Skocz do zawartości

Sherman mkIII 1:35


GrzesiekW

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 118
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Dzięki Panowie. Krzysiek - przesadzasz.

 

Dotarły dziś lufy i blaszki

 

P4171342.JPG

 

Browningi zamontowane

 

P4171345.JPG

 

P4171346.JPG

 

Mam pytanie co do wieży

 

P4171347.JPG

 

Co z tym zrobić,by nie spaprać faktury (bo takiej jak zestawowa już nie odtworzę). Czy od razu dać szpachlę i kształtować na odlew?

 

P4171348.JPG

 

Zaczynam błotniki. Na początek trasowanie ryfla długopisem. Czy powinienem z drugiej strony zalać CA by podczas pracy się nie wgniótł ?

 

na razie tyle. Wystartuję z pracą w sobotę a w weekend majowy mam nadzieję malować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki. Wszystko już poprawione.

 

Cały dziś dzień się bujałem z jednym błotnikiem -rozleciał mi sie na części pierwsze i skończyło się na lutowaniu. Muszę jeszcze chyba drobniejszym papierem przeszlifować,by nie wyszły rysy (ale to chyba bo surfacerze).Oceńcie,czy go dawać (wisi na patafixie) czy dać tak jak jest z drugiej strony,krótki błotnik.

 

P4201358.JPG

 

P4201361.JPG

 

P4201368.JPG

 

P4201373.JPG

 

Poprawiłem i skończyłem niemal wieżę (zostało wkleić browning M2) i 2 uchwyty, ostatecznie też rozwiązałem problem wizjerów,które zamaskowałem i wkleiłem osłony do nich

 

P4201369.JPG

 

Naprawiona faktura

 

P4201371.JPG

 

P4201375.JPG

 

P4201376.JPG

 

Na razie to by było tyle. Jak nabiorę sił to zabiorę się za 2gi błotnik o ile pierwszy sie wam spodoba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki. Uszkodzenia są możliwe choć już się trochę popsuł podczas pracy .

 

Dziś coś tam machnąłem

 

P4211377.JPG

 

Osłona lampy zgodnie z radami wymieniona

 

P4211380.JPG

 

P4211383.JPG

 

Poprawiłem też zgodnie z radami wieżę,gdyż szpara,którą dał dragon okazała się nielegalna

 

P4211381.JPG

 

Lewy błotnik skończony (uff ). Zaczynam też machać skrzynkę na trunki

 

P4211386.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale maszyna się szykuje , jest piękny, z blacharką dałeś ostro czadu. Nie mogę się doczekać malowania, jak dla mnie zapowiada się Twój najlepszy model, czekam z niecierpliwością na dalsze aktualizacje .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Panowie .

 

Krzysiek - dalej mnie od nich odrzuca ale w tm wypadku nie było alternatywy .

 

Drugi błotnik - trochę podniszczony - oceńcie jak to wygląda.

 

Wzorowałem się na zdjęciach od Piotra

 

Bez%25C2%25A0tytu%25C5%2582u.png

 

Bez%25C2%25A0tytu%25C5%2582usad.png

 

Na aż tak mocne się nie odważyłem .

 

P4261415.JPG

 

P4261417.JPG

 

Ciekawe jak to będzie wyglądało po podkładzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Piękna biżuteria! Ochów i achów mi zabrakło. co by mój zachwyt wyrazić!

 

Mi się nie chce już w to bawić (PE). Chyba jestem już za bardzo leniwy....

 

 

I tyle...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki - cieszę się,że się podoba .

Jeszcze kilka blaszek,browning m2 od Marioby i jakieś 50 fototrawionych śrub i będzie.

 

Dałem punktowo surfacer na przyklejony na stałe podniszczony błotnik i nawet to wygląda przyzwoicie. Może się uda psiknąć podkład za weekend majowy.

 

P4291420.JPG

 

P4291421.JPG

 

P4291422.JPG

 

P4281419.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podłubałem trochę. Dorobiłem trochę drobnicy z blaszek i błotniki nie licząc fototrawionych śrub są gotowe. Dotarł do mnie browning od Marioby więc zacząłem dłubać ale poczekam jeszcze na dragonowego od Stojkovic'a jak by coś było lepsze to będę robił przeszczepy. Wygląda to tak

 

P5011444.JPG

 

Dorobiłem też skrzynkę ( oryginał mi upadł i zanim znalazłem to rozdeptałem ),jest chyba trochę krzywa więc pewnie będę musiał jeszcze ją poprawiać.

 

P5011446.JPG

 

P5011447.JPG

 

P5011448.JPG

 

P5011449.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grzesiu,

 

Piękna robota, widać masz serce do pracy z blaszkami i naprawdę niezłe umiejętności.

 

Drugi list z browningiem nadam w poniedziałek (wtedy poczta będzie czynna) mam nadzieję, że dojdzie, bo jak tak dalej pójdzie to mi pół arsenału na poczcie listonosz zajuma

 

Jedno co mnie ruszyło to pojemnik przy browningu na amunicję, chyba nieco za mały jest (babol producenta).

 

Ja dzisiaj atakuję mój model rozjaśnieniami, więc wieczorem poddam pod ogień krytyki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki .

 

Stojkovic - jeśli to nie problem to będę widzięczny to bym kilka elementów przeszczepił do tego z academy. Jeśli możesz wysłać priorytetem to będę wdzięczny,bo poczta polska chyba tylko takie dostarcza .

 

Jak dam radę to podkład położę w niedzielę.Wszystko zależy od tego ile mi jeszcze zejdzie z drobiazgami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem podkładować w niedzielę ale zamówiłem kilka rzeczy do shermana jeszcze i czekam jak na razie na nie więc się wstrzymałem. Postęp prac na ten etap jest taki

 

P5061463.JPG

 

Wklejone wszystkie śruby trzymające osłony przeciw pyłowe

 

P5061465.JPG

 

Poprawiony kosz.

 

Udało sie zamaskować wszystkie lampy

 

P5061466.JPG

 

Malowanie będzie takie

 

Bez%25C2%25A0tytu%25C5%2582u.png

 

Wybrałem już kolory,będą to Field grey i Dark Yellow z palety Gunze.

 

e3d66be1171fbbc070cc1fd3f691a913.jpg

 

195671a80cb06af88e613f364c668aad.jpg

 

Czekam na elementy do browninga,graty,linę eureki i jak tylko je zamontuję to startuję z malowaniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.