Skocz do zawartości

Su-7BKŁ nr 806 skala 1:48


Darek 1614

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich.

Postanowiłem pokazać moje ostatnie wypociny.

Su-7BKŁ w skali 1:48.

Mistrzem fotografii nie jestem co widać.

Jaki jest produkt wyjściowy zapewne wszyscy wiedzą, do budowy modelu wykorzystałem kokpit NEOMEGI oraz blachy Eduarda a konkretnie zestaw zawierający elementy zewnętrzne.

Model ten był dla mnie kolejną lekcją pracy z alcladami.

Efekt pozostawiam Waszej ocenie.

 

005_zps0215e3d4.jpg

004_zpsae086345.jpg

003_zps6f669624.jpg

002_zps50a042f3.jpg

001_zpsceea448d.jpg009_zps679c3a4c.jpg008_zps948dd440.jpg

011_zps82601730.jpg

010_zps285019fe.jpg

007_zps00b59c38.jpg

006_zps5b1a223b.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Steel na liniach podziału blach, na to dark aluminium i duraluminium.

Po lekcji z modelem Jak-23 gdzie na pomalowany model dałem na łączenie blach steel na wierzchu, tym razem steel poszedł pod spód i podział blach nie jest tak mocno widoczny.

Generalnie fotki nie odzwierciedlają oryginału.

Przy najbliższej okazji postaram się soś zrobić w świetle dziennym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Samolot super

Prośba z mojej strony o podanie kolorów - zielonego i szarego.

 

Troszkę słabo wygląda imitacja lotniska. Pęknięcia płyt za bardzo rysowane, a za mało naturalne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Model jak dla mnie wyśmienity Fajnie zobaczyć coś co się kiedyś widziało codziennie

Spodziewałem się tego pytania i jestem przygotowany.

 

012_zps30ea9658.jpg

Jakie te drzewa jeszcze niskie były

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Model jak dla mnie wyśmienity Fajnie zobaczyć coś co się kiedyś widziało codziennie

 

Pozazdrościć, może ma kolega jakieś fotki wodzidła.

Było w planach ale brak dokumentacji mnie powstrzymał.

 

Prośba z mojej strony o podanie kolorów - zielonego i szarego.

 

Zielony to Humbrol 101 a szary to Gunze 306 z lekką nutką czarnego.

 

W Su-7/20 klapki przeciwpompażowe upuszczają nadmiar powietrza przy dużych prędkościach na zewnątrz.

 

Tak przypuszczałem.

Miałem tą przyjemność pracować na MiG-21 kiedy jeszcze latały w Łasku i na nich były oba rodzaje klapek:

 

- otwierające się do środka (bezwładnie) gdy wlot nie był w stanie dostarczyć odpowiedniej ilości powietrza do silnika

- otwierane na zewnątrz (mechanicznie) gdy do silnika było tłoczone za dużo powietrza (czyli w locie z dużą prędkością). Można było je otworzyć na ziemi podczas próby silnika imitując w kabinie schowanie podwozia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jako, że widzę podwieszone wyrzutnie rakiet S-7 to dobrze ,że ich nie zamontowałeś bo Polska ich ponoć nie miała. Mieliśmy wyrzutnie rakiet nie ,coś jak ze Su-22 i wyrzutniami S-13

 

Bardzo udany model.

 

Co do klapek to w muzealnym Su-22UM3K w forcie czerniakowskim bawiłem się nimi i można je ustawić na postoju jak się chce .Są jakby na jakiś siłownikach pnumatycznych.Po lądowaniu chyba się ustawiają górna w dół dolna opuszczona . Albo pod wpływem swojej masy. ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do klapek to w muzealnym Su-22UM3K w forcie czerniakowskim bawiłem się nimi i można je ustawić na postoju jak się chce .Są jakby na jakiś siłownikach pnumatycznych.Po lądowaniu chyba się ustawiają górna w dół dolna opuszczona . Albo pod wpływem swojej masy. ...

Tu niech mnie miłośnicy suk poprawią jeśli się mylę, ale UM3K w przeciwieństwie do M4 mógł je otwierać na zewnątrz. Ponieważ M4 nie miał także ruchomego stożka, szparka może osiągać większą prędkość lotu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.