Skocz do zawartości

Mi-14 PŁ "1010", 1:72, Hobby Boss + Armory


Robroy

Rekomendowane odpowiedzi

Nie śnij Sławek, nie śnij... Jak to mówił Krzynówek- "cały czas do przodu"...;-)

 

Mawiał jeszcze: "No, tak to się układa..."

Kurde myślałem, że będę miał w tym tygodniu brakująca blaszkę z edka i w weekend opije położenie podkładu na Milusia, a tymczasem będzie po niedzieli. Ale cały czas do przodu, szlify wg. wskazówek, drzwi do tratwy itp.

 

warsztat super - podziwiam samozaparcie

 

A dziękuję, jeszcze trochę go w sobie mam, może i wystarczy na kolejnego Mila

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
  • Odpowiedzi 249
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

No to czas na mały przedświąteczny "łupdejt"

Podorabiałem wszystkie anteny, które okazało się, że muszą być poprawione, a po zaakceptowaniu ich przez nadzór budowlany , mogłem zająć się nareszcie psiknięciem podkładu, było jeszcze odrobina szlifowania i z rozpędu przy okazji onitowałem Milka. podorabiałem jeszcze parę drobiazgów i teraz czas na jakąś koncepcje malowania.

 

DSC_08711_zpsndm0yc17.jpg

 

DSC_08722_zpswxccyw8i.jpg

 

DSC_08733_zpsjbudct8a.jpg

 

cdn...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawę oświetlenia masz tutaj: viewtopic.php?f=86&t=35952&start=60, kable wychodzą przez luk ładowania akumulatorów i będą wchodzić do płyty (podstawki), czyli tak jak jest to w rzeczywistości. Chociaż nie ukrywam, że ostatnio tak się zastanawiałem czy zostawić to oświetlenie...

W każdym bądź razie teraz czas na malowanie, po 3 latach przyszedł moment żeby temat zamykać...i otwierać nowy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świetnie ten model się prezentuje....szkoda,że takie słabe fotki(z daleka) bo widzę,że nitowanko bardzo skrupulatne

 

Że się tak nieśmiało wtrącę ...

 

Śliczny

 

Dziękuję, a co do zdjęć to następnym razem wrzucę z bliższej odległości.

 

No, bo cierpliwość na widowni zaczynała się kończyć

 

Oj tam, to tylko 36 miesięcy . Z następnym postaram się uporać szybciej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Dziekuję , też już nie mogłem doczekać się właściwego wyglądu i barw, ale pracy wbrew pozorom pozostało jeszcze sporo. A tak na marginesie to wg. mnie Mi-14 to jedna z najładniejszych sylwetek współczesnych śmigłowców

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponieważ do następnej aktualizacji może minąć trochę czasu, może podrzucisz jeszcze kilka fotek do napasienia oczu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponieważ do następnej aktualizacji może minąć trochę czasu, może podrzucisz jeszcze kilka fotek do napasienia oczu

 

Czas to pojęcie względne ale raczej nie będzie on długi.

 

No dobra, będą fotki , dzisiaj zrobię z oświetleniem, a zewnętrzne przy świetle dziennym czyli jutro.

Test już kiedyś robiłem:

viewtopic.php?f=86&t=35952&start=60

 

Super Bardzo podoba mi się delikatne pocieniowanie. Moim zdaniem idealnie dobrane do tych maszyn, które nie są zbyt styrane. Nie będzie wyglądał jak zabawka ani też nie będzie jednolity. Malowanie w punkt.

 

taki był właśnie zamiar, uwalone będą łopaty wirnika głównego od spodu i śmigło ogonowe i zrobione smugi spalin od wydechu i to raczej tyle, bez żadnych obić itp.rzeczy,wytarta zostanie też drabinka do wchodzenia przez drzwi boczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kawał pięknej roboty.

Ostateczna ocena będzie należała do Mariusza?

 

Dobrze Jarek powiedziałeś- "ostateczna". Na razie Robert dzielnie walczy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kawał pięknej roboty.

Ostateczna ocena będzie należała do Mariusza?

 

Dobrze Jarek powiedziałeś- "ostateczna". Na razie Robert dzielnie walczy

 

I nie podlegająca odwołaniu

 

Tymczasem ktoś tam wspominał o zdjęciach oświetlenia , wyszło mi coś takiego jak poniżej, w rzeczywistości światło jest niebieskie i delikatne (zbliżone do 1 zdjecia). Baterie 2x3V i raczej tak zostaną (ładnie wtedy wszystko widać we wnętrzu), próbowałem też zestaw 3x3V, ale jak dla mnie światło jest wtedy za silne.

 

DSC_1586_zpslpajj6pm.jpg

 

DSC_1605_zpsond9zpns.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, ta fotka ogólna bardzo zachęcająca. Jesteśmy pewni co czystości granic między szkłem a kolorem na przedniej szybie?

 

Chodzi Ci Mikołaj o to czy "szkło" jest idealnie czyste? Jest tam widoczna niewielka smużka po czyszczeniu zacieków po podkładzie jak oderwałem maski, będę to jeszcze czyścił. To zdjęcie jest jeszcze ogólnie robocze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.