Skocz do zawartości

KV-2 - 1/35 Trumpeter


bazylms

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 161
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • 2 weeks later...

Ten model coś nie ma szczęścia. Najpierw nawalił mi aero i zapluł go trochę. Kupiłem nowy i próbowałem uratować co się dało. W planie miałem kupić coś porządnego a skończyło się na najtańszej opcji. Ale byle do urodzin. Mimo wszystko nowym aero maluje się rewelacyjnie - teraz to była czysta przyjemność. Druga niespodzianka przyszła z całkiem niespodziwanej strony. Po zamaskowaniu modelu taśmą Tamiya gdy zacząłem ją odrywać na wieży jakby odeszłą z ostatnią warstwą farby. Też starałem się to jakoś naprawić. Tak czy siak zostaje jak jest, reszta będzie robiona olejami. A tak wygląda mój CM:

 

DSCF1972.JPG

 

DSCF1973.JPG

 

Teraz kolej na wyciąganie detali.

 

A i jeszce jedna fotka. Tym razem kolejny model mojej żony. Tylko napiszcie tez coś na temat mojego.

 

DSCF1968.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to mówi mój kolega "ja jestem nie ciastowy" Powiem tak bardziej mi podchodzi klasyczna rosyjska zieleń.

Ale swoją drogą żeby wykonać takie cudo z ciasta i lukru to trzeba mieć to coś.

 

KW wygląda dobrze tylko mam wrażenie że trochę dziwnie rozjaśniłeś błotniki i skrzynie narzędziowe jakoś tak dziwnie to wygląda. Błotniki jaśnieją do zewnątrz a skrzynie na odwrót.

Poza tym jest super

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tymi skrzyniami to długo się zastanawiałem jak je najlepiej pomalować. Bo na początku chciałem zrobić tak jak błotniki. Jednak potem wymyśliłem że może będzie lepszy kontrast w te stronę - lepiej współgra z górną płytą. Zawsze można przemalować, choć tak jak jest mi osobiście się podoba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie ten odcień zieleni jest fajny, na swoich ruskach będę testował odcienie "russian green" od Mr.Color. Modulacja podoba się, skrzynki można było trochę inaczej zrobić znajdując kompromis od dwóch powierzchni choć mogłoby dziwnie wyglądać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki.

Tak przy okazji jakby ktoś był zainteresowany jak jest pomalowany to przepis jest taki:

Farby: Tamiya

Baza: XF-58

1 rozjaśnienie: XF58 + XF71 1:1

2 rozjaśnienie: XF-2 + 1 rozjasnienie 2:5

 

Co do wyciągania detali to jeszce nie mam, ale najprawdopodobniej będzie to XF-14 z ewentualnym dodatkiem białej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, to co powiedział przedmówca. Rozjaśnienia właściwie powinny stanowić 10% koloru bazwoego. Później i tak to wszystko pokryją filtry, tudzież wash.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wszystkim za uwagi. Co do tych rozjaśnień to zobaczę co mi wyjdzie z tym i wtedy będę miał jakieś pojęcie co zrobić przy nastepnym.

Co się zaśtyczy tego modelu, to posłuchawszy waszej opinii przerobiłem cieniowanie na skrzyniach. Pomalowąłem także detale. Odwrotu już nie ma, ale można jeszcze coś domalować na jasno jeżeli coś zasugerujecie. Tutaj głównie mam na myśli lampę, wizjer kierowcy itp. Parę dni przerwy i będzie sido - postanowiłem nie dawać żadnego filtru.

 

DSCF1976.JPG

 

DSCF1978.JPG

 

DSCF1979.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pięknie ta modulacja wyszła. Nic za bardzo!!! , a w sam raz .

Co do filtrów nie dając ich robisz błąd. Zabieg ten wg mnie przynajmniej bardzo fajnie różnicuje poszczególne barwy i pamiętaj , że nie koniecznie musisz go dawać po całości modelu( chyba ,że chcesz scalić obraz) , jak robi to chyba większość , a przynajmniej tak mi się wydaje. Możesz nim pojechać tylko po niektórych powierzchniach czy nawet elementach. Oczywiście wybór należy do Ciebie i niczego nie narzucam , każdy ma tam jakąś swoją wizję.

Na obecnym etapie jest pełna profeska , a i zdjęcia bardzo estetyczne i czytelne , choć trochę małe.

Czekam na więcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ładnie Modulacja wyszła świetnie, aczkolwiek wydaje mi się, że jeszcze za delikatnie rozjaśniona Detale wyciągnąłeś 'odważnym' kolorkiem i teraz przy kolejnych zabiegach cieniowanie będzie znikać, a zostaną tylko te detale. Na pewno znasz link, ale tutaj dobrze widać co dzieję się z modulacją. Na tym etapie powinna być przesadzona, bo po prostu szkoda będzie Twojej pracy jak zniknie No chyba, że nie planujesz wieloetapowego weathering'u który ją zakryje

 

Ciekaw jestem co zdziałasz dalej

 

 

Kamil

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te rozjasnienia lekko przyciemnię, ale tylko te większe. Chyba dam jeden filtr - właśnie się na spodzie testuje. A co do weatheringu to sam jeszcze nie wiem co bedzie. Wash, biedronka, może rainsy. I chyba tylko lekkie kurzenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
Obstawiam, że źle. Ale nie chcę krakać.

 

ale wykrakałeś..

 

w/g mnie nie jest zle o moim KW tez podobnie było ,że za ciemny

 

 

dsc00179ts.jpg

 

Myślę, że spokojnie mogłeś walnąć go w jaśniejsze i bardziej kontrastowe kolory. Jak go pociągniesz olejami to może to obecne zróżnicowanie mocno zaniknąć. Na etapie cieniowania model nie musi wyglądać dobrze, powinien efekt być zdecydowanie przerysowany.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.