Skocz do zawartości

M51 SUPER SHERMAN ACADEMY 1/35


Mirek66

Rekomendowane odpowiedzi

Witam jako że kalki do IS-a jeszcze nie dotarły to złożę trochę tego tanka

Do modelu dokupiłem dwie lufki z RB oraz blaszki Abera dedykowane do Dragona ale chyba i tu będą pasowały .

Trochę już złożyłem podoba mi się ta gofrownica na końcu lufy ale worek pod lufą już nie trzeba będzie szpachlować .

Na razie to tyle , wszelkie rady i uwagi mile widziane .

 

dscn1735sm.jpg

dscn1738x.jpg

dscn1736r.jpg

dscn1737u.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 55
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Podziękował koledzy za wsparcie duchowe postaram się nie spartolić sprawy .

Jak na razie w planie jest wykonać nową fakturę gdyż ta jest moim zdaniem podobna do listków dębu i klonu , zrobić nowy tylny kosz kadłuba ,spawy i etc...

Liczę pomoc kolegów siedzących w temacie , marioba mam ciebie na myśli gdyż ty produkujesz więcej shermanów jak kapeluszniki w czasie wojny i znasz temat .

Zaraz będę szukał galerii , jutro pewnie coś złożę to pokażę .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Zabrałeś się za bardzo fajny model. Gratuluję wyboru. Popełniłem takiego jakiś czas temu. Stoi w galerii.

Marioba- robisz świetne modele i podobnie jak Ty mam sentyment do Academii -ale z całym szacunkiem- co masz na myśli pisząc "fajny"?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Marioba- robisz świetne modele i podobnie jak Ty mam sentyment do Academii -ale z całym szacunkiem- co masz na myśli pisząc "fajny"?

 

Fajny, to znaczy ładny, ciekawy, itp. Fajny, bo podoba mi się izraelska przeróbka Shermana. Fajny, bo podoba mi się ta "gofrownica" na końcu lufy. Fajny, bo interesuje mnie wojna sześciodniowa i Jom Kippur. Fajny bo podoba mi się malowanie tego pojazdu. Fajny jest sam zestaw Academy, choć stary i uproszczony, ale można coś z niego wykrzesać.. Fajny przede wszystkim dlatego, bo to w końcu Sherman, a ja po prostu lubię ten pojazd.

 

I tyle...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam .

Trochę powoli to idzie ale jak się najpierw przyklei błotniki i zrobi strukturę a potem się dowie że ściany kadłuba powinny być prostopadłe a nie skośne (dzięki Marcin) to się obrywa wszystko , skrobie ścianki do granic wytrzymałości materiału i zaczyna od nowa

Pierwszą fakturę zrobiłem nitro ale po zdarciu ścianki były za cienkie na ten specyfik i zrobiłem surfacerem .

Dorobiłem też nowe drzwiczki z tyłu kadłuba oraz zmodernizowałem lekko płytę nad silnikową .pogrubiłem też okolice włazu dowódcy i klapki do wyrzucania łusek .

Na razie to tyle jak coś zmodzę to pokażę .

 

dscn1739r.jpg

dscn1741z.jpg

dscn1742l.jpg

dscn1743k.jpg

dscn1744i.jpg

dscn1746kc.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Robercie .

Sporo czasu zajęło mi zrobienie kosza oraz ruchomego stojaka do armaty

Okazało się iż siatki do wlotów są sporo większe niż obudowa i musiałem szpachlą wyrównać różnice , ale już po bólu

Na razie to tyle ,następnego będę kleił prosto z pudła

 

dscn1751w.jpg

dscn1754j.jpg

dscn1752q.jpg

dscn1753g.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robi wrażenie. A co do robienia prosto z pudła to ciężka sprawa, najpierw się widzi jedną nie doróbkę potem drugą i w końcu przerabia pól modelu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki koledzy co do wlotów to jeszcze do demontażu bo muszę dorobić pod nie płytki i wyrzeźbić od nowa gniazdo , ale dzięki za czujność

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.