Skocz do zawartości

Kfz. 232 - Seydlitz - Grecja 1941 - Tamiya 1:35


Stojkovic

Rekomendowane odpowiedzi

Kfz. 232 Shwerer Panzerspahwagen (8-rad) - Seydlitz - bo tak to ustrojstwo w pełni wabiło to kolejny model który sporo naczekał się, aż trafił na mój warsztat.

DSC02066_zps11bb14df.jpg

 

recce-car10.jpg

 

Pojazd doskonale znany, obecny na frontach od agresji na nasz kraj aż po kryzys w Afryce i ostatnie walki na froncie wschodnim.

 

Model który zamierzam wykonać to popularny egzemplarz o nazwie "Seydlitz" widocznej na bocznej płycie pancerza przedniego.

By wiernie odtworzyć malowanie użyję farb AK interactive techniką modulacji oraz kalek firmy Echelon, która wypuściła limitowaną edycję do tego egzemplarza historycznego.

 

Co stanowi ciekawostkę to stemple zdawczo-odbiorcze na tablicach rejestracyjnych, niespotykane nigdzie indziej na wojennych fotografiach.

 

DSC02068_zps0831170d.jpg

 

Co do strony warsztatowej model dopasuję do standardów naszych czasów za pomocą blaszek eduarda, kół żywicznych PanzerArtu oraz Lufy toczonej od Jordi Rubio.

 

Pojazd zamierzam umieścić historycznie w okresie podboju Grecji - konkretnie na Krecie po zdobyciu wyspy przez wojska powietrznodesantowe.

 

Zapraszam do komentowania.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 73
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

The registration plates are noteworthy in that they carry the red Feldpost stamp which indicates acceptance by the user; this has rarely, if ever, been seen on any commercially available German registration plate.

 

 

Cytat pochodzi z myssing linx

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super podejście do wątku, dużo dodatków, zapowiada się arcyciekawie.

Zwłaszcza, że temat nieoklepany.

Bałkany '41 to dla mnie jeden z ciekawszych okresów wojny.

Trzymam kciuki i czekam na progresje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kamilu,

 

Niewiele wiem o stemplach wszelkiej maści na tablicach rejestracyjnych, tymbardziej stemplach.

Znalazłem w necie następujący wątek.

 

http://www.wehrmacht-awards.com/forums/showthread.php?t=309944

 

Proszę cię o ewentualne wyjaśnienie tej kwestii i ubogacenie mojego wątku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Jakiś czas temu popełniłem takiego, ale prosto z pudła. Stoi gdzieś głęboko w galerii. Twój z tymi dodatkami na pewno będzie fajniejszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zatem myślę, że nieco się rozjaśniło w kwestii stempli.

 

W wolnej chwili wrzucę pare fotek warsztatowych jak będzie już co pokazać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
  • 2 weeks later...

Witam,

 

Pewnie większość zapomniała o moim boju z tym modelem.

Porada dla tych, którzy zakupią ten model i blaszki, by nie wymieniali zawiasów, bo te na modelu są dużo bardziej wyraziste, a po zaaplikowaniu blaszek zanikają w modelu.

Dlatego też ja wymieniłem tylko ten na górnej płycie i widząc efekt zaniechałem dalszych modyfikacji tych elementów.

Natomiast pozostałe obowiązkowe pozycje takie jak rynny przy wizjerach, mocowania siatki maskujące obok nich i żaluzje silnika zostały już zrobione. Dodatkowo zamieniłem plastikowe osłony chroniące przed zaklinowaniem wieży od pocisków ppanc. na eduardowskie. Od razu lepiej.

 

Na dowód że coś się dzieje w temacie kolejna porcja zdjęć.

Może i nie jest to najczyściej składany model na forum, ale sporo szlifierki na modelu robi swoje...DSC02240_zps9cd748db.jpg

DSC02241_zps92134218.jpg

DSC02242_zps880c5574.jpg

DSC02243_zpsd80ee08b.jpg

DSC02245_zpsc5b800f1.jpg

DSC02246_zpsdcd96c39.jpg

Model stanie na takiej podstawce:

DSC02247_zps026fa210.jpg

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Przed nami kolejna porcja zdjęć.

Tak po przejrzeniu ich wydaje się całość strasznie nie estetyczna...

To efekt intensywnej obróbki miejsc gdzie stare detale są wymieniane na blaszane. Druga sprawa to plastik którego ubytki wychodzą jakby miały kolor biały.

 

Straszna mordęga z klamrami i zapięciami. Na całe szczęście idzie całość prac do przodu.

 

Ad rem.

Waloryzacja gaśnic.

DSC02248_zpsbb3d3073.jpg

Łopata

DSC02249_zps1d85d2ca.jpg

Zamki i zapięcia

DSC02251_zps9afea556.jpg

Układ błotników

DSC02252_zps54309dc1.jpg

Skrzynka z waloryzowanymi zamkami

DSC02253_zpsf1d70162.jpg

Narzędzia z przodu pojazdu odlane przez Tamiyę były jako jeden element. Obecny wygląd:

DSC02256_zps089f6fc4.jpg

DSC02257_zps241d8172.jpg

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Weekendowe prace głównie rozbiły się o walkę z drobnicą i szczegółową waloryzacją sprzętu na błotnikach.

 

Na początek małe zestawienie. Przed i po waloryzacji.

DSC02258_zps9794ef9f.jpg

Po kompleksowej waloryzacji (mordęga nieziemska).

DSC02267_zpsab59db29.jpg

 

Kanistry odlane przez Tamkę wymagałyby ogromu pracy by je zwaloryzować...

DSC02260_zps3657ed7c.jpg

 

zatem wymieniłem je na żywiczne + uzupełniłem blaszkami.

DSC02265_zps3edb8022.jpg

 

Siatki na tłumiki...

DSC02261_zps579619eb.jpg

Będą wymienione na siateczkowe.

 

DSC02263_zps3dcc81a1.jpg

Lewarek po tunningu.

 

Skrzynia dostała kłódkę (muszę debonderem usunąć plamy po CA).

DSC02264_zpsdf48482e.jpg

 

Jakieś dziwne ustrojstwo montowane na błotnikach (wydechy??)

DSC02269_zpsfc0072c0.jpg

 

Kolejne fotki z prac już w krótce. Cały czas coś do przodu małymi kroczkami idzie.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejny Dzień, kolejna odsłona...

 

Dziś powalczyłem z zamontowaniem tego całego szmelcu na błotnikach. Model obecnie prezentuje się następująco:

DSC02270_zps2ecee344.jpg

DSC02271_zps0654919b.jpg

DSC02272_zpsf6617afa.jpg

DSC02273_zps2b00411f.jpg

DSC02274_zpsfefdb3c3.jpg

DSC02276_zps635a92ba.jpg

DSC02277_zpsfe940866.jpg

DSC02278_zps0bce0578.jpg

DSC02279_zps2accd7fc.jpg

 

 

Ostatnia kwestia dotyczy montażu kanistrów. Znalazłem 3 opcje.

- Pierwsza zakłada umieszczenie dwóch kanistrów na prawym przednim błotniku jak poniżej:

DSC02275_zpsa07cf062.jpg

- druga to wersja "mieszana" czyli jeden kanister na stelażu przednim, drugi na błotniku (miejsce drugiego kanistra na błotniku zajmuje wówczas skrzynka).DSC02283_zps4c983d8a.jpg

- trzecia to wersja z oboma kanistrami na stelażu (najbliższa chyba seydlitzowi

DSC02284_zpseedd822b.jpg

 

Jaka wg. was opcja będzie najbardziej zbliżona do orginału? Osobiście skłaniam się do wersji 2.

 

Zdjęcie do syskusji

http://www.google.pl/search?q=kfz+232+seydlitz&hl=pl&qscrl=1&rlz=1T4ADRA_plPL414PL414&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ei=C_YkUsHDFcSChQfwoYCgAg&ved=0CAcQ_AUoAQ&biw=1600&bih=721#facrc=_&imgdii=_&imgrc=ppnKOcjKt5gS8M%3A%3BC9a9x0De-SsO5M%3Bhttp%253A%252F%252Fwww.panzerworld.net%252Ftanksinworldwar2%252Fpictures%252Fgermany%252Fspzspwg-04.jpg%3Bhttp%253A%252F%252Fwww.tanksinworldwar2.com%252Fgermany-spzspwg-sdkfz-232.php%3B531%3B351

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przez tę walorkę model wygląda strasznie niestarannie.

 

Jakieś głosy w sprawie umiejscowienia kanistrów?

Miałem to właśnie napisać. Jeżeli jest czysto sklejony nie będzie problemu ale mimo to po malowaniu odstaw go na kilka dni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy to będzie dobrze wyglądać po malowaniu, na Twoim miejscu wziąłbym jakiś płaski miękki pędzel i przetarł model roztworem z ludwika (tak jak odtłuszczanie). Usuwa on większość zanieczyszczeń i pyłku. Robiłem tak na Fiacie z blaszkami Parta, co parę elementów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do malowania jeszcze daleka droga. Całość będzie przeczyszczona. Wrzucam fotki robocze bez zbędnego przygotowania. Sporo pracy mnie czeka z debonderem, bo powstały białawe naloty od CA, co rzadko się zdarza przy dobrym kleju (kropelka, cjanopan). Tym razem użyłem jakiegoś biedronkowego i powstają naloty.

 

Nawet po wstępnym oczyszczeniu wrzucam najpierw biały podkład by widzieć wszelkie niedoskonałości przed właściwym malowaniem.

 

Ale proszę o czujność w razie czego i pomocne uwagi co do roboty z Seydlitzem.

 

Rozumiem że z kanistrami opcja nr. 2 jest ok?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za podpowiedź. Muszę to zastosować, bo niejeden element na CA jeszcze trzeba przykleić.

 

Zawsze jest ten lęk by nie urwać misternie wykonanego szczegółu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.