Skocz do zawartości

Mi-14 PŁ "1010", 1:72, Hobby Boss + Armory


Robroy

Rekomendowane odpowiedzi

Za namową kolegów postanowiłem zawitać na to forum

Cały temat dotyczy Mi-14 PŁ

Model zamierzam wykonać w oparciu o zestaw Mi-17 Hobby Bossa plus doklejona łódka z modelu Topgun i zaadoptowane jeszcze parę elementów. Model w założeniu docelowym będzie miał zrobione silniki i pootwierane luki, turbinę wirnika głównego i jak dobrze pójdzie to otwieraną komorę. Zresztą wszystko będzie na bieżąco ;o) Do budowy wykorzystam też częściowo zestaw blaszek Parta i sporo własnego strugania. Budowę oprę na różnych zbieranych materiałach i pomocy kolegów modelarzy ;o) .Sam wątek pewnie będzie wątkiem długoterminowym, bo z czasem bywa różnie I mam nadzieję, że ten Mi-14 PŁ jakoś wyjdzie ;o)

 

Model jest już częściowo zaczęty, a całą drogę warsztatową dla tych co są ciekawi można poczytać tutaj:

http://www.forum.modelarstwo.org.pl/viewtopic.php?f=88&t=48994

 

A poniżej wrzucam etap budowy na którym jestem obecnie, reszta już będzie na bieżąco

całe wnętrze jest wykonane od podstaw, tzn. wszystko co tam widać, łącznie z panelami i całym osprzętem

 

Beznazwy676ghkopia_zps7c904f7b.jpg

 

Beznazwy16534gfkopia_zps39e42781.jpg

 

Beznazwy1grf5kopia_zps6db41cb8.jpg

 

Lewy stelaż z kabiny nawigatora:

 

e5w5_zps18553466.jpg

 

Beznazwy534tdfkopia_zps2bdeb9aa.jpg

 

Przy czym "Mewa" jest do poprawy- tak nakazał mi mój Mentor

Kabina będzie miała oświetlenie, paka również, kolorami w miarę zgodnie, z tymi które świecą w oryginale. Ale to dalszy plan. Teraz wykańczam kabinę pilotów- lewa stronę. Powrzucać muszę jeszcze trochę kabli i czas brać się za pakę.

 

CDN...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 249
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Skąd dokumentacja?

 

Trochę swojej, ale głównie to od człowieka, który zna ten wiatrak jak własną kieszeń i zapewne ujawni się bardzo szybko

 

W końcu relacja z budowy Mi-14 na naszym forum

 

Ktoś się już chyba kiedyś zabierał za "czternastkę" z tego co wiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adam zabierał się za Pałera z tego, co pamiętam, gdyż dawno to było...;-)

 

Robota mi się podoba

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robota mi się podoba

Wielka Twoja w tym zasługa Jak również i to, że po nocach wgryzam się w kwity

 

[...] wiatraków nigdy za duzo [...]

Zwłaszcza "14-stek", uważam, że to jeden z najładniejszych wiatraków, a osobiście zawsze miałem do niego słabość

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poprawiłem żółtą "Mewę", i podorabiałem kable do tablic plus takie dwie skrzyneczki Pozostały pedała do zrobienia i w miarę kabina pilotów powinna być zakończona- nie licząc lewej strony, ale to może jutro. Zrobiłem tez zdjęcie żeby lepiej było widać dorobione składane siedzenie w przejściu (to z żółtą krawędzią). Mariusz podsunął kolejne fajne pomysły- oczywiście mające na celu wydłużyć prace nad Milkiem . Ujrzą światło dzienne wkrótce.

 

DSC_1507kopia_zps24e88892.jpg

 

DSC_1510kopia_zpsa156cf40.jpg

 

DSC_1511kopia_zpsb28ad8ee.jpg

 

DSC_1512kopia_zps322bbc25.jpg

 

CDN...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A dziękuję. Skala na pewno 1:72

Mariusz przedstawił kolejne "szatańskie" pomysły, które w większości zapewne ujrzą światło dzienne .

Myślałem, że wrzucę kolejną relację, ale ze względu na Święta czas drastycznie się skurczył, więc pewnie powycinane luki- bo to teraz robię wrzucę tuż po Świętach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...
Oj tam, oj tam szatańskie.....:-)

Witam w Nowym Roku

Trochę mało czasu ostatnio, choroba itd..., ale zaległości zaczynam nadrabiać ;o) . Teraz czas na pakę, na początek dwa panele, wyznaczyłem też miejsca cięć paneli zewnętrznych na kadłubie i drzwi ewakuacyjnych, przeszły weryfikacje, więc czas na cięcia

 

DSC_1598kopia_zpsccf13140.jpg

 

panele1_zpsaf89f3d6.jpg

 

CDN...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję,

A co masz na myśli z fotelami? na długości? Wydaje mi się, że nie, ale to już musiałby się wypowiedzieć mój mentor- Mariusz . Do zamknięcia jeszcze trochę, dłubię teraz pakę i pozostanie oświetlenie plus podsufitka myślę, że do połowy lutego zostanie bryła zamknięta- ale to tylko plan Sporo czasu zajmuje zgłębianie pomysłów Mariusza i wgryzanie się w kwity

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam...z moich obserwacji wynika,że piloci mają głowy przy górnej krawędzi bocznych okien,a oparcia siedzeń sięgają ich karku...u ciebie natomiast gdyby dopasować teraz pilotów do tych siedzeń-to ledwo co wystawaliby przez okna(((...popatrz sobie na fotki mi-14tek...czy chociażby 17-tek....pozatym sama twoja praca to-SZACUN-piękne to ...Ja obecnie rzeżbię PUSZCZYKA...z otwartym silnikiem-strach się bać co z tego wyjdzie...pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam...z moich obserwacji wynika,że piloci mają głowy przy górnej krawędzi bocznych okien,a oparcia siedzeń sięgają ich karku...

 

Coś może być na rzeczy z fotelami, chyba, że to rzeczywiście paralaksa.

 

 

hermeskeil-mil-mi-14pl-cockpit-01.jpg

 

ALe ja niemniej cmokam z zachwytów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do fotelów to jest sprawa następująca:

oparcie po przeliczeniu właściwego wymiaru (tzn 60 cm długości oparcia) okazało się, że jest około 1 mm za krótkie czyli prawie nic . Problem jednak polega na tym, że w modelu podłoga jest umieszczona za nisko względem okien, albo odwrotnie okna za wysoko względem podłogi . Jak wydłużę oparcie to będzie nienaturalnie wysokie, więc nie będę raczej nic ruszał.

Wystrugałem natomiast dodatkowy zbiornik paliwa, który jest na pace i dorobiłem rusztowanie na którym stoi, jak będzie pomalowany to dojdą 3 pasy które go przytrzymują. Ta czarna kropka to miejsce na przewód który pójdzie do wlewu paliwa (będzie wycięty). To na razie tyle informacji z placu budowy:), CDN...

 

zbiornik2_zps149c6e1d.jpg

 

zb3_zpsb344835d.jpg

 

Pozdrawiam,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.