Skocz do zawartości

Magach 6 Bet Gal Batasz Tamiya/Legend 1/35


Barthass

Rekomendowane odpowiedzi

  • 4 weeks later...
  • Odpowiedzi 78
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Cześć!

 

Oto co ostatnio udało mi się zrobić.

Jest to skrzynka, w której znajduje się "telefon" zewnętrzny piechoty, połączony z intercomem (wewnętrzny system łączności) załogi czołgu.

Oryginalnie Tamiya odlała to na błotniku i na dodatek nie wyglądało to tak jak powinno. Więc w ruch poszła piłka i szpachla. Ostatecznie w złomie modelarskim znalazłem ten element wykonany przez Academy, i dodałem nieco detali, oraz zrobiłem podstawkę.

Oryginalnie Academy przewidziało to jako 1 element, mi po tych wszystkich przeróbkach udało się zwiększyć ilość części do 30

 

Tak wygląda podstawka, wraz z osłoną kabla, (skrzynka to trochę inny typ)

 

SG201309_zps85e416bf.jpg

 

A to moje wypociny( nie jest idealnie, ale lepiej nie umiem ):

 

20130310_121446_zpscace104b.jpg

 

20130316_172444_zpsa721ec75.jpg

 

20130316_172342_zps3c95d27b.jpg

 

20130316_172229_zps1acd44c2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A potrzeba lepiej ładnie ci wyszła niema to jak samemu coś zmajstrować a jak jeszcze się uda to ; człowiek nie wychodzi z zachwytu .

Dużo jeszcze do malowania ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Mirku

W sumie to już końcówka składania, jeszcze tylko dokończę tył, ostatni segment fartuchów, parę dupereli i koniec.

Ale moje tempo nie jest zbyt szybkie, więc myślę, że dopiero pod koniec Kwietnia zacznę się bawić w malowanie.

Chociaż chciałbym przyspieszyć, bo już powoli chciałbym zabierać się za następny temat, a powiedziałem sobie, ze dopóki tego nie skończę, to nie wezmę się za nic innego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Cześć!

 

Na szczęście są święta, więc mogłem trochę podziałać.

Zająłem się tyłem wozu, gdzie jak widać pojawiły się tylne światła wraz z kwadratowymi osłonami, które musiałem zrobić sam, równiez samemu musiałem wykonać tylne mocowanie opancerzenia dna kadłuba, gdyż to co dał Legend było nie do przyjęcia- za małe, poskręcane, i w ogóle kicha. Pojawił się też uchwyt transportowy lufy. Pochodzi on z Academy, ponieważ temu z Tamiyi daleko do oryginału.

Koniec gadania, oto zdjęcia:

 

20130401_105553_zps63f86ebb.jpg

 

20130401_103535_zps6c9f17fb.jpg

 

20130401_103527_zps8029857c.jpg

 

20130401_103436_zpsdd78eb53.jpg

 

20130331_215119_zps2c76f825.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Salva. Będę się starał pomalować to jak najszybciej, bo już inny model czeka w kolejce.

Na razie muszę poczekać na parę drobiazgów, które zamówiłem żeby Magacha ukończyć.

Tymczasem w bonusie dorzucam filtr powietrza z mocowaniem łopaty.

Z tym mocowaniem użerałem się przez cały dzisiejszy dzień, składa się to razem z łopatą z ok. 32 elementów:

 

20130407_181316_zpsc7cc96b9.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

To ja z moimi cofającymi się umiejętnościami modelarskimi- mam w ostatnim czasie problemy żeby cokolwiek przykleić prosto i bez zacieków z kleju wokoło mogę się schować.

Szacunek za potężne umiejętności modelarskie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tymi umiejętnościami to bym nie przesadzał, z mniejszymi szczegółami zdarza mi się walczyć całymi godzinami, a i na końcu stwierdzam, że można było to wykonać lepiej lub bardziej szczegółowo. Będę musiał chyba w końcu zainwestować w jakieś szkło powiększające bądź lupę Z tym przyklejaniem nie jesteś sam, mi rzadko kiedy udaje się coś prosto przykleić za pierwszym razem, dobrze, że używam CA i Debondera. Bez tego nie dałbym rady

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Cześć!

 

Po krótkiej przerwie wróciłem do roboty. Udało mi się w końcu w 100% ukończyć wieżę pojazdu.

Doszły anteny, relingi wokół kosza, detale na uchwytach lin, słuchawka wraz z kabelkiem, oraz przerobiłem nieco szperacz przy karabinie dowódcy. Dziś planuję jeszcze położyć na wieżę podkład.

 

20130425_191512_zps728544fb.jpg

 

20130425_191618_zpse221e882.jpg

 

20130425_190924_zps822b7d65.jpg

 

20130425_191028_zps6a0d4aea.jpg

 

20130425_191137_zps2465086c.jpg

 

20130425_191159_zps0bda208f.jpg

 

20130425_190734_zpsb669eb13.jpg

 

20130425_190805_zps46f470a9.jpg

 

20130425_190756_zpsae1ddfdc.jpg

 

20130425_191716_zpsb63bcb65.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie znam się na tych izraelskich wynalazkach, ale przyznaję że co raz bardziej mi się podobają. Barthass powiedzieć Ci że wymiatasz tym modelem, to za mało. Pokłony biję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Cześć!

 

Dzięki Grzegorz, no staram się jak mogę, co by ten mój wytwór jak najbardziej przypominał Magacha

Tak oto prezentuje się wieża po podkładzie, czas dokończyć kadłub.

 

20130509_174446_zps11175d10.jpg

 

20130509_174525_zps6756e414.jpg

 

20130509_174557_zps252c9f3e.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zmierza nieuchronnie w kierunku arcydzieła...
- bezwarunkowo, jak mawiała na końcu opowieści jedna postać ze znanego komiksu. Ja jestem ciekaw, jak to zostanie pomalowane w tych zakamarkach...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zbieram szczenę z gleby

Jeden z najlepiej zdetalowanych modeli jakie w życiu widziałem. Podziwiam Twoje umiejętności i wiedzę. Gratulacje za podejście i wykonanie, a to dopiero wieża. Podejrzewam, że po pokazaniu całości spora część którzy udzielają się na forum zmieni hobby

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za dobre słowa koledzy, to motywuje do dalszej roboty, ale też powoduje dużą presję, żeby malowanie również trzymało poziom (o to się boję najbardziej )

Co do zakamarków, łatwo nie będzie, ale myślę, że jakoś aerografem i pędzlem dojdę wszędzie. Obecnie widać, że niektóre zakamarki są niedomalowane. A powodem jest to, że użyłem podkładu w sprayu, i nie mogłem regulować ilości farby i ciśnienia, więc żeby nie zalać szczegółów (szczególnie bałem się o powierzchnie antypoślizgowe) trzymałem puszkę w dosyć dużej odległości od modelu.

Bulik, prawdę mówiąc sam nie wiem co jest powodem takiego, a nie innego mocowania magazynków, może chodzi o to, żeby dowódcy nie zasłaniać widoku? Taki system mocowanie występuje nie tylko na wszystkich Magachach, ale też u wszystkich wersji Merkaw.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dawno nie zaglondalem na forum a tu powstajo takie modele .Przepraszam za blendy ale przez naibliszy okres bende pisal z telefonu.

Pomijam kwestię polskich znaków, ale pisanina z telefonu nie zwalnia z przestrzegania zasad ortografii...

przepraszam za offtop, ale...musiałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bulik, jakoś nie wydaje mi się, żeby dowódca miałby problemy z wyjściem, gdyby magazynek był prostopadły do karabinu, tym bardziej, że taki sposób mocowania Izraelczycy stosują na pojazdach konstrukcyjnie bardzo się różniących. Ja dalej będę trwał przy wersji, że taki sposób mocowania magazynku daje dowódcy większe pole widzenia np. gdy obserwuje teren przez właz w pozycji półotwartej.

Gąski zostaną takie jak widać, czyli od Merkawy Mk.1. Niestety te od Merkawy 2D są dostępne tylko żywiczne, a ja w tej kwestii nie ufam Legendowi- we wszystkich zestawach jakie miałem z Legend gąsienice nadawały się tylko na śmietnik. Merytorycznie będzie dobrze, gdyż Magachy wykorzystują oba typy gąsienic, czasami nawet jednocześnie

Kolejne zdjęcia będą, jak mi w końcu przyślą graty do skończenia kadłuba, jak na razie czekam, i czekam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.