Skocz do zawartości

Zapowiedzi/Nowości - First To Fight (kolekcja Wrzesień 1939)


Botan

Rekomendowane odpowiedzi

Niewiele. Ścibor robi Sci-Fi. Pisałem mu o błędach na figurkach wrześniowców, to odpisał, że to jego wina i go nie bardzo interesuje robienie poprawnych historycznie i merytorycznie figurek... Więc z pojazdami jest zapewne tak samo

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
  • 1 month later...

Mogliby zmienić nazwę kolekcji na po prostu First to Fight, bo jak ktoś jest niezorientowany to jeszcze ponysli, że te pojazdy walczyły we wrześniu przeciwko Polsce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

First to fight to już nie jest nazwa kolekcji tylko marka produktu. Logo First to Fight jest w prawym górnym rogu pudełka. Tak już jest nawet pozycjonowana na Scalemates. Dla mniej zorientowanych bardziej mylące jest logo Wrzesień 1939. Ci zorientowani wiedzą o co chodzi. Mi to specjalnie nie przeszkadza.

Pozwolę sobie jeszcze odnieść się do tematyki tej kolekcji i dyskusji, które od czasu do czasu sa inicjowane. Nie dawno przy okazji innego wątku jeden z naszych kolegów z forum przypomniał że produkcja modeli to biznes, który musi na siebie zarabiać aby mógł działać. Nie od dziś wiadomo, że modele polskich pojazdów to nie jest lukratywny biznes. Ci którzy produkują i sprzedają modele polskich pojazdów muszą przeplatać je z modelami, które się sprzedają. Konkluzja tego jest taka. Cieszmy się, że w ogóle wychodzą modele polskich pojazdów i w całkiem fajnych cenach. A  żeby było ich więcej trzeba je kupować, kupować i jeszcze raz kupować. Jak się będą dobrze sprzedawać to będzie kasa na nowe opracowania. Ot i wszystko.

Edytowane przez Endrju
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Screenshot_20240120-113954.thumb.png.3e0a2b19b0aa475e90253b870a8dd097.png

Kolejna odsłona renówki 39 

(można odnieść wrażenie że jak opracowali ogon to oonownie wydają każdego dotychczasowego francuza - z ogonem...)

A Sokół i Wz29 ciągle czekają...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To już chyba trzecie wydanie tego modelu. Tym razem z ogonem. Dziękuję postoję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Czołem!
Od jakiegoś czasu sobie tak śledzę całą serię oraz jego rozwój w  „wargamingowej” części, i widzę dość sporo ułomności w tym zakresie muszę przyznać. Swoje uwagi dla czytelności może wypunktuję:
1. Brak jakiejś interakcji między wydawanymi zestawami, a informacjami odnośnie tego „jak to będzie grało”, chodzi mi na przykład o to, że zaczęły się pojawiać pudełka z pojazdami dla „nowej frakcji” w grze, jaką mają być francuzi, ale nie ma informacji kiedy będzie piechota, czy będą karty frakcyjne, zasady dla pojazdów, budowanie armii. Brakuje jakiegoś „armijnego suplementu” który by spajał te wszystkie zeszyty w ramach jednego armijnego podręcznika, takiego dla każdego państwa osobno, trochę takie dodanie na siłę wargamingu do sprzedaży tanich i łatwych w montażu modeli, acz co ciekawe od początku oba te „produkty” miały stanowić integralną całość.

2. Brak jakiegoś fajnego kontaktu z wydawcą, nie odpisują na komentarze pod własnymi postami na facebooku, nie ma również kontaktu poprzez messenger, na którym próbowałem się z nimi skontaktować, ale na żadne zadane pytanie nie dostałem nigdy odpowiedzi. Nawet fajnie by było jakby się na jakimś forum włączyli w dyskusję (przykładowo tutaj).
3. Moim zdaniem ze strony wydawcy brak próby rozwinięcia społeczności grającej w ich grę, nie angażują się w organizację cyklicznych turniejów, nie da się ich zbyt często spotkać na konwentach wargaminogwych gdzie można by było  się zapoznać z tytułem Wrzesień 1939, jedyny pokaz na którym się z nimi spotkałem to Festiwal Modelarski w Bytomiu, ale to znacznie za mało.
4. Cykl wydawniczy, w żaden sposób nie jest tożsamy z samą grą, wprowadzając nową frakcję powinni wydać kilka boxów pod rząd które pozwolą w pełni grać tą frakcją.

Podsumowując dość przydługawy post, szkoda, że system który ma już dość sporo lat (nie mam pojęcia ile nawet) nie potrafi obrać jakiejś jasnej drogi dla siebie, a tym bardziej dla mnie szkoda, ponieważ po zakupie suplementu z zasadami i przeczytaniu go widzę, że ta gra ma naprawdę fajny potencjał, a same modele jak na łatwość złożenia oraz uproszczoną formę wykonania są bardzo ładne i nie raz tematycznie praktycznie niedostępne u innych producentów. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, Patrol napisał:

Podsumowując dość przydługawy post, szkoda, że system który ma już dość sporo lat (nie mam pojęcia ile nawet) nie potrafi obrać jakiejś jasnej drogi dla siebie

 

Mam wrażenie że wydawca objął już jasną drogę, i tą drogą jest kompletne olanie aspektu wargamingu.

 

Modele stają się coraz bardziej skomplikowane, co z modelarskiego punktu widzenia jest świetne, ale dla graczy podbija koszt systemu nie dając nic w zamian.

 

Wprowadzenie Francuzów jest, tak jak napisałeś, bez sensu, bo nie wierzę że nagle zaczną wydawać francuskie ciężarówki, artylerię i figurki po to żeby wydać figurkowcom armię analogiczną do polskiej i niemieckiej. Według figurkowej logiki powinni byli już dawno zacząć wydawać Armię Czerwoną, ale poszli logiką modelarską i za Renault R35 poszła cała rodzina wozów opierających się na tych samych elementach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, filipsg napisał:

 

Mam wrażenie że wydawca objął już jasną drogę, i tą drogą jest kompletne olanie aspektu wargamingu.

 

Modele stają się coraz bardziej skomplikowane, co z modelarskiego punktu widzenia jest świetne, ale dla graczy podbija koszt systemu nie dając nic w zamian.

 

Wprowadzenie Francuzów jest, tak jak napisałeś, bez sensu, bo nie wierzę że nagle zaczną wydawać francuskie ciężarówki, artylerię i figurki po to żeby wydać figurkowcom armię analogiczną do polskiej i niemieckiej. Według figurkowej logiki powinni byli już dawno zacząć wydawać Armię Czerwoną, ale poszli logiką modelarską i za Renault R35 poszła cała rodzina wozów opierających się na tych samych elementach.

To co piszesz brzmi bardzo logicznie, ale w nielogicznej opozycji do tego jest wydawca który w zeszycie z danym pojazdem francuskim od razu podaje rozmiar plutonu do gry oraz jego wartość punktową, co by świadczyło o próbach wdrożenia kolejnego stronnictwa do gry. Ja sobie ich drapnę chyba na Festiwalu Modelarskim w Bytomiu i „zaciągnę języka” co dalej z tą Francją, bo tak sobie zacząłem składać ich plutony, a może w ogóle zupełnie niepotrzebnie bo tym nigdy nie będzie się dało zagrać xD

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
  • 4 weeks later...
Napisano (edytowane)

Ciekaw jestem, czy doczekamy się w końcu Samochodu Pancernego wz.29 i Ursusa A...

 

Chociaż może jeszcze cywilny Chevrolet albo Fiat 508 Balilla też byłyby poprawne, bo Wojsko Polskie przejęło część pojazdów z gospodarki narodowej.

Edytowane przez Kolekcjoner WP
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Kolejne powielenie, tzn "nowość":

Screenshot_20240417-155700.thumb.png.ca28d52f1dee91f0d1b0cbe06bf289ac.png

Czyli 4-ta iteracja na temat Pz38/Lt38.

Jak ich lubię i konsekwentnie kupuje każdy nr, to to zaczyna troche irytować... 

Edytowane przez wuwumaster
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu akurat jest inna płyta przednia (i wszystkie zmiany idące za tym), więc nie ma co w tym przypadku tak hejtować...

Zamiast tego lepiej trzymać kciuki, może jeszcze coś ciekawego uda im się wydać.

Nie wiem, jaką mają sytuację finansową, ale dobrze, że chociaż coś wydają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, klima1 napisał:

Tu akurat jest inna płyta przednia (i wszystkie zmiany idące za tym), więc nie ma co w tym przypadku tak hejtować...

Zamiast tego lepiej trzymać kciuki, może jeszcze coś ciekawego uda im się wydać.

Nie wiem, jaką mają sytuację finansową, ale dobrze, że chociaż coś wydają.

No z tym "hejtowaniem" to za daleko odjechałeś...

Faktem jest że jest to 4ty raz Pz38 (oczywiście inna wersja więc się czymś różni), i też kupię bo to wydawnictwo to jest dla mnie pozytywny ewenement i niech trwa jak najdłużej!

Ale tyle polskich tematów - ani raz nie wydanych - ciągle czeka...

Pozdr ww

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.