Skocz do zawartości

Mi-14 PŁ "1010", 1:72, Hobby Boss + Armory


Robroy

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 249
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

oim zdaniem brakuje jeszcze wyciągarki do magnetometru, luku do belki ogonowej, no i przed zamknieciem pamiętaj o pomalowaniu na jasno szaro panelu bocznego nad sonarem. A jak się kształtuje przeciwna strona?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oim zdaniem brakuje jeszcze wyciągarki do magnetometru, luku do belki ogonowej, no i przed zamknieciem pamiętaj o pomalowaniu na jasno szaro panelu bocznego nad sonarem. A jak się kształtuje przeciwna strona?

O pomalowaniu pamiętam, lewą stronę pstryknę przy następnej sesji zdjęciowej, a wyciągarka do magnetometru to jak rozumiem ta tylna? Bo jeśli tak to postaram się wrzucić fotkę jeszcze dzisiaj wieczorem (kończę dorabiać). No i jeszcze dorobiłem to kółko przez które idzie kabel od wyciągarki OKA, a o luku belki ogonowej nie pomyślałem, zerknę w kwity

Dzięki za uwagi!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a tak na marginesie-ile z tego będzie widoczne po zamknięciu

 

Praktycznie wszystko . Kabina nawigatora widoczna przez boczne drzwi, kabina pilotów przez szyby, boczne okienka i górny właz, który będzie otwarty, paka przez właz ewakuacyjny i klapę w podłodze od luku bombowego (będzie otwarta). W środku będzie oświetlenie więc dodatkowo wszystko rozjaśni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do szczęścia brakuje mi jeszcze pokryw osłon anten ramowych ARK-9 i A-100- pomiędzy koszem a bl.10 OKA-2. Będzie je widać z otwartego luku.

Są i osłony

 

Beznazwy654fkopia_zps3d9887f6.jpg

 

[...] A jak się kształtuje przeciwna strona?

 

A tak:

 

Beznazwy1jhu7_zps2fe055e7.jpg

 

Myślisz, że jeszcze coś dorabiać? Ja wyłapałem jeszcze jeden element- ten system z tyłu paki (pośrodku na dole) gdzie wchodzi lina, na której jest magnetometr.

 

Ponadto dorobiłem drugą wyciągarkę, luk do belki ogonowej i kółka teraz idę to malować

 

Beznazwy1k87yopia_zps4c93276a.jpg

 

Beznazwy1k463ttopia_zps08677448.jpg

 

cdn...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W podsufitce na pace brakuje mi kilku podłużnic, wręg, przewodów i zabudowanych bambeli- to akurat będzie widać.Przed zamknięciem należy jeszcza wyciąć z tyłu kadłuba wgłębienie pod blok magnetoczuły i zbudować je od podstaw. Musisz porównać z planami tył kadłuba pod belką- w 14ce nie ma on aż tak ostrego kąta jak w 17ce. W tym miejcu, od zewnątrz będzie niezbędna szpachla. Ponadto nad lukiem do belki zrób imitacje struktury belki- podłużnice i wręgi. Dziwnie będzie wyglądać pusta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[...] Mariusz nie da ci zamknąć raczej długo tej bryły

 

Byłem na to przygotowany od dawna

 

W podsufitce na pace brakuje mi kilku podłużnic, wręg, przewodów i zabudowanych bambeli- to akurat będzie widać.Przed zamknięciem należy jeszcza wyciąć z tyłu kadłuba wgłębienie pod blok magnetoczuły i zbudować je od podstaw. Musisz porównać z planami tył kadłuba pod belką- w 14ce nie ma on aż tak ostrego kąta jak w 17ce. W tym miejcu, od zewnątrz będzie niezbędna szpachla. Ponadto nad lukiem do belki zrób imitacje struktury belki- podłużnice i wręgi. Dziwnie będzie wyglądać pusta.

 

Dzięki za czujność

Co do "gadżetów" podsufitowych to przewody itp. są pomalowane i pozakładam je jak mi wyschnie to co pomalowałem dzisiaj. Do tego dojdą jeszcze te rolki przy wyciągarkach no i lina. Myślisz, że dorabiając ten blok magnetoczuły mogę "pożyczyć " go sobie z zestawu top gana i zaadoptować go po przeróbkach? . Tzn. wyciąć, wkleić i poszpachlować, no i ściąć nieco tył. Czy tamten zestawowy jest do bani?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety w zestawie Top Gun'owym jest "coś", ale na pewno nie jest to blok magnetoczuły. Zatem pozostanie wyciosać sobie swój od nowa (czekam tylko na niezbędne dane ). Nawet mam pomysł jak to zrobić, a po sklejeniu kadłuba wyprofiluje tył.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...
  • 2 weeks later...

A dziękuję

Tymczasem ostatnia sesja przed zamknięciem tzn. zamontuję teraz diodę czerwoną w kabinie nawigatora i białą na pace, kable wyjdą przez luk zaznaczony na ostatniej fotce (który sobie wytnę) i stamtąd kable będą wyglądały jak w naturze tzn. podłączone do ładowania w płycie lądowiska . Wyciąłem też otwór na luk do komory bombowej i otwór na blok magnetoczuły. Wkleję go po dopasowaniu łódek i tyłu.

Chyba, ze jeszcze mój mentor coś wynajdzie i zamkniecie się opóźni

 

25nK6jt.jpg

 

ms4tbe6.jpg

 

1SWaRgw.jpg

 

avNnUma.jpg

 

WZOpxXe.jpg

 

dYS2OUK.jpg

 

cdn...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HM...coś tak goło w tym kadłubie

 

GOŁO,oczywiście,że goło-zanim się zapełni najpierw musi być goło

 

Robert serce Tobie nie pęknie jak to wszystko zamkniesz?

 

Grzegorz, myślę że nie, w jakiś 80% jak nie więcej wszystko będzie widoczne- choć z innej perspektywy. Porobię sobie na pamiątkę zdjęcia

 

 

Jakich ledów użyjesz? 3mm standard czy SMD?

 

Standardowe do montażu przewlekanego, płaskie 2x4 mm.

 

A zanim skleję bryłę to jeszcze muszę zrobić podsufitkę w kabinie nawigatora i cięcia pokryw silników, wirnika i AI-9.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

uff... Mariusz zezwolił na zamykanie kadłuba

Pozostało zgodnie z tym co mówiłem wczepić oświetlenie. Ale jednak zamiast kombinacji z niebieskim, żółtym itp. wrzuciłem dwa białe, jedno do kabiny nawigatora, drugie do paki, przyklejone do sufitu wkomponowały się w szereg kabli, które tam się znajdują. Kable od oświetlenia będą wychodziły przez luk służący do ładowania akumulatorów i wchodziły do miejsca ładowania na podstawce. Fotka poniżej zrobiona bez lampy z ręki więc jest lekko nieostra, następnym razem użyję statywu.

Zatem Mi-14 by night

 

DSC_0487_zps87ccc2b1.jpg

 

I w dzień z oświetleniem:

 

DSC_0491_zps4ed794f3.jpg

 

 

PS. A prace odbywały się pod czujnym okiem strażnika, leżącego w pudełku po Mi-17 z jakąś tam instrukcją

 

DSC_0474_zps79fc54fd.jpg

 

cdn...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I teraz tak.. zazdrościć mi14 czy sierściucha bo wyjątkowo ładny?

 

To nie sierściuch, tylko piękna tricolorka rasy europejskiej To pierwszy kot-modelraz, siedzi lub śpi w pudełku po Mi-14, na instrukcji, pod którą jest jest zestaw czternastki z top guna i nie wiem jak ten znak odczytać

 

A poza tym zlepiam wreszcie całość i zbliża się czas na spasowanie łódek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
coś chyba cieżko to spasowanie idzie... :(

 

Po konsultacjach z inżynierem budowy zmieniła się koncepcja. Pierwotnie miały być to łódki z modelu Top Guna, ale te akurat są za wąskie i ... szkoda gadać. W sumie musiałbym zrobić wszystko od nowa. Ale przyszła z pomocą konwersja z Armoramy, na która czekam (ma być pod koniec listopada), a tamte łódki (choć do modelu Zvezdy) po wcześniejszym wywiadzie nadadzą się z małą pomocą szpachli tak więc pewnie kolejny raport z prac na przełomie listopada/grudnia. A w międzyczasie powstają różne drobiazgi.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.