Skocz do zawartości

Sherman M4A3E8 "EASY EIGHT" - Wojna w Korei - Dragon 1:35


Stojkovic

Rekomendowane odpowiedzi

Drodzy koledzy,

 

Dziękuję za wszelkie uwagi odnośnie tego modelu.

Staram się na bieżąco brać je pod uwagę i poprawiać co się da.

Co do zacieków, to wykonałem je na tyle na ile starczyło mi umiejętności i doświadczenia.

 

Jestem przekonany, że kolejny model już pod względem zacieków będzie o niebo lepszy.

Kwestia praktyki, którą gdzieś trzeba przerobić. Wiem, że modele pokazywane tutaj bardzo podnoszą poziom zarówno forum jak i wymagań.

 

Ślady po benzynie i oleiste zacieki zostawiłem na później. Będą wykonane lada moment.

 

Obecnie czeka mnie jeszcze złożenie gąsienic i wykonanie podstawki.

Wiele z tych rzeczy robione było/jest/będzie po raz pierwszy więc jestem bardzo wdzięczny za wasz głos w tym warsztacie.

 

No i apeluję o kolejne wskazówki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 129
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Wstępne prace nad brudzeniem zakończone.

 

Dużo fotek wrzucam i proszę o wszelkie uwagi dotyczące modelu przed natryśnięciem pigment fixera bo potem odwrotu nie będzie.

Ja tak nba szybko dzięki tym zdjęciom przypomniałem sobie o okopceniu wydechów i pomalowaniu lamp przednich.

 

Jeśli coś więcej widzicie, to proszę piszcie.

DSC02013_zps0637a0db.jpg

DSC02014_zps3e390b6a.jpg

DSC02015_zps771ddab9.jpg

DSC02016_zps469a8df6.jpg

DSC02017_zps21fc4e39.jpg

DSC02018_zps8af131aa.jpg

DSC02019_zpsc579e38d.jpg

DSC02020_zps97e6adc5.jpg

DSC02021_zps06fd0350.jpg

DSC02022_zps61ff9d6e.jpg

DSC02023_zps0eb7f2c2.jpg

DSC02024_zpsade1d62b.jpg

DSC02025_zps02b9a481.jpg

DSC02026_zps604eb190.jpg

DSC02027_zps4d0cd7f6.jpg

DSC02028_zpsf441348e.jpg

DSC02029_zps774faa2f.jpg

DSC02031_zpscd8fe529.jpg

DSC02032_zps4eeae55f.jpg

 

Jestem na etapie składania friuli, co zajmie mi co najmniej miesiąc, więc będzie czas na naniesienie poprawek.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Czy może ktoś przypomnieć co potrzebne jest do poprawnego wytrawienia tych gąsienic metalowych?

 

Kret + ocet czy specyfik od AK Interactive?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taka drobna uwaga: AK I Metal Burnishing Fluid nie "złapie" miejsc pofajdanych CA, więc trzeba albo moczyć gąski poskładane bez zalewania klejem, albo tak popracowac brudząc, zeby tych "nie zlapanych" miejsc nie było widac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Jako że większych uwag nie było model właściwie ukończony.

Niestety sztuczne światło całkowicie zmienia obraz gotowego modelu.

Więc wrzucam poglądowe jedynie przy sztucznym, jak wyjdzie słońce to w całej okazałości sfotografuje model.

Jak na razie to okopcić chcę wylot lufy i dorobić małą podstawkę (deskę do tego wykorzystam na której stoi model) i galeria.

DSC02037_zpsde90d7e2.jpg

DSC02038_zps7b11dd79.jpg

DSC02039_zps69686263.jpg

DSC02040_zps20a60cbc.jpg

DSC02042_zpsc2c5eb82.jpg

DSC02043_zpsa8006b8f.jpg

DSC02044_zpsbb022aad.jpg

DSC02045_zpsebdfa7d8.jpg

DSC02047_zps169180bd.jpg

Większej roboty już przy nim nie przewiduję. Kurzenie etc wg. własnego upodobania.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Strasznie luźne.Czy to na pewno gąsienice do tego zestawu ?.

Tzn. za szerokie ogniwa lub za mały rozstaw tarcz kół napędowych.

 

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musze je poprawić to fakt.

 

Postaram się najpierw zwiększyć zwis u góry pod błotnikami a potem jeśli to nie pomoże, to odejme ogniwko. Gąski pasowały jak ulał przed kąpielą w domesto-occie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musze je poprawić to fakt.

 

Postaram się najpierw zwiększyć zwis u góry pod błotnikami a potem jeśli to nie pomoże, to odejme ogniwko. Gąski pasowały jak ulał przed kąpielą w domesto-occie.

 

Jak będziesz zdejmował to można by z pigmentami coś podziałać, masz tylko 1 kolor jasny piasek, dodaj brązy i ciemne mokre błoto w zakamarkach wtedy będzie super, na razie jest jakby wyjechał na manewry 1-y raz i troszkę piasku zebrał. Te wózki aż się proszą o zakumulowane błoto. Kolor ochry też by się ładnie spiął z kolorem czołgu, w Korei chyba mają taką glebę trzeba by sprawdzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie po takiej kąpieli gąsienice zawsze są luźniejsze - lekko wypłukuje sie metal w otworach na piny. Czasami trzeba jedno ogniwo wyjąć.

 

He, he a w plastykowych po pomalowaniu zawsze są za ciasne, więc powinno się robić początkowo luźniejsze. Zabawne jak typ gąsienic wpływa na procedurę!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najgorsze, że nad tymi gąsienicami siedze już miesiąc.

 

Każde ogniwko musiałem indywidualnie oczyścić z obu stron... koszmar.

 

Usunę ogniwko z jednej strony i zobaczymy, czy ten grubas się dopnie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolegom chodzi o te niebieskie zacieki które mają kolor patyny jaka pojawia się na miedzi wystawionej na działanie war. atmosferycznych np. na dachach itp.

 

Jak tam, wyrwałeś to ogniwko nadmiarowe?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety to efekt biedronki gdzie niepotrzebnie dałem tyle granatowej farby olejnej...

wszystko polakierowane więc na tym etapie nic już z tym nie zrobię.

 

Z ogniwkiem powalczę w najbliższym czasie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.