Skocz do zawartości

Mi-14 PŁ "1010", 1:72, Hobby Boss + Armory


Robroy

Rekomendowane odpowiedzi

Od ostatniej wizyty podorabiałem przewody na podłodze i zwaloryzowałem silniki, co by upodobnić je do oryginałów (bazę stanowiły silniki od Mi-24). Dojdą jeszcze przewody instalacji ppoż. Obecnie silniki maluję i czas brać się za wszystkie klapy.

 

DSC_0360_zpsdee59f45.jpg

 

DSC_0366_zps07c6b132.jpg

 

DSC_0367_zpsf33d4441.jpg

 

cdn...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 249
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

No i silniki zamontowane i prawie gotowe, jeszcze pozostało dorobienie cięgieł m.in,. do regulacji skoku mocy silnika , parę kabli itp. no i trzeba zabierać się za wlot powietrza i klapy.

 

DSC_0378_zps8b43ecc8.jpg

 

DSC_0382_zps3732efc4.jpg

 

DSC_0383_zps284efeb8.jpg

 

DSC_0385_zps7bc0db55.jpg

 

cdn...

 

EDIT:

Zapomniałem dodać, że te wszystkie prace odbywają się pod czujnym okiem poniższej kontroli

 

WP_20140419_002_zpsc035ec91.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I co na to kontrola?.....bo ja mówie,że jest EEEEEEXTRA

A dziękuję, a kontrola zazwyczaj przysypia czasami coś zerknie

No i właśnie o o chodzi,jedno oko zawsze czuwa kontrola musi być - a reszta na prawdę super

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma co, pięterko ciekawie umeblowane. Będzie sporo saperskiej pracy przy maskowaniu

 

A dziękuję, ale pięterko jest umeblowane...prawie Jeszcze zabawa z wlotami powietrza mnie czeka no i klapy. Maskowanie - istotnie saperska praca

 

Masz chyba jakiś intensywny okres modelarski bo tak częste aktualizacje w temacie rzadko się tu zdarzają [...]

Chwilowo tak, ale co niektórzy uważali, że temat umarł, bo takie długie przerwy są pomiędzy aktualizacjami

W tygodniu wrzucę następną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 months later...

Tydzień trochę się wydłużył

Ale przez czas od ostatniej aktualizacji robione były inne rzeczy około Milusiowe. Dostałem zmieszane kolory od Bilmodel Makers, a kolega Adam opracował mi kalki ,

poza tym zrobiłem sobie klapy, dzisiaj pierwsze dwie

 

DSC_1004l_zpsm2wcllb6.jpg

 

DSC_1006l_zps5cgycv3j.jpg

 

DSC_1007l_zps126tqpzz.jpg

 

DSC_1010l_zpspsi8o0eb.jpg

 

DSC_0898l_zps6flqgftu.jpg

 

Pozdrawiam,

cdn wkrótce

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robert widzę że jesteśmy na podobnym etapie. Ja przy swoim akurat też walczę z klapami.

Cieszy mnie że znajdujesz czas na kończenie modelu. Miło patrzeć jak przybywają kolejne elementy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na TwójEC-135 też się patrzy z wielką przyjemnością. Z czasem u mnie ostatnio krucho było, ale ważne że do przodu. Teraz postanowiłem dociągnąć go pod malowanie (Mariusz stwierdził: pół roku ). Pozostały mi klapy do AI-9, później chcę dokończyć górne panele w kabinie pilotów, dorobić jeszcze w kabinie parę drobiazgów i ją zamknąć, następnie onitować Milusia nitami z HGW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Pora na kolejny raport z prac, mam już komplet klap, dwie ostatnie od AI-9 zostały ukończone. Czas zamknąć kabinę, w tym celu dorobiłem brakującą półkę wraz z monitorem ŁŚ-10 Łeba, no i brakujący górny pulpit, białe wyłożenie zrobiłem sobie z jednej warstwy chusteczki higienicznej pomalowanej wcześniej na biało. Przeanalizuję jeszcze kabinę na wszelki wypadek i jak nie pominąłem czegoś to zamknę ją i zabiorę się za elementy zewnętrzne modelu.

 

DSC_1110_zpsovbkeosl.jpg

 

DSC_1108_zpsjigm7pav.jpg

 

DSC_1126_zpsld4qok4m.jpg

 

DSC_1117_zpsgsnlt70k.jpg

 

cdn...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Czas na kolejną małą relację, zamontowałem oszklenie i namówiony do zrobienia stacji dopplerowskiej DISS-15 postanowiłem ją wykonać - oczywiście włożona jest luźno na potrzeby zdjęcia. Teraz kończę zabawę z bocznymi drzwiami i bocznymi rozsuwanymi szybami w kabinie pilotów. Pozostanie płoza, anteny, zewnętrzne luki, psiknąć podkład i zacząć zabawę z nakładaniem nitów z HGW.

 

DSC_1441_zpsnkhkpirl.jpg

 

DSC_1440_zpsnkhtqnd9.jpg

 

DSC_1439_zpsghnprsfn.jpg

 

DSC_1758_zps1tq8y66p.jpg

 

DSC_1757_zpsskqrrlhb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 months later...

Witam po małej przerwie, dla tych co dopytywali, to temat rzecz jasna żyje

Tym razem podłubałem wyciągarkę (w tym celu przydał się kawałeczek żywicy), wykonałem część anten, tylną płozę i blok magnetoczuły. w sumie pozostały do dorobienia boczne drzwi tratwy ratunkowej i zeszlifowanie imitacji starych, pozostała część anten, różne uchwyty, dopracować blok 10 stacji hydroakustycznej, wyrzutnik boi sygnałowych i chyba czas na maskowanie pod podkład. A na koniec nity HGW.

 

DSC_0857_zpsfexxkezi.jpg

 

DSC_0858_zpsl39bkhxs.jpg

 

DSC_0861_zpsi5yfbyde.jpg

 

DSC_0862_zpsfrodbhat.jpg

 

DSC_0864_zpsmeo5mkae.jpg

 

DSC_0865_zpsdimz9mhx.jpg

 

DSC_0866_zps68bz1sro.jpg

 

cdn...wkrótce

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wkrótce, czyli kiedy?

czyli niebawem ...a tak serio postaram się w tym tygodniu.

Stanowczo za rzadko wpadasz z aktualizacjami ;)

Istotnie, ale ostatnio byłem mocno ograniczony czasem, który mogłem poświecić na modelarstwo.

ps. skąd masz taką fajna wyciągarkę?

A to akurat z zestawu parta (72-218) + własny wyrób z kawałka żywicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.