Skocz do zawartości

SZUKAMY informacji i zdjęć o sprzęcie byłego UW...


Grzegorz

Rekomendowane odpowiedzi

Tyle to ja wiem z kalek Ale raczej chodzi o to czy były jakieś znaczące różnice między A a np. M1, wykąpałem ten model w Wamodzie i zrobiłbym jakiś porzucony np. Jak nie dowiem się nic to będzie iracki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według mnie prototyp.Na froncie powszechna była natomiast wymiana wież.

Jeżeli w czołgu uszkodzona była armata to wymieniano całą wieżę.Sprawna wieża z uszkodzonego czołgu była bardzo łakomym kąskiem.Dla innych czołgów,wozów i pociągów pancernych a nawet okrętów.Ta zasada działała również odwrotnie.To samo działo się w znacznie większym zakresie jeśli chodzi o wymianę kół.Pomniki też w ten sposób składano dając nawet do

T -34 koła od T -55.Dlatego by wiernie zrobić model konkretnego czołgu podstawą są zdjęcia a nie zestaw fabryczny modelu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.Powszechnie przyjmuje się że właściwym kolorem do pomalowania czołgu T -34/76 jest kolor FS 34094 zwany również Russian Green Armour.

Jaki jest i czy jest odpowiednik tego koloru w palecie RAL ? Sprawa pilna bo wiosną odnawiam taki czołg na pomniku i chcę dobrać najbardziej właściwy odcień.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem mutry walcowane i spawane nie były produkowane seryjnie. Jeśli coś takiego trafiło się na fotce to moze być to to jakiś egzemplarz prototypowy. Od samego początku nie było większych problemów z mutrami odlewanymi poza tym że ciągle było ich mało. Powód gigantyczne straty ruskich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale raczej chodzi o to czy były jakieś znaczące różnice między A a np. M1

W warsztacie konkursowym FAHR bodajże przerabia Tamiyowską M1 na A, a poza tym różnice można poznać porównując wypraski obu tych firm, na necie jest troszkę in-boksów wystarczy użyć google...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale raczej chodzi o to czy były jakieś znaczące różnice między A a np. M1

W warsztacie konkursowym FAHR bodajże przerabia Tamiyowską M1 na A, a poza tym różnice można poznać porównując wypraski obu tych firm, na necie jest troszkę in-boksów wystarczy użyć google...

Niby tak ale porównując, np. dostępne zestawy T-55 można się dopatrzeć wielu różnic których w realu nie ma

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Witam!

Mam zamiar zbudować model T-72 z wnętrzem, i w związku z tym zwracam się .............. z prośbą/zapytaniem o jakieś materiały (zdjęcia, plany, instrukcje) na ten temat (wnętrza i jego wyposażenia). .............................................................................................................

Pozdrawiam

Piotr

Który wariant T-72?... łatwiej będzie szukać... I co rozumiesz przez wnętrze, które przedziały chcesz wykonać w modelu?...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bylo cos dawno, dawno temu w Raporcie, na 99% jeszcze w latach 90-tych. Trudno mi teraz powiedziec czy to byl osobny txt, czy raczej informacja/wzmianka z okazji artykulu o polskich modernizacjach T-72. Pamietam ze jakies grafiki tez tam sie pojawily.

 

Pozdr.

Pawel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

T Ale raczej chodzi o to czy były jakieś znaczące różnice między A a np. M1

 

Według wikipedii :

 

"T-72M1 (Obiekt 172M-E5,-E6; 1981 r.) - wariant eksportowy T-72A, dalmierz laserowy TPD-K1, pancerz wieży z wkładami piaskowymi (w kodzie NATO określany jako "Dolly Parton"), przód kadłuba wzmocniony 16 mm płytą ze stali o podwyższonej twardości"

 

A wracając do Goryla to widze, że było o nim pisane się w kilku gazetach tylko teraz pojawia się pytanie czy były to jakieś obszerniejsze artykuły czy tylko krótkie wzmianki bo w sumie nie wiem czy warto szukać tych publikacji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam małe pytanko, czy dowódca w BWP-1 dysponuje tym samym reflektorem podczerwieni co dowódca w T-72 ?

edit: dobra już wiem, że nie, reflektory są innego typu (w BWP jest OU-3GA2 a w T-72 OU-3GK), ale może ktoś dysponuje zdjęciami owych reflektorów tak, żeby można je było porównać pod względem wizualnym?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Mam na wykończeniu T-34/76 z Hobbyboss'a w 1:48 oto on:

http://www.modelhobbies.co.uk/shop/hobby-boss-t3476-model-1943-factory-no112-84808-p-4889.html

jest to wersja z 1943 roku. Moje pytanie brzmi:

Czy mogę zrobić tą wersje z orzełkiem? tzn. chodzi mi o to czy były używane z tą wieżą w polskich oddziałach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najpierw odpowiedź: TAK

 

Polecam książkę p. Roberta Michulca pt.: "T-34 Mityczna broń" Tom 1, tekst zawiera sporo błędów i komentarzy na nikczemnym poziomie jedak jest tam sporo zdjęć.

 

lub:

 

Nową Technikę Wojskową nr5/2000 str.37 (artykuł p. Andrzeja Kilińskiego pt.: T-34 - jaki był na prawdę cz.1) min fotofrafia kolumny czołgów T-34 z 1BPanc im. Bohaterów Westerplatte (4 pancerni i pies to te klimaty)

 

na dokładkę:

http://pl.wikipedia.org/w/index.php?title=Plik:T-34-76_RB8.JPG&filetimestamp=20070326143341

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.