zapraszam do oglądania i komentowania:

 

DSC_0756.JPG

 

DSC_0757.JPG

 

DSC_0759.JPG

 

DSC_0760.JPG

 

DSC_0761.JPG

 

Zdjęcia znów mizerne, ale może po jutrzejszym dniu będą lepsze.

 

p.s. Dach przyłożony na sucho.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kuba co masz na myśli pisząc multimedialny?

Kolorowy, z różnych materiałów, nie tylko plastik. Zawsze mi się bardzo podobają modele z dużą ilością przeróbek/doróbek właśnie na tym etapie - przed malowaniem. Bardzo efektownie to wygląda i widać wkład pracy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te litery są z polistyrenu 0,5 mm. Wzorowałem się na zdjęciu konkretnego egzemplarza ujętego w książce Michaela Massa. Wydaje mi się, że grubość jest ok. Większość ludzi robiących Wilka prosto z pudła nakłada kalkę, którą dał Meng. Po części to rozumiem, bo ciężko znaleźć odpowiedni materiał zdjęciowy tego egzemplarza w sieci.

Co do kulek, to moim zdaniem nie ma sensu kombinować. Voyager sobie dobrze poradził.

Jeżeli utrzymam tempo prac, to malowanie zacznie się za trzy, cztery tygodnie. Dziś może uwinę się z optyką na wieży. Pozostaną km-y, trochę drobnicy no i boczne i przednie panele pancerza (anty slip, detale..). Później zostaną do zrobienia maskownice na wydech i wloty powietrza do silnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Shalom wszystkim!

 

Poniżej zdjęcia stanu obecnego, czyli model z kompletną wieżą (nie dawałem tylko bambetli do kosza, ale już mam wybrane co się tam znajdzie):

 

_DSC3811.JPG

 

DSC_0022.JPG

 

_DSC3812.JPG

 

_DSC3814.JPG

 

_DSC3816.JPG

 

DSC_0020.JPG

 

_DSC3813.JPG

 

Przyznaję, że było z tym trochę pracy, ale efekt jest moim zdaniem tego wart, bo taka ilość blach pozwala na mocną "detalizację" modelu Menga.

Zanim zacznę maziać, to muszę zrobić (niestety od podstaw) kratę osłaniającą wydech oraz osłony wlotów powietrza do silnika (trzy sztuki w rejonie płyty nadsilnikowej).

 

Do następnego zatem!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej Marcinie , poprzeczkę ustawiłeś wysoko , trudno będzie ja przeskoczyć model podoba się strasznie , z malowaniem nie galopuj wszystko potrzebuje czasu .

Podglądam dalej i trzymam kciuki ... mocno

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mirek masz rację, nie mam zamiaru się spieszyć. Malowanie bazy powinno pójść szybko, ale potem będzie żmudna charakteryzacja. Nie wiem tylko czy zrobić ją z okresu pokoju i tylko lekko ją podkręcić, czy pójść na hardcore'a i zrobić ją z okresu operacji Cast Lead i przetyrać.

 

Kuba dzięki za Twoją opinię. Tak już na poważnie traktując sprawę, to mam niezłego cykora przed malowaniem i dalszymi zabiegami. Nie raz już widziałem odjechane modele na etapie budowy, które potem stawały się beznadziejnymi mazidłami. Tu jak pisze Mirek poprzeczka jest wysoko. Mam jednak zamiar kierować się jednego z zacniejszych modelarzy tego forum, że efekty należy nakładać powoli, małymi krokami, a nie od razu całość.

 

Dzięki raz jeszcze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.