Skocz do zawartości

Mi-14 PŁ "1010", 1:72, Hobby Boss + Armory


Robroy

Rekomendowane odpowiedzi

turbinę wirnika głównego

a co to za twór

żądamy otwarcia WR-ki, żądamy otwarcia silników,

 

Oj tam, to taki skrót myślowy do przekładni wirnika głównego WR-14 . Pokuszę się pewnie jeszcze o dorobienie turbiny rozruchowej AI-9. Silniki otwarte rzecz jasna też będą. Ale wszystkie ewentualne ciecia klap pod w/w elementy po spasowaniu łódek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 249
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

A wracając do tematu warsztatu, to obiecane fotki. Przyszły wymiary jest robota Tym razem wystrugałem sobie blok 10 stacji hydroakustycznej i umieściłem sobie ją na koniec w wózeczku w którym będzie stała. Pozostał jeszcze przewód, ale to w późniejszym czasie.

 

DSC_1138_zps5b611ad5.jpg

 

DSC_1136_zpscbe58048.jpg

 

DSC_1133_zps1735d974.jpg

 

DSC_1142_zpsc36d8513.jpg

 

CDN...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 months later...

Wątpiącym przywracam nadzieję

Po kilku miesiącach poszukiwań nabyłem w jednym z niemieckich sklepów nieprodukowaną już konwersję do Mi-14 (Armory). Był plan strugania łódek od podstaw, ale zdecydowałem się na wariant z konwersją, która została przeze mnie nieco przerobiona. Z modelu odciąłem spód i boki w kabinie pilotów. To samo z podłogą w kabinie pilotów. Tą z modelu odciąłem, a elementy wcześniej wykonane dokleiłem do podłogi z konwersji. Przydało się przy tym trochę szpachli, żelu loctite i profili. No i zgodnie z oryginałem w miejscu łączenia przykleiłem imitację taśmy. Będą jeszcze nity z HGW, ale to dopiero po psiknięciu podkładu. I w sumie spód został wyprowadzony. Teraz zabieram się za wyprowadzanie góry, gdzie wstępnie powycinałem otwory luków, które będą otwarte. Jak to zrobię to czas na komorę i podwozie. Dzisiaj dostałem "kilka" fotek komory i podwozia, to akurat będę miał czas na zapoznanie się z nimi

 

DSC_151311_zps6b03a9e7.jpg

 

DSC_151211_zps1921513c.jpg

 

DSC_151111_zps2c4a2615.jpg

 

DSC_151011_zps60b3c666.jpg

 

DSC_151411_zps75b3ac38.jpg

 

DSC_150711_zpsfd7d2a1c.jpg

 

Pozdrawiam

cdn...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

, parę miesięcy tu czy tam nie robi różnicy

Dzisiaj zostałem zasypany kolejnymi fotkami, kończę ich zgłębianie i biorę się za górę. Zobaczymy co z tego wyjdzie.

A detale w większości będą widoczne. Trochę będzie jeszcze ich na górze, albo w komorze i podwoziu- uzbiera się na całe nowe stado

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"wcale" nie wchodziło w rachubę

Tymczasem powoli wyprowadzam górę pod montaż WR-14, silników, AI-9, masy kabli itp. Zrobiłem nową ściankę oddzielającą, nową podłogę pod silniki i dodatkową pod blok hydrauliki i AI-9.

 

DSC_1552_zps3ed75375.jpg

 

DSC_1557_zpsc2a017bd.jpg

 

Pozdrawiam

cdn...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I teraz wszystko jasne, dlaczego nie zawitałeś do Inowrocławia

 

Bardzo ubolewam, że w tym roku nie zawitałem do Ino na zacną i bardzo lubianą przeze mnie imprezę, ale zatrzymały mnie obowiązki innego rodzaju- zresztą znasz je z naszego ISMR forum. A dzisiaj miałem trochę wolnego czasu więc posrtrugałem sobie górę od Milka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wziąłem się za dorobienie ścianek znajdujących się pomiędzy silnikami i kolejnej wyprofilowanej znajdującej się pomiędzy silnikami, a przekładnią główną. Przypomniałem sobie, że w Mi-24 są podobne, jak się okazało po małych przeróbkach i zmianie profilu pasują idealnie. Zrobiłem też przedłużenie wlotu powietrza, a z racji tego, że w zasadzie będzie niewidoczny więc specjalnie się do niego nie przykładałem

 

DSC_1562_zpsa1f7cad3.jpg

 

DSC_1561_zps71e23c38.jpg

 

DSC_1560_zps5a903054.jpg

 

cdn...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do końca jeszcze trochę dużo zostało . Założyłem ambitnie, ze chcę skończyć do końca br. Ale jak znam rzeczywistość to pewnie coś wypadnie i czas na to nie pozwoli...zobaczymy. Na razie działam. A jak wpadniesz na to zobaczysz postęp live

Tymczasem skończyłem zabawę z komorą bombową. Ta od Armory delikatnie mówiąc jej nie przypominała. Podorabiałem trochę drobiazgów (instalacje ppoż., kable, światła, luki itp.) i wyszło jak na fotkach. Pozostało potraktować ją washem, który będzie pełnił w tym przypadku rolę środka antykorozyjnego

 

DSC_1593_zps34c2be01.jpg

 

DSC_1595_zps5d7800cb.jpg

 

DSC_1609p_zpsd9d9bc9f.jpg

 

DSC_1606p_zpsc0fb1047.jpg

 

DSC_1604p_zps2d65c281.jpg

 

cdn...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.