Jump to content

Pz.kpfw.I Ausf A - 1/35 Tristar


Recommended Posts

Tak sobie lepicie a mnie zazdrość zżerała. Jako że M3 Lee prawie skończony (jeszce tylko dodatkowe figsy) to sobie postanowiłem rozgrzebać coś takiego:

 

rsz_dscf3016.jpg

 

Czy będzie to wersja wczesna czy późna jeszcze nie zdecydowałem. W każdym razie na pewno będzie z pudła. Dołoże tylko Friule i Lufy KM-ów z RB. Model będzie z wnętrzem i postaram się pootwierać co się da. Chciałbym mu dorzucić jakieś figsy i byłoby fajnie coś podobnego jak na pudełku. No ale jeszcze mi sie takich znaleźć nie udało. Może ktoś widział?

Co do walorki to raczej żadnej nie przewiduję bo sam model prezentuje się bardzo dobrze. Jest to mój pierwszy Tristar i muszę powiedzieć że jestem zadowolony z jakości wyprasek jak i rodzaju plastiku. Na razie nie miałem żadnych śladów po wypychaczach. Jedyny mankament jaki osobiście mi przeszkadza to grubość połączeń elementów z ramką. Przy większych elementach to nie problem, ale przy mniejszych trzeba strasznie uważać przy odcinaniu aby ich nie połamać.

 

No to na początek trochę polepionej przekładni oraz silnik:

 

rsz_dscf3017.jpg

 

rsz_dscf3019.jpg

Link to post
Share on other sites
  • Replies 176
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Fajny projekt. Widzę, że faktycznie będzie co pokazać we wnętrzu pojazdu. Zerknij tutaj może coś znajdziesz

http://www.saharahobby.pl/royal-model/5834-royal-model-rm154-german-crew-refuelling-tank-wwii-1-35.html

dojechałem do tej strony z niemieckimi figurkami i dalej już sił nie starczyło Jak nie ma na stanie to dzwoń lub pisz. Ja tak dostałem dwóch mechaników do mojej dioramki.

Link to post
Share on other sites

Super, zasiadam i kibicuję . Jako że zbliża się wrzesień, może zrobiłbyś wersje wczesną z kampanii wrześniowej, z tymi białymi krzyżami, no i plus te figruki i jakaś scenka .

Link to post
Share on other sites

Dzięki za zameldowanie się na budowie. Mam teraz dwa tygodnie urlopu i mamm nadzieję że uda się troszke z tematem podgonić. Troszkę znowu polepiłem. Dochodzę do wniosku że wanna w całości to jest fajny bajer. Tutaj boki były osobno i będę musiał troszkę poszpachlować.

 

rsz_dscf3022.jpg

 

rsz_dscf3023.jpg

 

Teraz kolej na góną część. Nastepnym razem postaram się dać fotkę z jakimś innym tankiem dla porównania wielkości.

Link to post
Share on other sites

Plan zakładał że będę opierał się na twoich doświadczeniach, ale coś ostatnio prace u ciebie stanęły, he, he. Ja nie daję blach, tak więc powinno iść szybciej u mnie. Silnik i siedzenie kierowcy przykleję po pomalowaniu wnętrza. Ten długi element na burcie po przeciwnej stronie od siedzenia za czorta nie chciał pasować jak pokazywała instrukcja. Jest więc to swobodne umieszczenie tego elementu gdzieś w przybliżonej pozycji w wyszukiwarkach jakiej powinien być.

Link to post
Share on other sites

Lecimy dalej. Generalnie jak do tej pory fajnie się model lepi. Jak to z każdym modelem jest kilka miejsc gdzie spasowanie mogłoby być lepsze, troszkę szpachli itp. Ale to drobnostki. Model na razie poskładany tylko do zdjęć.

 

rsz_dscf3024.jpg

 

rsz_dscf3026.jpg

 

rsz_dscf3028.jpg

 

rsz_dscf3029.jpg

 

rsz_dscf3030.jpg

 

I zgodnie z obietnicą porównanie z większym modelm (skala ta sama). Przy okazji Tygrys doczekał się lepszych figurek.

 

rsz_dscf3031.jpg

Link to post
Share on other sites

Piękne to maleństwo Krzysiek Ja chwilowo odstawiłem modele(nie forum) i mam sporo do zrobienia - dwa tanki są na wykonczeniu (PZ. III po kamo i PZ. IV po podkładzie) więc na pewno wrócę Planuję w przyszłym tygodniu przysiąść do Trójki, ale przyznam że ten Tristar robi na mnie wrażenie z tymi wnętrzami I to duże wrażenie...

Zaglądam i kibicuję

 

Pozdrawiam. Marcin.

Link to post
Share on other sites

Ano pokazać trzeba. Więc ta klapa dostępu do przekładni będzie zdjęta i oparta o przód czołgu. Właz boczny i na wieży otwarte. No i pootwierane klapy nad silnikiem. Martwi mnie trochę fakt, że są tam chyba chłodnice skutecznie zasłaniające widok na silnik, ale jeszcenie lukałem tak daleko w instrukcję montażu, hi, hi. Zasadniczo wygląd ostateczny uzależniony jest od zestawu figurek jakie dostanę - a tu jeszcze ciągle faza poszukiwań. Najbardziej to rajcowałby mnie jakiś zestaw mechaników. Wtedy w razie czego można by te chłodnice tez wywalić.

 

A przy okazji. Instrukcja zakłada pomalowania wnętrza w kolorze panzergrau. Oczywiście ja nie będę tego przestrzegał i zrobię na biało (i proszę nie jojczyć). Bo inaczej to niewiele będzie widać. Problemem jest natoniast wnętrze komory silnika. NIe mam pojęcia na jakie kolory pomalować ją samą jak i silnik. Wszelkie sugestie mile widziane.

Link to post
Share on other sites

Ja też mam często problem z figsami i myślę, że kiedyś powinniśmy spróbować walnąć częściowego scratcha jak koledzy z działu "figury". Sami decydują o ułożeniu kończyn itd. jedynie bańki czy dłonie są z rezyny.

Link to post
Share on other sites

Krzychu (zgadłem?), jak dla mnie to już za skomplikowane. Wymaga wyższego stopnia wtajemniczenia i wyobraźni. Ale kto wie co kiedyś przyjdzie? Jak nie znajdę nic lepszego, to kupię te dwa zestawy i coś będę z nich klecił.

Link to post
Share on other sites

No, ja to też Krzychu - Chris - Kris - Krisownia, kumpel mi ukuł ten nick kiedyś i tak został. Mix zestawów to dobre wyjście jeśli 1 jest nieodpowiedni. Dasz radę, nie wątpię.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.