Skocz do zawartości

SZUKAMY informacji i zdjęć o sprzęcie byłego UW...


Grzegorz

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 weeks later...

Pytanie do fachowców z branży lądowej (pytam jako "lotnik" z działu obok:)).

Czy do Topasa w 1/72 ktoś robi gąsienice (zakładam, że fototrawione). Ewentualnie czy jakiś pojazd ma podobny układ napędowy (MT-LB, Goździk - pytam jako "lajkonik") i ktoś takie cuda produkuje?

Z góry dzięki za odpowiedzi.

Pozdrawiam

Piotrek.S.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czołem ;)

Mam zamiar zbudować takiego oto T-55 w malowaniu Sojuszu Północnego (zaraz jak tylko skończę ze Shmirą). Dysponuję tym o to fotkiem - w zasadzie powinno wystarczyć (mam nadzieję).

Jednakże istnieje dylemat - jaki kolor występuje na owym czołgu? Zakładam, że te plamy to szary, a baza to rosyjska oliwka. Ale wolę poznać Waszą opinię.

A zatem:

ba92f9bb713eaaa8.jpg

zdrówka

Avi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

KOLEDZY MODELARŽY.

ZBERAM DOKUMENTACIE,ZDIECIA NA POLSKIE ARV,AEV NA PODWOZIE

T-34,SU---PROSZE O POMOC ABM MUGT POSTWIC.

WE WASZICH MODELARSKICH CZASOPISMAH BYLO NAPISANE O TYCH ARV.

PROSZE O POMOC A OPIS TYCH CZLONKOW Z TEGO CZASOPISMA.

WEM O TYCH CZLONKACH----

Pancerne pogotowie (WPT-34. Armoured ambulance).

Żołnierz Polski 1968 nr 21 s. 10; J. Magnuski.

 

opis budowy modeli czołgów T-34/85 i T-34ARV w skali 1:72 firm Revell i Armo (ilustrowany zdjęciami obu modeli + zdjęciami wozu pogotowia technicznego WPT-34);

miniREPLIKA nr 43 (3/2005)

 

Artykuły o SPK-10------MODELARZ nr 9,10,11/2004

 

MOZE BYTO WIECEJ NA TEM TEMAT.

 

MOGE ZA POMOC POSTAC ZDIECIA TEHNIKI Z MILITARY CLUB V MILOVICÍCH.

PROSZE POMOC BENDE BARDZO ZADOWOLONY.

 

MILAN VOPELAK ,CZECH REPUBLIK

E-Mail-- Milan.Vopelak@seznam.cz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Embarassed Masz racje, pospiech nie jest wskazany... nie zwróciłem uwagi na pierwsze zdjęcie i pisałem z pamięci... Rolling Eyes

 

Zdarza się i najlepszym

No i mam jeszcze jedno pytanie , czy ktoś wie co to za modyfikacja t-55 , bo czegoś takiego jeszcze nie wiedziałem :

img_6_8985_3.jpg

Hehehe, teraz dopiero to zdjęcie na naszym forum zobaczyłem. Barthass może poczuć się usatysfakcjonowany . To słoweńska modyfikacja T-55 z izraelską elektroniką i SKO

Nie wiem ile ich zrobili i czy w ogóle wyszedł poza stadium prototypu, bo koszt tej modyfikacji zbliżył się niebezpiecznie do ceny starszej wersji T-72 (całego czołgu).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozwolę sobie na małą dygresję a mianowicie:

 

"Miki maus" to złośliwa nazwa dla T34/76 czy T34/85 Z tego co wiem nazwa wzięła się od dwóch okrągłych włazów(klap?) na wieży. Ale wertując internet znalazłem zarówno T34/76 jaki i T34/85 z takimi włazami.

 

pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.