Skocz do zawartości

Gdzieś na Pacyfiku - 1/35


wapel

Rekomendowane odpowiedzi

Baaardzo dobra diorama . Lubię te klimaty

Nie będę wymieniał co mi się podoba, bo podoba mi się wszystko.

Może tylko zagłębił bym troszkę stopy i kolana tych "bojców" ze zdjęć nr 8 i 9 (chyba).

Ale to detal.

Gratulacje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piękny Pacyfik- trzeba było się napracować...

Kapitalne palmy i bardzo ekspresyjne twarze Marines.

 

Wymaluj jeszcze balsę, którą okleiłeś podstawkę.

Świetnie się ogląda!

 

Gratuluję i życzę dalszych sukcesów!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zobaczyłem wodę a reszta już nic nie znaczy

Mam tylko jedną uwagę! czemu ja nie znam tej metody?

Podziel się wiedzą ! najlepiej w specjalnym wądku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widziałem dzisiaj "na żywo"

Adam, szkoda w takim razie, że nie mieliśmy okazji się poznać.

 

A teraz do rzeczy - woda. Wszystko opiszę tutaj, żeby było czytelnie i w jednym miejscu. Ocean to żywica dwuskładnikowa Andrea. Trochę droga, ale jej zaletą jest to, że nie ma zbyt wysokiej temperatury wiązania oraz, że miała się sama odpowietrzyć (tutaj nie do końca tak się stało). Odmierzamy DOKŁADNIE składniki A i B - można objętościowo, przy pomocy strzykawek, ale tutaj z powodu ilości zrobiłem to wagowo, więc niezbędna jest waga aptekarska podająca masę co do grama. Po zmieszaniu dodać barwnik, ja użyłem farbek vallejo, ale dosłownie tyci tyci. Ważne jest, aby naczynie w którym mieszamy było białe lub przezroczyste, aby dobrze określić barwę mikstury (użyłem ciemnej miski, więc miałem z tym mały problem). Na tą ilość użyłem mniej więcej jednej kropli z zakraplacza. Dozowałem wykałaczką. Taką mieszankę zostawiamy jakieś 5min aby odgazowało. Wcześniej przygotować należy formę do której to wlejemy. Pleksi malujemy olejem, aby gładko odeszło, a spód uszczelniamy silikonem. Miksturę wlewamy do formy, rozprowadzamy szpachelką lub łyżeczką w zakamarki. Do tego momentu miałem taki plan, aby fale "wyciągać" szpachelką w momencie żelowania żywicy. Tutaj coś poszło nie tak bo po upływie pół godziny żywica w okolicach skał była już twarda jak kamień i wydzieliło się trochę gazu. Może zaszła jakaś reakcja z pigmentami lub czym innym? Nie wiem. Jednak następnym razem dam ok 5-10% mniej utwardzacza niż w instrukcji. Następnego dnia miałem piękną, ale gładką taflę wody, więc trzeba było zająć się falami. Najmniejsze zmarszczki robiłem z nierozcieńczonej żywicy miga nakładanej wykałaczką. Największe fale przy brzegu oraz rozpryski były robione przy użyciu wynalazku co się zwie "Pattex Total 10s przezroczysty" w kartuszu. Przy pomocy pistoletu układa się masę w docelowym miejscu i szpachelka lekko zwilżoną płynem do naczyń oraz wykałaczką formujemy żądany kształt. Na końcu, aby zasymulować pianę morską w miejscy gdzie fale się załamują, mieszamy preparat vallejo snow&foam z żywicą miga (wg mnie sam snow&foam jest za biały i nadaje się tylko na śnieg), aby uzyskać lekką transparentność. Taki miks nakładałem starym pędzlem, pukając od góry, aby uzyskać fakturę piany. Tak to z grubsza wygląda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O i oto właśnie chodziło.Bardziej interesuje mnie właśnie to opisanie wzburzonej wody.To naprawdę fajnie wygląda.Dzięki za opisanie tematu się przyda z pewnością bo wodę andrei mam ale zbieram info o reszcie sztuczek efekciarskich z wodą .Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No co ja mogę napisać.Same olejne farby a do kamo i detali to tylko akryle vallejo i cytadelki... Zresztą używam to co mi odpowiada.A właśnie na tej glebie użyłem wody andrei wymieszanej z pigmentami .Na próbę użyłem wody still water vallejo ale mi nie przypasowała dlatego zerwałem i polałem żywicą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

jestem zakochany w takich klimatach- fantastyczne wykonanie. To kolejny przykład na genialne wykonanie wody. Gratulacje.

ps. proponuję zerknąć tutaj- jak inaczej poradzono sobie z tematem wody i wybuchami w niej

http://www.dioramy.fora.pl/dioramy-galeria,23/omaha-beach-6-06-1944-skala-1-35,8221.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
  • 4 weeks later...

Byłem na wystawie w Gdańsku w listopadzie 2012r. - robi wrażenie - super praca

 

jestem zakochany w takich klimatach- fantastyczne wykonanie. To kolejny przykład na genialne wykonanie wody. Gratulacje.

ps. proponuję zerknąć tutaj- jak inaczej poradzono sobie z tematem wody i wybuchami w niej

http://www.dioramy.fora.pl/dioramy-galeria,23/omaha-beach-6-06-1944-skala-1-35,8221.html

 

No cóż inne materiały zastosowałem, trochę inny efekt chciałem osiągnąć, ale gdybym mógł poszedłbym w zbliżonym kierunku co na Pacyfiku

I jeszcze jedno, zaskoczony jestem, że mnie tu ktoś zalinkował

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.