Skocz do zawartości

Mi-14 PŁ "1010", 1:72, Hobby Boss + Armory


Robroy

Rekomendowane odpowiedzi

Pod warunkiem, że nie uszkodzą się fotele, bo ich rusztowanie to w sumie kilkanaście części. Ostatnio miałem kłopot z czasem, ale powoli wraca wszystko do normy tzn.do modelarstwa Wziąłem się za kończenie paki, choć do skończenia to pewnie jeszcze daleko. Wrzuciłem panele z gratami i umieściłem zbiornik. Przeprowadziłem tez operację wycięcia bocznych drzwi i zrobienia wewnętrznej obejmy z 4 dziurami po obu stronach. teraz czas dopracować szczegóły wokół zbiornika, trochę elementów na zbiorniku, kable paneli itd.

 

DSC_1743kopia_zpsd99029e8.jpg

 

DSC_1739kopia_zps0aa97051.jpg

 

Bezfsdf1kopia_zps9d6ecc20.jpg

 

DSC_1749kopia_zps2f4a1459.jpg

 

Pozdrawiam,

CDN...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 249
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

No to cd. dłubaniny na pace. Podorabiałem trochę przewodów, zaworków itp.. Od górnych zakończeń będą przedłużenia po "suficie"- jak go wkleję. Wziąłem się tez za tył- to co widać jest tylko włożone na potrzeby zdjęcia. W jakieś mega szczegóły wchodzić raczej nie będę, bo tam za dużo widać nie będzie, ale coś wystrugać wypada. Chyba, że znowu Mariusz mnie namówi, wiec strugania będzie więcej niż planuję:)

 

DSC_1757kopia_zpsf917943d.jpg

 

DSC_1756kopia_zpsa4ad43d9.jpg

 

DSC_1755kopia_zps4bf7e935.jpg

 

CDN...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Podziękował

Powoli czas na kończenie zabawy z paką, dorobiłem sonar, pojemnik na tratwę i pojemniki na boje, trochę kabli itp. czas na wyciągarki i lewą stronę. Zostanie oświetlenie i będzie można zamykać

 

DSC_1876kopia_zps2093c018.jpg

 

Beznazwydfsdkopia_zps9d852b8a.jpg

 

fdf_zps2cb0a9f7.jpg

 

cdn...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podziękował

 

Zanim zamkniesz, daj jeszcze jakąś fajną fotkę z sufitem. Świetna robota, zazdroszczę dostępności dokumentacji i obecności niepodważalnych konsultantów

 

Konsultant-Mentor jest nieoceniony

Przed zamknięciem fotka na pewno będzie- i to nie jedna, wcześniej jeszcze diody zainstaluję. Tu będzie największy problem, bo muszę to tak zrobić żeby nie przeszkadzały w późniejszym robieniu komór silnika. Ale jestem po próbach i przymiarkach więc powinno być ok. Światła mają być trzy. Niebieskie w kabinie nawigatora z przełączeniem na zółte i białe na pace. Ale nie wiem czy ze względu na połączenia nie będą dwa. Dzięki temu będzie widoczna większa część wnętrza

 

"migałke" zainstaluj

O tym nie myślałem, ale..się pomyśli

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podziękował

Światła mają być trzy. Niebieskie w kabinie nawigatora z przełączeniem na zółte i białe na pace. Ale nie wiem czy ze względu na połączenia nie będą dwa. Dzięki temu będzie widoczna większa część wnętrza

Podziwiam i nie chcę się wtrącać, jeżeli chodzi o oświetlenie, to fajnym rozwiązaniem jest instalacja z zasilaniem i sterowaniem przeniesionym do podstawki jak w "kolejnictwie" HO czy TT. Styki w tym wypadku w kołach i podłożu a zasilanie i sterownik na zewnątrz. Jak dla mnie nie osiągalne , jak widzę dla Ciebie wykonalne .

Zaznaczam, że przewody bez izolacji, częściowo jako imitacja instalacji wewnętrznej, częściowo przeprowadzone przez elementy plastikowe. (oczywiście przy małej średnicy będą straty na przewodach, niemniej, sądzę, że pomijalne ze względu na zewnętrzne źródło zasilania). pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[...] jeżeli chodzi o oświetlenie, to fajnym rozwiązaniem jest instalacja z zasilaniem i sterowaniem przeniesionym do podstawki [...]

Nawet przez chwilę nie planowałem tego zainstalować w śmigłowcu

Zasilanie będzie w podstawce i przełącznik, będzie to mniej więcej tak jak jest w prawdziwym, tzn. zasilanie pobierane z "płyty" lotniska do luku po lewej stronie, tak jak na poniższym zdjęciu:

http://www.airplane-pictures.net/photo/111036/1008-poland-navy-mil-mi-14pl/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lewa strona w większości pomalowana, popodrabiana schnie sobie w spokoju, a ja pochwale się gadżetami które będą po tej lewej stronie z tyłu: kosz ratowniczy - złożony i 2 gaśnice, które będą stały przed tym koszem. A reszta jutro

 

fdsfsf_zpsa7c29b5b.jpg

 

Beznazwyfsdfkopia_zpsc3ba94aa.jpg

 

Beznazwydsae1kopia_zps91970d65.jpg

 

CDN...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robert- gaśnice postaw na zewnątrz. Na pace by się poniewierały...;-)

 

To postawię przy drabince

 

nie widze przywieszki z legalizacja

 

Przywieszka jest- sam sobie je zalegalizowałem i przyczepiłem

A wkrótce dla odmiany zaprezentuję pewien ... pomarańczowy wózek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to wrzucam obiecaną lewą stronę- dojdzie tam jeszcze "parę kabli". Kosz wkleiłem już na dorobioną brakującą podłogę. Teraz zająłem się wycinaniem tylnego profilu od APM 60. Zobaczymy co z tego wyjdzie

 

DSC_1902kopia_zps8ff08dc0.jpg

 

fdsfdsf_zpsbf0abeaf.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do szczęścia brakuje mi jeszcze pokryw osłon anten ramowych ARK-9 i A-100- pomiędzy koszem a bl.10 OKA-2. Będzie je widać z otwartego luku.

 

:-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Witam ponownie...mam znowu pytanie-co to jest za kolor,którym malowałeś wszelkie tablice przyrządów...zauważyłem,że wiele osób ma z tym jakiś problem,a u ciebie wygląda dość wiernie,co niektórzy sugerują MODELMASTER2135.

 

 

U Roberta wygląda wiernie, gdyż malował oryginalną farbą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...

Dla tych co pytali co z Mi-14, odp: powoli będzie robił się znowu . Niestety czasami trudno pogodzić wiele rzeczy z małą ilością wolnego czasu . A i dobrze czasami odpocząć oczom od drobiazgów . A skoro oczy odpoczęły to zrobiłem sobie taki mały gadżet (jeden z trzech, który planuję wykonać). To wózek do Mniszki, wymiary oczywiście od nieocenionego Mariusza . Wózek składa się dokładnie z 40 części, rama jak w rzeczywistości z kątowników

Teraz podłubię sobie końcówkę we wnętrzu chyba, że coś mnie weźmie na wykonanie drugiego gadżetu.

 

mni3_zps778cff9c.jpg

 

mni2_zps884204e2.jpg

 

mniszka1_zps67bf50de.jpg

 

cdn

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję Grzegorz,

tymczasem postanowiłem sobie wystrugać kolejny "gadżet"- wózek do sonaru APM-2 "Słowik" (mam nadzieję, że nazwę napisałem poprawnie). Wózek składa się z tylu samo części co poprzedni do "Mniszki". Sonar też będzie...tylko muszę sobie go najpierw wystrugać

 

Beznazwy15654gkopia_zps7222fa57.jpg

 

Beznazwy1h6kopia_zps68de7359.jpg

 

cdn...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda zatem na to, że poza wzorcowym Mi-14 będziemy też mieli nadzywczaj rozbudowaną dioramkę. Atrakcyjnie prezentują się te akcesoria, czekam też na aktualizacje tzw. śmigłowca właściwego.

Pozdrawiam - Mikołaj

 

"Dioramka, to kawałek płyty lotniska z paroma gadżetami. Aktualizacja śmiglaka będzie obszerna, ale po 25.08 jak wrócę z wyjazdu. Wnętrze praktycznie ukończone

 

 

Jak dioramka to i "mentora"można by na nią wrzucić..

 

Niezły pomysł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...
tylko pamiętaj mentorowi , aparat dodac

 

Jakąś lustrzankę na statywie

 

A poza tym to czas na domykanie wnętrza (ile razy już to mówiłem i zawsze coś ). Dorobiłem drzwi między kabiną nawigatora a paką (będą złożone w pół i otwarte). Wystrugałem sobie też przednią wyciągarkę OKA, teraz pójdzie kolorek dołożę kabel (i kable na sufit) i rolki i zaprezentuje tylną. A potem to już chyba rzeczywiście czas na założenie oświetlenia i zamykanie... chyba, że Mariusz jeszcze znajdzie coś do dorobienia

 

oka1_zps1f34f14e.jpg

 

woka_zpsf5d7fd48.jpg

 

oka2_zps6ba1a9ee.jpg

 

cdn...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.