Skocz do zawartości

Pz.kpfw.I Ausf A - 1/35 Tristar


bazylms

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 176
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Dzięki panowie za pozytywny odbiór. Troszkę pigmentów na podłodze będzie na pewno. Zastanawiam się czy go w ogóle obijać w środku, bo u mnie z umiarem troszkę ciężko. Ale jeszcze pomyślę.

Dla mnie malowanie aero jest dużo łatwiejsze niż pędzlem.

 

P. S. Witam cię Piotrze serdecznie. Wielka radość mi tą wizytą sprawiłeś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki koledzy za słowa otuchy. A swoją droga to brac mi się to co poniektórzy do pracy bo też bym sobie na wasze prace popatrzył.

Jadąc na fali przypływu chęci do pracy hammering and brudzing czyli młotkowanie i kurzenie. Tym razem dość oszczędnościowo bo nie chciałem aby z niego wrak wyszedł. W końcu to dopiero poczatek kampanii był.

 

rsz_dscf5413.jpg

 

rsz_dscf5415.jpg

 

rsz_dscf5418.jpg

 

rsz_dscf5419.jpg

 

Oraz zdjęcie pokazujące że tylko niewielka częśc z tego będzie widoczna.

 

rsz_dscf5420.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nieźle... (na tyle ile można wycisnąć z samego Tristara).

Jak dla mnie za dużo czarnej farby we wnętrzu.

Na czarno malowali głównie uchwyty i wajchy.

Transmisja powinna być chyba biała.

Przy silniku te 2 duże bębny były bardzo metalicznie błyszczące.

 

Powstrzymam sie od wytykania drobnych błędów :P

No chyba, że chcesz (?)

 

Masz jakieś foty przedziału silnikowego? Poszukuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obydwaj Mariusze już wpadły z wizytą.

 

Niestety nie mam zadnych fotek, a malowanie to raczej bardziej artystyczna wizja niż odzwierciedlenie oryginału. Pytałem kilka osób i każdy co innego mówił. Ogólnie opierałem się na malowaniu tego modelu.

 

3116_4-auto_downl.jpg

Źródło: http://www.model-making.eu/

 

Co się tyczy tych bębnów (filtry powietrza może?) to mi się wydawało że powinny się bardzo błyszczeć. Objechałem je dość metalizerem ale faktycznie słabo to widać. Wezmę jeszcze dziś pigment gun metal i jeszce przelecę. W najgorszym razie "pokoloruję" ołówkiem.

 

Co do błędów Mariusz to ty jesteś dla mnie niedoścignionym wzorem którego nawet nie ważę się nasladować. Za to uwielbiam oglądać twoje relacje bo i jest na co patrzeć i sposób przedstawiania na fotach jest kapitalny. Nie wiem czy będe w stanie coś poprawiać, ale jak masz ochotę to możesz błedy wypisać. Jak nie ja to może ktos inny skorzysta.

 

P.S. Z niecierpliwością czekam na ukończenie twojego projektu wrzesień.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To malowanie jest generalnie do bani. Zapomnij o nim

Prawie wszystko na biało lub kość s. Możliwe, że akumulkatory i skrzynka nie (muszę spr.)

Siedzisko ok. Apteczka chyba na zielono.

 

1. Transmisja Tristara jest bdb ale są pewne uproszczenia w tej części którą widać przez

otwór rewizyjny. Nie mówię, że masz to poprawiać na tym etapie...

W każdym razie pamietaj, że klapa była przykręcana na śruby. Jeśli ją zdejmiesz to trzeba

zrobić otworki po śrubach w kadłubie.

2. Brakuje kabelka, który idzie od tego okragłego dynksa na środku podłogi.

3. Te 4 niby rurki pod ścianą służyły do wsadzania w nie chorągiewek. Nawierć chociaż otwory.

 

4. Taki ważniejszy detal: listwa z tyłu kadłuba była podwójna - skręcona śrubkami.

Obie listwy były odpowiednio dospawane do dołu i góry kadłyba. (Zerknij na moją nieskończoną Ib).

 

Podaj meila pls to coś podeślę.

 

Mam nadzieję, że kupisz chociaż zestaw podstawowy Abera.

... bo jak nie to szkoda pisania :P.

Zacząłem cichcem budować ten model )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To malowanie jest generalnie do bani. Zapomnij o nim

Prawie wszystko na biało lub kość s. Możliwe, że akumulkatory i skrzynka nie (muszę spr.)

Siedzisko ok. Apteczka chyba na zielono.

Już po wszystkich etapach, więc chyba przemalowywać już nie będę. Szkoda że cię wcześniej nie spytałem
1. W każdym razie pamietaj, że klapa była przykręcana na śruby. Jeśli ją zdejmiesz to trzeba

zrobić otworki po śrubach w kadłubie.

Zrobi się
2. Brakuje kabelka, który idzie od tego okragłego dynksa na środku podłogi.
Mógłbyś to jakoś choćby od ręki narysować jak to powinno wyglądać? Bo da się zrobić
3. Te 4 niby rurki pod ścianą służyły do wsadzania w nie chorągiewek. Nawierć chociaż otwory.
Też się zrobi.
4. Taki ważniejszy detal: listwa z tyłu kadłuba była podwójna - skręcona śrubkami.

Obie listwy były odpowiednio dospawane do dołu i góry kadłyba. (Zerknij na moją nieskończoną Ib).

Zajrzałem, postaram się coś zrobić.
Mam nadzieję, że kupisz chociaż zestaw podstawowy Abera.

... bo jak nie to szkoda pisania :P.

Już próbowałem dwa razy z blachami i za każdym razem kończyło się tragedią. Naprawdę nie mam sił, ochoty oraz czasu na zabawę z nimi. Przykro mi, ale w maim przypadku to wyrzucona kasa.
Zacząłem cichcem budować ten model )
No to upublicznij proszę foty w warsztacie bo to jak monografia, a i twojego talentu szkoda trzymać tylko dla siebie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieję, że kupisz chociaż zestaw podstawowy Abera.

... bo jak nie to szkoda pisania :P.

Już próbowałem dwa razy z blachami i za każdym razem kończyło się tragedią. Naprawdę nie mam sił, ochoty oraz czasu na zabawę z nimi. Przykro mi, ale w maim przypadku to wyrzucona kasa.

Ta jasne tak samo mówiłeś o własnych przeróbkach przy M3 Grant i Pz.kpfw IV.

Obstawiam, że jak nie przy tym to przy następnym się przełamiesz.

 

Co do samego modelu to podpatruję regularnie. Świetne malunki ci wyszły.

 

Że tak z partyzanta zapytam. A co z projektem T-34?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta jasne tak samo mówiłeś o własnych przeróbkach przy M3 Grant i Pz.kpfw IV.

Obstawiam, że jak nie przy tym to przy następnym się przełamiesz.

Stare dobre czasy. Mam już teraz powazny problem z prawym okiem i cięzko mi się pracuje z małymi detalami. Naprawdę długa historia. Ale ile się da to pokombinuję. Już sobie musiałem odpuścić przednie zapinki na błotnikach - po prostu ledwo je widzę.

 

Co do samego modelu to podpatruję regularnie. Świetne malunki ci wyszły.
Wnętrze jak dla mnie obłędne.
Dzięki. Staram się jak nie wiedzą to duszą artystyczną nadganiać, he, he.

 

Że tak z partyzanta zapytam. A co z projektem T-34?
A kochany Marcinie żeby jeszce twój apetyt powiekszyć to powiem ci że kilka dni temu przyjechał do mnie z dalekiego kraju świeżutki model Cyber-hobby T-34/85 1944 czyli orange box. Mam już więc dwa na składzie. I jeden z nich będzie ale najpierw to trzeba skończyć, potem wypadało by się wziąć za SD-ka na rocznicę Powstania Warszawskiego, potem mam w planach jednego z Valnetine no i wtedy Teciak. Optymistycznie połowa przyszłego roku.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ładnie Ci wychodzi ten model, podoba mi się malowanie wnetrza.

Taka mała uwaga, na wewnetrznej stronie włazu wieży jest takie koło, to jest poduszka do ochrony głowy dowódcy, tak co by sobie jej nie obił. Powinna być pomalowana na kolor skóry, zdjęcia z epoki pokazuja że była raczej czarna, w modelu z Dragona który zrobiłem była sugestia że ma być brązowy. Ja zrobiłem brąz.

 

Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po chilach przemyśleń i rozmów z Mariuszem postanowiłem troszkę urozmaicić wnętrze.

Dorobiłem flagi sygnałowe (z góry uprzedzam że czrwono-niebieska ma kolory na odwrót, ale poprawiał nie będę), oraz jeszce troszkę podrasowąłem silnik (zmiany niewielkie). DOrobiłęm tez częściową imitację mechanizmu otwierania wizjerów. Dużo im do doskonałości brakuje, ale przynajmniej coś tam przez otwarte włazy będzie widać a nie ziać pustką przy nich.

 

rsz_dscf5425.jpg

 

rsz_dscf5428.jpg

 

rsz_dscf5430.jpg

 

I najnowszy nius - teraz już można oficjalnie. Wraz z żoną wykonaliśmy model bobasa w skali 1:1 z terminem na połowę lipca. Żona już straszy zawieszenim prac na conajmniej dwa lata. Mam nadzieję że się wygospodarować trochę czasu na hobby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I najnowszy nius - teraz już można oficjalnie. Wraz z żoną wykonaliśmy model bobasa w skali 1:1 z terminem na połowę lipca.

 

A gdzie link do warsztatu ? Gratulacje!

 

Robota bardzo ładna.

 

DOrobiłęm tez częściową imitację mechanizmu otwierania wizjerów. Dużo im do doskonałości brakuje,

 

Rzeczywiście, bardzo słabe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomek aleś teraz mnie pocieszył, he, he. Zostawię je, bo i tak mam mało czasu. Z resztą Rafał też swojego czerwonego nie chce zmienić.

Co do plam to jeszcze się waham, choć wolałbym go tylko w szarości zrobić.

Marcin, ledwo co i tak przez władzy będzie widać. Chodziło mi tylko o ogólny zarys czegoś tam przy nich, bo tam to by głupio wyglądało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.