Skocz do zawartości

Jak-3 |Zvezda,1/48|


iceman

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, przedstawiam Wam moją wakacyjną przygodę z zestawem Zvezdy. Model prosto z pudełka, oznaczenie boczne od masek Montexu, gwiazdy i napisy eksploatacyjne to kalkomanie producenta. Brudzenie to praktycznie wszelka dostępna obecnie chemia modelarska: płyny AK, pigmenty, cienie i szminki Tamiya.

 

Pozdrawiam

 

DSC_0136-002_zpsb7f59b86.jpg~original

 

DSC_0137_zps1465ec38.jpg~original

 

DSC_0140-001_zpsb9e43e9b.jpg~original

 

DSC_0141-001_zps6d6846f4.jpg~original

 

DSC_0142-001_zps95646af3.jpg~original

 

DSC_0144-001_zps7a33fab9.jpg~original

 

DSC_0145-001_zpsb2aeb0b8.jpg~original

 

DSC_0149-001_zps5c48d874.jpg~original

 

DSC_0150-001_zpsd65e2bb5.jpg~original

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Model rewelacja, malowanie kapitalne, brudzenie również

 

Za dużo brązów, brud jest czarny/ciemno-szary.

To jakiś żart? Nie widziałeś brązowego brudu?

 

A wyobraż sobie że na płatowcach czyli samolotach jeszcze mi sie nie zdarzyło widzieć brązowego brudu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o kolor brudu, czyli brązowo/żółto/pomarańczowo/nieczarno-szaro/beżowo to da radę.

pogooglaj sobie nasze Kamany. Ostatnio przerabiałem ten temat, jest bardzo dużo fotek świetnie ufajdanych maszyn właśnie w tych odcieniach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje za ciepłe przyjęcie Jaka.

 

Jeśli miałbym coś zmieniać, to bym bardziej rozrzedził okopcenia za rurami wydechowymi.

 

Przejrzałem trochę tych zdjęć Jaków i bywało różnie z tymi okopceniami, ale tak jak u mnie też np.

 

kopec3_zps07ed501e.jpg~original

 

kopec1_zpsed5607f0.jpg~original

 

kopec2_zps90b188f7.jpg~original

 

Znalezione w sieci

 

Za dużo brązów, brud jest czarny/ciemno-szary.

 

Dzięki, zapamiętam

 

Jeżeli chodzi o kolor brudu, czyli brązowo/żółto/pomarańczowo/nieczarno-szaro/beżowo to da radę.

pogooglaj sobie nasze Kamany. Ostatnio przerabiałem ten temat, jest bardzo dużo fotek świetnie ufajdanych maszyn właśnie w tych odcieniach.

 

Tytus, ale śmigłowiec to nie "płatowiec czyli samolot", więc Twój przykład się nie liczy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak śmigłowiec to jeno "kadłubek" jest

No ale z drugiej strony, pomimo że w dzisiejszych czasach wymyślono już inteligentne leki, które celnie uderzają w ból, to inteligentnego brudu (takiego co to wybiera między płatowcem, a śmigłowcem) jeszcze nie skonstruowano... chyba ze o czymś nie wiem

Tu jeszcze jeden Jaczek (fotka pewnie znana, ale pasuje do tematu dyskusji) z brązowym kopciem i z naszej strefy klimatycznej:

CeMff.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja moze cos od siebie wracajac do galeri modelu- ładnie i czysto wykonany, na kolorach sie nie znam ale wydaje mi sie ze prawidłowo dobrane do Yaka, mi niesiety przy bialej "15" wyszły szaro-zielone.Jedyne co bym poprawił to te łopaty smigła chyba za duzo wytarte ale to juz kosmetyka.

O brudzeniu po pieciu stronach chyba juz nie wypada mowic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dzięki za wyjaśnienie co to płatowiec. Ślady po wyciekach różnych płynów lub "wymywana" rdza i błoto od kół to Twoim zdaniem czarne powinno być?

A co tam miało rdzewieć? Sklejka, płótno? Tam elementów stalowych było jak na lekarstwo, poszycie to duraluminium, a ono jeśli rdzewieje to na szaro. Model jest ładny, efektowny, starannie wykonany ale mało rzeczywisty zwłaszcza śmigło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dzięki za wyjaśnienie co to płatowiec. Ślady po wyciekach różnych płynów lub "wymywana" rdza i błoto od kół to Twoim zdaniem czarne powinno być?

A co tam miało rdzewieć? Sklejka, płótno? Tam elementów stalowych było jak na lekarstwo, poszycie to duraluminium, a ono jeśli rdzewieje to na szaro. Model jest ładny, efektowny, starannie wykonany ale mało rzeczywisty zwłaszcza śmigło.

 

Prawie udało Ci się zabłysnąć ale nie zauważyłeś chyba, że dyskusja przeszła na temat ogólny "samolotów czyli płatowców" i brązowego brudu którego jeden z użytkowników forum nigdy nie widział? Myślę, że na ten temat zostało powiedziane już nawet za dużo więc nie warto do tego wracać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawie udało Ci się zabłysnąć ale nie zauważyłeś chyba, że dyskusja przeszła na temat ogólny "samolotów czyli płatowców" i brązowego brudu którego jeden z użytkowników forum nigdy nie widział? Myślę, że na ten temat zostało powiedziane już nawet za dużo więc nie warto do tego wracać.

Może i są(były) tak utytłane płatowce ale zdjęcia które zamieścili koledzy powyżej takiego czegoś nie przedstawiają. Nie piszę tego złośliwie, sam chętnie bym zobaczył taki zabrązowiały płatowiec, a jeszcze chętniej bym zobaczył na płatowcu brązową rdzę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.