Skocz do zawartości

Zapowiedzi/Nowości - First To Fight (kolekcja Wrzesień 1939)


Botan

Rekomendowane odpowiedzi

To tak szybciej niż inni, układziki Ale poważnie fajnie że jakości nie gubią. Mnie co prawda interesują polskie. Wtem celu dzisiaj zamówiłem chyba jedyny poprawny km Hotchkiss Mle 1914 z Mini World

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno pojawi się Wz.34. Nie wiem tylko czy w dwóch czy też w trzech wersjach. Data ukazania modelu jest również NN. Kadłub modelu jaki podejrzałem, pochodził z wczesnej wersji (z podcięciami po gąskach z Wz.28).

 

samochod_pancerny_wz__34_by_wormwoodthestar-d6bmnwk.jpg

 

Photo by WormWoodTheStar

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skołuj fotki tego kadłuba do Wz.34...plisss.

Wiem, żałuję, że nie zrobiłem fotek, ale ... na pewno będzie o czym mówić. Może ktoś z FtF zamieści?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak można się zorientować jest to (jeszcze nieoficjalna) zapowiedź ukazania się modelu Wz. 34 we wczesnej wersji produkcyjnej.

 

PROJEKT KART ROZKAZÓW DO GRY WRZESIEŃ 1939

541419_598030683597294_622324815_n.jpg

 

informacja ukazała się jeszcze w grudniu na FB/wrzesien1939

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dowiedziałem się (u źródła), numer 5. kolekcji "Wrzesień 1939" wraz z modele tankietki TK-3 pojawi się w sprzedażny dopiero w przyszły piątek (24.01.).

Od numeru piątego, a tak naprawdę od 4., zeszyty będą ukazywały się nie co 2 tygodnie, tylko co 3.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na marginesie. Firma FtF wydawca serii "Wrzesień 1939" nie zezwala na ujawnienie informacji na temat modeli jakie ukażą się z serii w kolejnych numerach, ale z tego co się dowiedziałem, kilka modeli pokryje się z tymi, jakie ukazały się lub ukażą z S-Model . Oczywiście mowa o modelach czołgów i pojazdów niemieckich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mnie to szczerze mówiąc ta cała "Firma FtF" zaczyna irytować.

Z harmonogramu wynikało, że kolejny numer ma się ukazać dzisiaj, a oni dopiero dzisiaj łaskawie informują (bez słowa wyjaśnienia), iż ukaże się za tydzień. O tym, że od teraz kolejne numery będą się ukazywać co trzy tygodnie, a nie co dwa, ani słowa. A co z prenumeratorami, którzy mieli otrzymywać po dwa numery raz w miesiącu?

Pomimo licznych próśb nie chcą też ujawnić co będzie w kolejnych numerach. Ja nie muszę znać dokładnej rozpiski na 50 numerów do przodu, ale te 2-3 kolejne by wypadało podać. Niektórzy chcą sobie zaplanować po prostu budżet, bo kupując modele do gry potrzebują więcej sztuk, a nie tylko jedną.

 

Złapali klientów, więc teraz mają już ich w d....?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mnie to szczerze mówiąc ta cała "Firma FtF" zaczyna irytować.

Z harmonogramu wynikało, że kolejny numer ma się ukazać dzisiaj, a oni dopiero dzisiaj łaskawie informują (bez słowa wyjaśnienia), iż ukaże się za tydzień. O tym, że od teraz kolejne numery będą się ukazywać co trzy tygodnie, a nie co dwa, ani słowa. A co z prenumeratorami, którzy mieli otrzymywać po dwa numery raz w miesiącu?

Pomimo licznych próśb nie chcą też ujawnić co będzie w kolejnych numerach. Ja nie muszę znać dokładnej rozpiski na 50 numerów do przodu, ale te 2-3 kolejne by wypadało podać. Niektórzy chcą sobie zaplanować po prostu budżet, bo kupując modele do gry potrzebują więcej sztuk, a nie tylko jedną.

 

Złapali klientów, więc teraz mają już ich w d....?

 

 

 

Czyli tak po polsku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez przesady, żył nie będę ciął z tego powodu. Widocznie mają jakieś powody, np. zbyt mała sprzedaż w tak krótkim terminie i muszą wydłużyć termin ukazywania się kolejnych numerów, albo ... dostawa zamówionych modeli opóźnia się i ... trzeba wydłużyć czas wydawania kolejnych numerów.

PS. ja również napaliłem się na model TK i ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez przesady, żył nie będę ciął z tego powodu
Ależ masz rację. Ja też się nie będę chlastał z tego powodu, a nawet potrafię ich zrozumieć. Ale jak są jakieś obsuwy, to trzeba przyjąć to na klatę i wytłumaczyć ludziom, a nie chować głowę w piasek.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez przesady, żył nie będę ciął z tego powodu
Ależ masz rację. Ja też się nie będę chlastał z tego powodu, a nawet potrafię ich zrozumieć. Ale jak są jakieś obsuwy, to trzeba przyjąć to na klatę i wytłumaczyć ludziom, a nie chować głowę w piasek.

Zgadzam się, czułbym się kontent. A tak ... hmm, ale chyba poprawią się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odrobinkę pomogło.

5. - polska tankietka TK-3

6. - niemiecki samochód pancerny Maschinengewehr-Kraftwagen Kfz. 13

7. - polski samochód pancerny wz. 34.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odrobinkę pomogło.
5. - polska tankietka TK-3

6. - niemiecki samochód pancerny Maschinengewehr-Kraftwagen Kfz. 13

7. - polski samochód pancerny wz. 34.

WuZetke widziałem, jest to wczesna (pierwsza) wersja "wrotki". Kfzety też, prezentują się bardzo dobrze (na pierwszy rzut oka). To mamy już czwartego Adlera: RPM, ACE, S-Model i .. FTF.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie w sklepie (jednym i drugim) 80% klientów kupujących modele z FTF kupuje je na półkę, a nie do grania. Tak szczerze mówiąc, modelarzy jest chyba więcej niż graczy, ale dobrze, że są. :(

Ja nigdy w te gry bitewne nie grałem (nawet nie wiem, czy właściwej nazwy użyłem), ale serię FTF kupuję. Mam pytanie: czy kolekcja, w której jest po jednym pojeździe z każdego rodzaju nadaje się do w miarę realistycznego grania? Czy może będzie to jak granie w szachy, kiedy ma się po jednej figurze z każdego rodzaju? Mógłby ktoś skrótowo opisać rolę modeli w tych grach?

 

Zależy jeśli grasz w typowym M-2 na podnoszonym ławo-stole to jeden model może sugerować całą kompanie tychże pojazdów ,tudzież kompanie mieszane(czyli 2 typy plus jakiś jeden{tak czy inaczej po dwa pojazdy wystarczą},resztę można rozegrać kartami.Gdy grasz hardcorowo to raczej nie polecam takiego rozwiązania ,wtedy sztuka musi być sztuką.Wszystko zależy z kim grasz ,jaki scenariusz i kto jest Mistrzem Gry.

To będzie "makietówka" z użyciem kart.

Jeżeli chodzi o ilość modeli, wydaje mi się, że trzeba będzie mieć po kilka sztuk np. TKSów.

Zasady gry są nadal owiane tajemnicą, mimo, że ludzie piszą i piszą na FB czy też na stronie, bo nie wiedzą czy wystarczy jeden czy też kilka jednakowych modeli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zasady gry są nadal owiane tajemnicą, mimo, że ludzie piszą i piszą na FB czy też na stronie, bo nie wiedzą czy wystarczy jeden czy też kilka jednakowych modeli.
Akurat przykładowy skład był tam przez producenta w którymś z komentarzy podawany. Z tego co pamiętam, to zależnie od rodzaju, trzeba mieć minimum 2-3 modele tego samego typu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj w polsatowskich wiadomościach darmowa reklama serii- zmarznięty gość pokazując model [chyba Sdkfz.265] przez okno wagonu opóźnionego o kilka godzin pociągu mówi "Dzięki PKP spełniłem marzenie swojego życia i w końcu skleiłem pierwszy model "

"Słuszną linię ma nasza władza", cytując ulubiony film pani ministry...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Pomimo tego że w sferze moich zainteresowań są modele polskie, ciekaw jestem czy będą też radzieckie maszyny, czy historia będzie się kręciła tylko wokoło polaków i szkopów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzieś tam we wczesnych zapowiedziach serii FtF była mowa o sowieckim sprzęcie, że takowy się pojawi, tylko co jak kiedy to niewiadoma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś ma informacje kiedy wyjdzie 6 numer?

Info ze strony wydawcy:

 

Wydawnictwo First to Fight zawiadamia, że z przyczyn związanych z koloportażem i dystrybucją magazynu "Wrzesień 1939", począwszy od numeru 4. numery kolekcji będą ukazywać się co trzy, a nie co dwa tygodnie. Kolejny numer, piąty w serii, zawierający model tankietki TK-3, ukaże się 24 stycznia. Następny numer, z modelem niemieckiego samochodu pancernego Kfz. 13, ukaże się 14 lutego.

Przepraszamy za zmianę częstotliwości ukazywania się pisma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.