Skocz do zawartości

Jak-3 |Zvezda,1/48|


iceman

Rekomendowane odpowiedzi

Piotrek, dwie rzeczy:

 

[1] Czy wszystko, co brązowe to rdza?

Oczywiście, że nie. A gdzieś tak napisałem?

[2] Czym się różni płatowiec od samolotu? (podpowiem, dlaczego Jak 3 nie jest śmigłowcem, choć śmigło ma).

Nie wiem czy to pytanie czy żart, jeśli żart to jakoś mało śmieszny. Jeśli pytanie to odsyłam do wikipedii.

Ja tylko poprosiłem o fotkę tak utytłanej na brązowo maszyny ale już to odwołuję bo widzę, że mogę liczyć jedynie na złośliwe uwagi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy to pytanie czy żart, jeśli żart to jakoś mało śmieszny. Jeśli pytanie to odsyłam do wikipedii.

Ja tylko poprosiłem o fotkę tak utytłanej na brązowo maszyny ale już to odwołuję bo widzę, że mogę liczyć jedynie na złośliwe uwagi.

 

Za wiki dziękuję. Wiem co to jest płatowiec i kiedy staje się samolotem. Zapytałem, bo w wątku ciągle kontrowersje budzą brązowe ślady na modelu i przypisuje się im różne znaczenie (sic!) za to używanie podstawowych pojęć jak płatowiec, samolot jest bardzo dowolne i stosowane frywolnie zamiennie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piękna i czysta praca, ale patrząc na śmigła, kolor i rozmieszczenie brudu i wypłowień zbyt mało czasu poświęciłeś fotografiom, czuć troszkę "a tu jeszcze psiknę". Brązowa gleba jest na południu Europy i to raczej regiony wysp jak Majorka, Kreta, Cypr. Sam Jimenez nie wiadomo czemu uznał że ukraińska ziemi jest brązowa. Na klapach podwozia to jest ziemia czy rdza ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piękna i czysta praca, ale patrząc na śmigła, kolor i rozmieszczenie brudu i wypłowień zbyt mało czasu poświęciłeś fotografiom, czuć troszkę "a tu jeszcze psiknę". Brązowa gleba jest na południu Europy i to raczej regiony wysp jak Majorka, Kreta, Cypr. Sam Jimenez nie wiadomo czemu uznał że ukraińska ziemi jest brązowa. Na klapach podwozia to jest ziemia czy rdza ?

 

Oj tam Wojtek cieszyłby Cię kolejny nudny Jak? Mnie nie, dlatego jest jaki jest, bez głębszej analizy zdjęć i zastanawiania się nad kolorem gleby i brudu. Jest efektownie i tak ma być :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piękna i czysta praca, ale patrząc na śmigła, kolor i rozmieszczenie brudu i wypłowień zbyt mało czasu poświęciłeś fotografiom, czuć troszkę "a tu jeszcze psiknę". Brązowa gleba jest na południu Europy i to raczej regiony wysp jak Majorka, Kreta, Cypr. Sam Jimenez nie wiadomo czemu uznał że ukraińska ziemi jest brązowa. Na klapach podwozia to jest ziemia czy rdza ?

 

Oj tam Wojtek cieszyłby Cię kolejny nudny Jak? Mnie nie, dlatego jest jaki jest, bez głębszej analizy zdjęć i zastanawiania się nad kolorem gleby i brudu. Jest efektownie i tak ma być :-)

 

Jak dla mnie: jest ok, bo przykuwa oko. Do wyników analizy czarno- białych zdjęć za bardzo bym się nie przywiązywał. Podobnie jest z kolorem gleby: wiele zależy od wilgotności podłożą. Ta sama wysuszona gleba będzie szarym nalotem w środku lata, a na wiosnę może być soczyście-brązowym błockiem. Pozdrawiam. Irek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wolę jak jest repliką przede wszystkim. Można zrobić i efektownie i replikę.

Ale to prawda twój model żyje, i to lubię w modelarstwie.

O qrka teraz zobaczyłem, że to Twój no to sobie nagrzebałem

Nieee no teraz to on mi się bardziej podoba.... (śmigła popraw !) To brudzenie delikatne nie przesadzone (więcej ciemnej szarości !)

 

Kolor gleby zależy głównie od tego z czego się ona składa i jak słońce ją wypala. Do czasu pójścia na studia wakacje co roku w dużej części spędzałem na terenach blisko Ukrainy, tam nie zauważyłem brązowawej gleby. Byłem na Ukrainie późna wiosną i późnym latem nie odniosłem wrażenie, że jest ona w tak brązowym odcieniu jak to MiG przedstawił w AK. Ale może to jest tak, że jednak każdy widzi inaczej kolory.

 

Rzeczywiście ten syfek za rurami zbyt kontrastowy, ale to może być wina kontrastowania fotki zobaczę na żywo i mam nadzieję że będę miał zaszczyt powieźć go do Świdnicy. I jeszcze drobiażdżek, pipsztoki - wskaźniki wysuniętego podwozie chyba powinny być.

air1.90ms19zhm4o4wwwo84w40g0kg.ejcuplo1l0oo0sk8c40s8osc4.th.jpeg

 

A tak żołnierz radziecki zwiększa kompresję w butli

 

yak_3.d2nznlfqhigowgk8g8wo480cc.ejcuplo1l0oo0sk8c40s8osc4.th.jpeg

i tu też jest ten pipsztok

 

I jeszcze mały drobiażdżek do poprawienia. małe klapki podwozie głównego troszkę inny kont i cięgienka, coś mi się tam w mojej pamięci kołacze, że koło chowając się naciskało to cięgienko i zamykało klapkę.

yak_3_a.f2m95p0mmygwwgs88sco0w0wc.ejcuplo1l0oo0sk8c40s8osc4.th.jpeg

 

air_magazine_26_page_131.ell4h4ogodss8ok0k8sgk8w4s.ejcuplo1l0oo0sk8c40s8osc4.th.jpeg

 

Ja bym zrobił troszkę lepiej.... jak bym umiał tak jak Ty

 

%D1%8F%D0%BA-3-%D0%B2%D0%B5%D1%82%D0%B5%D1%80%D0%B0%D0%BD-%D0%BF%D0%B5%D1%81%D0%BE%D1%87%D0%BD%D0%B8%D1%86%D0%B0-548225.jpeg

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

eee to z neta, ale sam jestem zły na siebie, teraz zawracam d... zamiast patrzyć na warsztacik. Z tym, że te pipsztoki i klapki podwozia można bez problemu poprawić.

Jak by nie patrzeć jest to najlepszy Jaczek jakiego widziałem i pięknie tchnąłeś w niego życie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.