Skocz do zawartości

Sherman M4A3E8 1/35 TASCA


KAMIL90

Rekomendowane odpowiedzi

Zakładam warsztat z budowy Sherman M4A3E8 firmy Tasca.

tasca35020reviewbg_1.jpg

bypicasa2html.gif

Do budowy modelu wykorzystam ruwnierz lufę Rb model jak i worki Panzer Artu dedykowane do Shermana M4A3 wraz z fruilami. Budowę modelu rozpocząłem od sklejenia wanny kadłuba , a oto jak narażę trzy zdjęcia z początków budowy bo mi bateria się rozładowała.

Sherman%252520017.jpg

Sherman%252520018.jpg

Sherman%252520019.jpg

bypicasa2html.gifcreated by picasa2html.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 52
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Jakie Friule do niego pasują?

Gdzie worki można do niego dostać?

 

Pytam bo z tym samym modelem walczę, tyle tylko że od Dragona

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też zasiadam. Napisz proszę, czy będziesz się wzorował na jakiejś fotce, czy tak ot.

Co do budowy modelu to będę się wzorował na tym zdjęciu tylko, że dojdą jeszcze worki z piaskiem na przednio płytę pancerz.

m4_a3_76_04-vi.jpg

bypicasa2html.gif

Jakie Friule do niego pasują?

Gdzie worki można do niego dostać?

 

Pytam bo z tym samym modelem walczę, tyle tylko że od Dragona

A co do Fruili to tehttp://www.plastmodel.pl/p/112/5996/friulmodel-1-35-atl-89-sherman-t-66-type-gasiennice-metalowe-friulmodel-dodatki-do-modeli.html a worki można dostać w Exito są one przeznaczone do Shermana M4A3 ale może uda się je dopasować bez większej interwencji .

A oto co udało mi się zrobić w dzisiejszy wieczór, wieża jeszcze przetarta papierem ściernym po odtwarzaniu faktury odlewu . Co do modelu to spasowanie jest rewelacyjne , model złożony narazę bez użycia kleju.

Sherman%252520022.jpg

Sherman%252520030.jpg

bypicasa2html.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Praca posuwa się po woli do przodu. Na wierzy otworzyłem fakturę odlewanego pancerza , a także odtworzyłem łączenie form odlewniczych wierzy oraz zabrałem się za montaż mniejszych elementów wierzy.Wszelkie uwagi mile widziane.

Sherman%252520032.jpg

Sherman%252520033.jpg

Sherman%252520034.jpg

Sherman%252520039.jpg

bypicasa2html.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio pisałem na pw w sprawie kopuły dowódcy.Bardzo chętnie wymienił bym się bądż ją odkupił.Buduję shermana z kilku zestawów(Dragon,italeri i cała masa dodatków)A mianowicie posiadam takie osłony które mógłbym wystawić na allegro jako aukcję prywatną

m4a3e8.jpg

.Na stronie Tasci można kupić taką wypraskę za 100 jenów tzn jakieś 3,50 pln ale wysyłka jest strasznie droga.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Model gotowy do malowania.Do modelu postanowiłem dołożyć trochę wyposażenia które jest przymocowane za pomocą blu tacka, oprócz worków na przedniej płycie pancerza i pakunków znajdujących się z tyłu które zostały przyklejone .Wszelkie podpowiedzi w sprawie ułożenia wyposażenia mile widziane.

sherman%252520054.jpg

sherman%252520056.jpg

sherman%252520059.jpg

sherman%252520063.jpg

sherman%252520065.jpg

sherman%252520066.jpg

sherman%252520070.jpg

sherman%252520074.jpg

sherman%252520075.jpg

sherman%252520077.jpg

sherman%252520079.jpg

bypicasa2html.gifcreated by picasa2html.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ładnie mu z tymi tobołkami, czekam na malowanie W kwestii ułożenia zastanowił bym się jedynie nad zapasowymi ogniwkami na burtach, wyglądają tak, jakby niczym nie były przymocowane.

 

 

 

Kamil

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie ta niemiecka lina tak średnio tu pasuje. Do skrzyni i kanistra na błotnikach planujesz jakieś mocowania?

Skoro twój Sherman jest tak mocno obładowany to może pokusiłbyś się także na jakieś pakunki na wieży, tak jak tu:

flatfootsj4.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie ta niemiecka lina tak średnio tu pasuje. Do skrzyni i kanistra na błotnikach planujesz jakieś mocowania?

Skoro twój Sherman jest tak mocno obładowany to może pokusiłbyś się także na jakieś pakunki na wieży, tak jak tu:

flatfootsj4.jpg

Lina faktycznie średnio pasuje ale przecież mogli ją wziąć z rozbitego pojazdu niemieckiego , a co do pakunków na wierzy to się nad nimi zastanawiałem ale nie wiem do czego były przymocowane. Co się tyczy skrzyni i kanistrów to spróbuję zrobić mocowanie z blaszki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda, że nie pokusiłeś się o zrobienie błotników z puszki i kątowników.

 

No i linę to nie bardzo z niemca mogli wziąść bo wersja M4A3E8 to już chyba po 1945 powstała o ile się nie mylę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

No i linę to nie bardzo z niemca mogli wziąść bo wersja M4A3E8 to już chyba po 1945 powstała o ile się nie mylę.

 

Błąd, M4A3E8 załapał się na końcówkę wojny.

 

 

Pozdrawiam

Jacek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.