Skocz do zawartości

Pz.kpfw.I Ausf A - 1/35 Tristar


bazylms

Rekomendowane odpowiedzi

Zapowiada się ciekawy warsztat, Niemiec, ale ... nie kolejny Tiger, a stary, dobry traktorek. Jeżeli chodzi o figurynki, to do tego modelu pasuje tylko zestaw Alangera 35239 (później ICM), lub Stalingradu, reszta figurynek praktycznie odpada, mundury od 1943 roku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 176
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Witam!

 

Krzysiek, po co Ci Friule do tej Jedynki, w pudełku masz Modelkasteny !

 

Też tak uważam. Modelik jest tak mały, gąsieniczki małe i wąskie że skleiłbym je od razu i malował razem z całym modelem. Zresztą robię tak bardzo często. Skoro Japończycy tak lepią i malują modele, to dlaczego Ja, alby Ty mamy być gorszymi od nich....

 

 

Ps. Jedyny problem z gąskami Tristara, to wycięcie ich z ramek. Nożyczki, cążki itp, nie wchodzą w rachubę. Zawsze wycinam żyletką i wtedy nic nie pęka i nic się nie rozsypuje...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja z chęcią poproszę!
Jako że jesteś pierwszy to masz je zaklepane. Ale musisz wiedzieć że nie sa to Modelkasteny. One były tylko w początkowych wypustach - w moim Tristar już robił swoje w ramkach.

Podaj adres na priv. Jak będę miał friule to wyślę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja z chęcią poproszę!
Jako że jesteś pierwszy to masz je zaklepane. Ale musisz wiedzieć że nie sa to Modelkasteny. One były tylko w początkowych wypustach - w moim Tristar już robił swoje w ramkach.

Podaj adres na priv. Jak będę miał friule to wyślę.

 

Czołem.

Racja Krzyśku. Patrzem na PerthMilitary i rzeczywiście - ja mam nr. kat. 003, a Ty 028. W moim są Modelkasteny, ale w tych późniejszych, zwykłe gąski Tristara ( nie mówię, że są złe ). Sam je od Ciebie chciałem wziąć do Bisona I z Dragona. Tam są MagicTracki, uhhh, moje biedne starcze oczy ! No, cóż powalczę z Magickami. Krzysiek, dawaj dalej z warsztatem ! Małe jest piękne.

 

Pozdrawiam

Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

No trzeba odgrzebać sobie wetek z czeluści forum.

Z przodu w okolicy przekładni była zamontowana zdaje się dmuchawa do chłodzenia okładzin hamulcowych. Czy ma ktoś może namiar na jakąs fotkę (może być model) jak to ogólnie powinno wyglądać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Super Moderator

Cześć

Mówisz i masz. Zdjęcia tego ustrojstwa nie mam, tylko są rysunki, niestety klikam z netbooka (wrrrr dalej nie mam monitora) tak to wygląda u mnie

th_29082013754_zps80039400.jpg th_29082013750_zps83fb0425.jpg do tego dochodzi rura pod płytą pancerza a potem łączy się z drugą rurą na pancerzu po prawej stronie (patrząc z góry) sorry za jakość fotek ale to z telefonu

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czołem.

Przy okazji zapytam, czy ktoś wie o jakichś blaszkach do tego modelu ? Szczególnie chodzi mi o błotniki. Szukałem, ale wszystko, co znalazłem jest do Dragona, czy Italeri.

 

Pozdrawiam

Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czołem

Aber jest pasowany do Tristara, są błotniki , kadłub górny , i inne

Pozdrawiam

 

Czołem.

Dziękuję Greif, przeoczyłem, jak głupek . Przy okazji czy wiesz o jakichś blachach do II-ki Tamki, tej nowej ?

 

Pozdrawiam

Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Super Moderator

Luz, czasem najciemniej pod latarnią, cóż jakby nie spojrzeć nowości z abera to tak jakoś specjalnie nie ma, więc i z Pz II będzie kłopot może coś chińczyki ? Powiem tak jeśli nie chińczyki to będzie lipa, aczkolwiek jeśli nei planujesz totalnej destrukcji modelu to blaszkowe błotniki można odpuścić , sam mam Pz II z tamki pooglądałem i dałem sobie na luz nie ruszam plastików, po części z lenistwa ale nie sondowałem rynku pod tym kątem więc może ktoś coś wie :P inne elementy można przeszczepić z 35A98 -nowsze wydanie uchwytów i innych pierdółek- ogólnie prawie do każdego pojazdu do 43r.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tak zwanym międzyczasie pomiędzy brakiem czasu a kompletnym brakiem czasu udało mi się wygospodarować kilka cennych chwil i podłubać przy modelu.

Na początek - rzeźba. Wkleiłem blaszki (brrr). Zdjęcia pokazują że chyba do końca nie trafiłem, ale normalnie to ledo widzę te otworki w siatce, he, he.

 

rsz_dscf5294.jpg

 

Wyrzeźbiłem też dmuchawę czy co to tam było:

 

rsz_dscf5296.jpg

 

i tak będzie to wyglądać przez otwó po demontażu włazu:

 

rsz_dscf5297.jpg

 

Teraz pytanie odnośnie kół. W pudle są dwa komplety kół. W drugiej obręcze wkleja się po obu stronach koła. Do wersji wczesnej których powinienem użyć?

 

rsz_dscf5299.jpg

 

rsz_dscf5301.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Po długim lenistwie w końcu przyszedł czas aby dać sobie kopka w cztery litery i zabrać się do pracy. Tak więc wnętrze pomalowane, pofiltrowane, położony sido i zrobiony wash. Zastanawiam się czy jednak nie zetrzeć go z podłogi bo jakoś prawie zniknęlo na niej całe cieniowanie. No i musze nad silnikiem posiedzieć. Przydałyby się jakieś pomysły co z nim zrobić bo to pierwszy jest. Jeszcze będą przecierki metalizerem w kilku miejscach, oraz dopieszczanie siedzeń.

 

rsz_dscf5391.jpg

 

rsz_dscf5393.jpg

 

rsz_dscf5396.jpg

 

rsz_dscf5401.jpg

 

rsz_dscf5402.jpg

 

rsz_dscf5404.jpg

 

rsz_dscf5408.jpg

 

rsz_dscf5412.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wnętrze ładnie wymalowane. Nie mam doświadczenia w malowaniu wnętrz pojazdów ale łosza bym lekko przytał na środku podłogi. Dojdą jeszcze obicia, przetarcia i pigmenty to się może za ciemno zrobić, zwłaszcza jak zamkniesz budę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, podłogę jeszcze trochę przetarłem. Za dużo go też masakrować nie będę bo ma być z kampanii w Polsce, no to pewno i za mocno zużyć się nie zdążył.

Jakieś pomysły co do malowania silnika? Jak go urealnić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Jakieś pomysły co do malowania silnika? Jak go urealnić?

 

Nie mam pojęcia jak go urealnić. On już mi się podoba, zresztą jak i całe bebechy. Nigdy nie miałem dosyć zapału aby bawić się z wnętrzem pojazdów, dlatego czekam na dalszy postęp prac...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.