Skocz do zawartości

Pz.kpfw.I Ausf A - 1/35 Tristar


bazylms

Rekomendowane odpowiedzi

Nie dawałem washa na ryflowaną powierzchnię błotników, bo zazwyczaj po tym robią się strasznie ciemne. Sam nie wiem dawać go czy nie?

Daj chociaż na krawędziach. Bazę rozjaśniałeś białym? Co do filtra mam mieszane uczucia.

Oglądam uważnie dalej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 176
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Marcin najpierw rozjaśniłem Tamiya XF-77 IJN Grey Sasebo. Dopiero na sam koniec do tej mieszanki dodałem kilka kropel białej i już nie malowałem po całej powierzchni ale tylko w kilku punktach. Na fotach jest troszkę jaśniejszy niż w rzeczywistości.

Co do błotników to chyba najpierw przyłożę wszystkie graty i zobaczę ile ich będzie spod nich widać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Dzięki koledzy za opinie i sorki że tak późno.

Model dostał lakier matowy, trochę obić i potraktowałem go olejami. Zdjęcia troszkę przejaskrawione, ale po 25 godzinach w robocie w ciągu dwóch dni już mi się ich poprawiać nie chciało.

 

rsz_dscf5476.jpg

 

rsz_dscf5478.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam model prawie skończony. W zasadzie to zostało mi jedynie przybrudzić go pigmentami i będzie można temat zakończyć.

Gąsienice pomalowałem farbą Tamiya XF-84 Dark Iron. Bardzo mi ten kolor przypadł do gustu, tak więc chyba nie będę więcej używał magicznych mikstrur lub drogich specyfików do czernienia metali.

Oczywiście sam model na pewno posiada kilka błędów merytorycznych, ale tak to już u mnine jest.

 

rsz_dscf5481.jpg

 

rsz_dscf5482.jpg

 

rsz_dscf5483.jpg

 

rsz_dscf5485.jpg

 

rsz_dscf5486.jpg

 

rsz_dscf5487.jpg

 

rsz_dscf5489.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie, zgrabniutki wyszedł. Troche te zacieki na tylnej płycie za regularne - to oleje? Może je jeszcze trochę rozetrzesz? Klocek i trzonki narzędzi zbyt żółte w moim odczuciu.

Co nie zmienia faktu, że bardzo fajnie Ci wyszedł ten model.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak Marcin, oleje. Ale jest już po zawodach bo mat położony. Jeszcze dojdą pigmenty to powinno się to troszkę zniwelować.

Drewniane elementy to moja słaba strona. Jeszcze mi się nie udało trafić w jakieś dobre rozwiązanie. Malowałem je Vallejo Fresh Wood i potem brąz Van Dyke. Próbowałem też z Tan deck z Tamiya ale wydawał mi się za jasny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drewniane elementy to moja słaba strona.

 

Nie tylko Twoja! Ale może spróbuj przetrzeć suchym pędzlem jakimś ciemnym brązem, powinno sie wyrównać. Pigmenty na sucho, czy na mokro, bo podobno jest jakiś środek, że fajne stare plamy wychodzą?

 

I jeszcze pytanie o antenę, jaką ma grubość w rzeczywistości, bo na zdjęciu wygląda masywnie.

 

Pozdrawiam i gratuluję efektu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie że się podoba.

Spróbuje jeszcze jakiś brąz na nie dać.

Pigmenty wcierane na sucho i potem tylko mgiełka fixera z aerografu.

Antena była gruba, choć ta w modelu zdaje mi się grubsza niż powinna. Ale za to jest ruchoma

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki koledzy za wasze odwiedziny. Kilka ostatnich dni było dla nas bardzo trudnych bo nasza córa miała 40 stopni gorączki i walka z nią była bardzo wyczerpująca. Dziś powoli pojawia sie światełko w tunelu i jest nadzieja że będzie lepiej.

Co do osłony jak i całego mojego modelarstwa to wszystko jest wielką niespodzianką. Jak się za coś biorę to sam nie wiem jaki efekt uzyskam. NIe wiem czy kiedyś dołączę do grona modelarzy, którzy wiedząc co chcą zrobić z góry wiedza jaki efekt osiągną. Ja narazie liczę na przysłowiowy łut szczęścia.

 

Podstawka rozumiem będzie?

Marcin coś tam wystrugam, ale nie mam kompletnie pomysłu na scenerię. Na razie chiałbym użyćczegoś takiego firmy Fields of glory:

 

555.jpg

 

Jestem otwarty na propozycje, ale czasu mam niewiele więc nie chcę wchodzić w nic skomplikowanego.

 

Zacząłem pracę nad figurantami:

 

rsz_dscf5494.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Spoko, nie są złe - widać staranne malowanie oznaczeń i właściwe kolorki Najważniejsze by się finalnie nie świeciły i matowe na mundurach, bo "świecenie" ciuchów w figurkach, o ile nie są to gumowe płaszcze, latex itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie.

bazylms - co do figurek, to jest dobrze. Zrób tylko chopakom oczy. Wystarczy delikatnie w tych czarnych obwódkach zaznaczyć białe gały oczne. Delikatne pociągnięcia pędzelkiem "000", prawie suchym, żeby nie wyszły takie :

 

Pozdrawiam

Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.