Skocz do zawartości

Gazetkowy Puszczyk ;)


Kiemlicz

Rekomendowane odpowiedzi

kolor jakiś nie teges. Ale chyba zaryzykuję do jakiś poprawek. Może nie będzie tak źle, a alternatywa praktycznie żadna (drogiego i kiepskiego broplana trudno liczyć)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze, w tej serii większe szanse dawałbym Sokołowi, a tu ci taka niespodzianka...

Trzeba będzie skosztować tego miodu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z dostępnością tego cudaka jest problem Ja dziś nie trafiłem w punktach gdzie zawsze są nawet w Empiku Fotka poglądowa z innego forum:

12537290.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety.

Fota "na żywo" bezlitośnie obnaża mizerię tego modeliku, co w zasadzie nie jest żadną niespodzianką.

Jako ciekawy "bibelot" na biurko będzie ok, ale jakiekolwiek próby waloryzacji nie mają najmniejszego sensu, moim zdaniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem i powiem tak - za 30 zł jakość jest ok. Po prostu poglądowy model "Puszczyka". Nie jest zły jeśli go się traktuje w tej kategorii.

Ja tam jestem zadowolony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie każdy dysponuje pełną informacją na temat towarów dostępnych na rynku. Pokutują też pewnie jakieś przesądy w środowisku "die-casterów", ze plastikowe to są zabawkowe i dla dzieci - nie wiem, to możliwe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[...]

Chyba kwestia reklamy i jednak niskiego rozpowszechnienia modelarstwa i wiedzy o nim w społeczeństwie. Przeciętny konsument jest przekonany, iż w takiej gazecie znajdzie towar lepszej jakości i bardziej przypominający oryginał, niż w przypadku jakiejś "samoróbki wykonanej przez domorosłego konstruktora" ;)

 

Zresztą chyba podobna sytuacja ma miejsce np. w przypadku niektórych materiałów i narzędzi modelarskich. Te specjalne, sprzedawane w sklepach modelarskich i dedykowane do tych celów, potrafią kosztować kilka razy więcej niż identyczne w zwykłych sklepach budowlanych, narzędziowych itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po przemalowaniu na prawdziwą zieleń, zastosowaniu kalek Rotor..., i dodaniu własnych drobnych części jak wirniki, uchwyty, próbniki, anteny itd może wyjść coś nawet niezłego (nawet zbyt szerokich podziałów nie będzie tak widać), tyle, że wtedy impreza będzie droższa niż BROPLAN, poniżej.

dsc04145i.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Dziś dotarł do mnie gazetkowy Puszczyk.

Spróbuję go rozebrać na części i porównać z modelem Broplanu, który mam w stanie nie złożonym.

 

Pierwsze wrażenie - jak napisał powyżej Wojciech, by nadać mu charakteru, do wymiany są wszystkie uchwyty, czujniki i inne drobne duperele.

Ale sam kadłub i oszklenie wyglądają zachęcająco.

 

No i, o czym mowa powyżej, w gazetce mamy zapowiedzianego na numer 48 śmiglaka W-3 Sokół.

Gdyby był poprawnie zrobiony, byłaby szansa na prawdziwy hicior rynkowy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to proszę bardzo - poniżej porozkręcany Paszczyk.

Bardzo przyzwoicie zrobione wnętrze kabiny (w Broplanie tylne fotele są odlane razem z tylną ścianą).

Z metalu zrobiona jest tylko środkowa, główna część kadłuba.

Część dolna i górna są z plastiku, więc jakby ktoś miał ochotę na obrabianie, można coś podziałać (w górnej trzeba by wyciąć otwór na wlot powietrza i założyć siatki)

1_zps0067ba39.jpg

No i całkiem przyjemnie prezentuje się oszklenie dziobu, zrobione z jednego, przeźroczystego elementu.

Oszklenie boczne prawe jest takie sobie, za to lewe - wypukłe prezentuje się elegancko.

2_zps21e539ef.jpg

3_zpse0b0bdf4.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.