Skocz do zawartości

Kfz. 232 - Seydlitz - Grecja 1941 - Tamiya 1:35


Stojkovic

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 73
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Długo oczekiwany koniec prac nad samym modelem nadszedł.

Coprawda jeszcze trzeba lekko przyretuszować i osmolić lufy i wydechy, ale z ogólnego wyglądu jestem zadowolony

 

Efekty:

DSC03264_zpseda5b8f8.jpg

DSC03265_zps8b65d845.jpg

DSC03266_zpsb57f1a58.jpg

DSC03268_zps8d2f3eb1.jpg

DSC03270_zps2c011d19.jpg

DSC03272_zps0cf1a88c.jpg

DSC03273_zps8e81c8b0.jpg

DSC03274_zps363919ff.jpg

DSC03275_zps9bb64181.jpg

DSC03278_zps6642a5dc.jpg

Teraz pozostały jeszcze prace przy podstawce.

Obecnie klaruje się koncepcja ekspozycji pojazdu.

DSC03280_zps1d272646.jpg

Galeria będzie już gdy wszystko będzie zrobione.

 

Zdjęcia może nie najwyższych lotów, ale w weekend zrobię przy świetle dziennym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koniecznie wywal te białe kamienie.

Chyba, że będziesz je malował.

Reszta dla mnie bardzo fajna.

Dać możesz jeszcze jakieś klamoty oparte o ścianę budynku na jego bocznej stronie. Ożywi to trochę scenerię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Buda na podstawce mocno zastanawia. Jej boczne ściany są równoległe względem linii podstawki, natomiast ściana frontalna nie jest równoległa względem żadnej z nich, co jest dość dziwne biorąc pod uwagę jak prosty jest to budynek. Mam wrażenie, że jest aż za prosty, brakuje mu jakiejkolwiek faktury, dach nie wiadomo z czego został zrobiony... Jego malowanie również pozostawia wiele do życzenia. Na modelu próbowałeś zrobić modulację koloru, natomiast na budynku, jak i podstawce niczego takiego nie widać. Podstawka jest dość ciasna, a na niej sporą część miejsca zabiera słaby budynek, czy to faktycznie działa na korzyść modelu? Moim zdaniem na podstawce tych rozmiarów nie ma miejsca na budynek, na co z resztą wskazują wymiary budy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Matthew - kamienie jeszcze pomaluję i zwas:bip:e. Są zbyt białe względem tych na dole - do poprawy.

Zasadzę jeszcze jakieś chaszcze i dodam może stary kanister oparty o murek (wyrzucony?).

 

Co do budy, to taki był zamysł od początku, by na podstawce znalazł się element ściśle w greckim stylu. Urodą nie powala to fakt, a ułożeniem też może do siebie nie przekonywać "matematyków" etc.

Postaram się dorobić do niego jakiś daszek nad drzwiami może by nieco skomplikować całą bryłę.

 

Jak na początki zabawy w winietki/dioramki to jestem zadowolony z efektu.

Wiem, że to nie poziom do którego przyzwyczaili forumowi magicy, ale wolę przedstawić całą pracę pod ogień krytyki niż nie próbować wcale.

 

Dzięki za komentarze i jeśli coś jeszcze zobaczycie to piszcie śmiało póki na to czas przed galerią końcową...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oprzyj coś wyższego, albo dorób jakieś uchwyty i powieś coś na ścianie

Jeśli będą malowane kamienie to łokej, chociaż chyba bardziej by mi się podobało, gdyby ich w ogóle nie było.

Jak na początki zabaw z winietkami, to jest super ;)

Woda w wiadrze to jaki produkt?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na ścianach budynku możesz jeszcze trochę poszaleć malarsko. aż się prosi o jakąś roślinność, najchętniej drzewo oliwne lub bambus. dobrze wyszedł ci kolor gleby, bardzo kreteński.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślałem nad dodaniem jakiegoś drzewa albo jakieś szmaty lub kawałki blachy na dach budynku.

Zdecydowanie temat winietki jeszcze nie jest zamknięty.

 

Woda w beczce to Vallejo Still water... niestety w beczce robi się po wyschnięciu dziura wklęsła... więc dokładałem już z 10 razy po kropli by jakoś to wyglądało...

 

Co do odcieni ziemi i roślinności to wzorowałem się na własnych zbiorach wykonanych podczas podruży poślubnej... żona do tej pory nie wie czemu polecieliśmy na Kretę do Maleme

 

DSC00968_zpscfa2b9f4.jpg

DSC00982_zpsc186af1d.jpg

DSC01009_zpse60334b2.jpg

 

Murek miał być czymś w stylu tego na tym zdjęciu wykonanym w maju 1941 w Kondomari.

Bundesarchiv_Bild_101I-166-0525-16_zpsc9cbc502.jpg

Tutaj kamienie są mniejsze i bardziej liczne, natomiast na wielu zdjęciach i na żywo zresztą widziałem układane z dwóch rzędów z wielkich kamulców tak jak u mnie.

 

 

Pozdrawiam i proszę o kolejne pomysły co zrobić by to jakoś ogarnąć...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Witam,

 

To już ostatnie szlify przed galerią.

Starałem się wzbogacić delikatnie podstawkę.

Oceńcie sami,...

DSC03335_zps67cf554a.jpg

DSC03336_zps3634a1e8.jpg

DSC03337_zps7fc70e6a.jpg

DSC03338_zps4f7839c1.jpg

Tak to wygląda z bohaterem pierwszoplanowym

DSC03339_zpse564da5e.jpg

DSC03341_zps6f5406cb.jpg

DSC03342_zps405c62ef.jpg

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.