Jump to content
Botan

Zapowiedzi/Nowości - First To Fight (kolekcja Wrzesień 1939)

Recommended Posts

nr 54 - jeszcze tajemnicą owiany ale FtF zdradziła że w nr 55 otrzymamy "Obsługę Artylerii".

Podobno World at War nie jest żadną konkurencją FtF a jedynie wybiegiem na zachodni rynek tego samego zespołu, który przy pomocy IBG rozpoczął wydawanie modeli do szybkiego montażu. Pierwszy model został pozytywnie przyjęty a polscy modelarze już wyczekują następnych, chociaż cena wyższa.

Widać że wielu narzekających na FtF, będzie zadowolona za tą samą jakość pod nazwą WaW i nie będzie nikomu przeszkadzała wyższa cena.

Może to dobry sposób na narzekających, podnieść cenę :-)

Modele same się obronią bo są unikatowe i trafiają w szerokie grono modelarzy i graczy.

Obsługa artylerii - dobry pomysł. Jak by tak jeszcze jaszcze się pojawiły... Można by wreszcie sklecić sensowny zestaw C4p z jaszczem i armatą 75 na holu.

nr 54 - jeszcze tajemnicą owiany ale FtF zdradziła że w nr 55 otrzymamy "Obsługę Artylerii".

Według ich profilu na facebook'u w nr 54 ukaże się model niemieckiego samochodu pancernego Sd.Kfz 223.

Polscy artylerzyści (16 figurek z wymiennymi łebkami) już w sprzedaży. Nowa cena: niecałe 25 zł.

Witam serdecznie i z góry przepraszam wrażliwych obrońców serii Wrzesień 1939, ale szlag mnie trafia jak wydawca traktuje liczne grono modelarzy/graczy -co kto woli, traktując informacje na temat planów wydawnictwa jak dane osobowe/tajemnice spowiedzi- co kto woli.

Domyślam się, że realizacja tego projektu to złożony proces i trudno deklarować co dokładnie i kiedy wyjdzie lecz w stosunku do kilku najbliższych miesięcy chyba jest to wykonalne.Dla mnie jest to niepoważne traktowanie potencjalnych odbiorców i postrzeganie ich jako pańszczyźnianych chłopów z którymi nie trzeba się liczyć bo i tak wszystko łykną z wypiekami na twarzy.Mam nadzieję, że się to kiedyś zmieni i polityka informacyjna f-my FtF dociągnie jakością do jakości produkowanych modeli.Pozdro

szlag mnie trafia jak wydawca traktuje liczne grono modelarzy/graczy -co kto woli, traktując informacje na temat planów wydawnictwa jak dane osobowe/tajemnice spowiedzi

Spokojnie... Owszem, byłoby miło, gdybyśmy wiedzieli, czego się spodziewać, ale tak naprawdę, to czy mamy tę informację z wyprzedzeniem, czy nie, niewiele zmienia. A już na pewno brak takiej informacji nie powinien być powodem do zdenerwowania. Co będzie (i kiedy), to będzie...

Wydaje mi się, że zapowiedzi są elementem "podgrzewania atmosfery" wokół producenta. Wzbudzają oczekiwanie, zainteresowanie, potencjalnym odbiorcom łatwiej będzie nie przegapić premiery. Jeśli producent zaniedbuje tę metodę promocji, to jego problem. Może ma ku temu jakiś powód. Ja i tak nie biegam do Empiku w dniu planowanej premiery - ot, na luzie, raz w tygodniu, przy okazji innych zakupów... i albo nowy FtF będzie, albo nie. Jak nie dziś, to może w przyszłym tygodniu.

Owszem, czasem informacja o planach wydawniczych by się przydała - np. FtF ma 7TP z żaluzjami z tyłu, a ja chciałbym bez, więc albo zrobię (prostą) przeróbkę, albo zaczekam na nową wersję zestawu (nie wiedząc, czy jest planowana). Pewnie, zgodnie prawami Murphy'ego, wkrótce po zrobieniu przeróbki ukaże się zestaw w odpowiedniej wersji, ale wtedy to producent będzie stratny, jeśli go nie kupię.

Ja osobiście mam podobne podejście jak Kolega RAV.

To że nie ma żadnej informacji o planach wydawniczych, jest mało ścisłe. Dla zainteresowanych wiadomości jest dużo.

- łatwiej ustalić kolejność wydawniczą kiedy firma planuje trzy modele w roku, trudniej gdy w roku wydaje się kilkanaście modeli rocznie,

- wiemy że modele ukazują się w przybliżeniu co 30 dni,

- wiemy że zaprezentowano testowe modele których możemy oczekiwać: Kfz.70 (odkryty), Kfz.81 (z plandeką), Sd.Kfz.247 (4x4),

- wiemy że producent na przestrzeni lat zapowiedział i zadeklarował wypuszczenie modeli: kawaleria polska, ułani piesi i konno, zaprzęgi polskie, zaprzęgi niemieckie, kawaleria niemiecka, motory polskie, motory niemieckie, C4P wz.34, PF 518 i kilka inny

- wiemy że plan wydawniczy jest uzależniony od zainteresowania i czynników ekonomicznych

Jak dla mnie to wiadomo dość sporo (nie jestem powiązany z firmą a wiedza jest ogólnie dostępna).

Uzbroiłem się w cierpliwość i cieszę się każdym nowym modelem. Cieszę się również tym że jest firma która wymyśliła i realizuje naszą historię. Zagraniczne firmy nie podjęły i podejmą się produkcji "polskiej historii" bo nie zarobią na tym tyle ile by chciały. Taka prawda. Tym większy mam szacunek do starań i wysiłku Firmy FIRST TO FIGHT. Oby sukces finansowy nakłonił ich do kontynuowania serii jak najdłużej.

Czy tylko ja mam takie wrażenie , czy FtF "wali w kulę" z jakością figurek?

Pierwsze ich figurki (piechota polska i niemiecka) były super jakości a teraz? Niemieccy i polscy artylerzyści wyglądają jak jakieś śpiki...Zero konturów, zarysów po prostu gniot jakich mało. Już chińskie małe żołnierzyki mają więcej detali niż te humanoidy.

Adameiro jak tam Twoja siódemka w 72? Może warsztacik założysz?

Ja mam zrobione dużo ftf ale jakoś weny nie mam by je wrzucać...

Czy tylko ja mam takie wrażenie , czy FtF "wali w kulę" z jakością figurek?

Bo najnowszych wypustów już im pewnie Caesar nie robi.

Co za czasy, że trzeba sobie samemu odpowiadać

W Martoli jako nowość Polish howitzer 100 mm wz.14 / 19 on DS wheels

Pozdrawiam

Piotr

Dział coraz więcej, ciągniki też były, a jaszczy żeby poprawny działon zmontować jak nie było tak nie ma... FTF-ie, prosimy prosimy!

Co za czasy, że trzeba sobie samemu odpowiadać

W Martoli jako nowość Polish howitzer 100 mm wz.14 / 19 on DS wheels

Pozdrawiam

Piotr

Nie dałeś po prostu szansy na reakcję, byłeś szybszy

Haubica jest już w Empikach. Oprócz kół DS są też drewniane - mogą się przydać do zrobienia jaszcza od podstaw.