Skocz do zawartości

SZUKAMY informacji i zdjęć o sprzęcie byłego UW...


Grzegorz

Rekomendowane odpowiedzi

Chcialbym wykonac cos takiego, ale nigdzie w Poznaniu w tym momencie T34/85 kupic nie moge.

Heh nie tylko w Poznaniu, ale ogólnie w prawie żadnym sklepie internetowym. Jest opcja albo szukać luckymodel, albo kupić model Zvezdy + blaszki Voyagera + friule i wówczas też otrzymasz piorunujący zestaw, no a czeka Cię tylko ta przeróbka, do postaci działa.

 

Co do różnic między egzemplarzami, to podeślę Ci na priv takie "cuś"...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poczekaj chwilke - pewnie Avi & Barthass zarzuca Cie fotkami T-34/D-30. Very Happy

 

Haha, po za tym co pokazał już adamkijak ja mam jeszcze tylko 2 foty, z tego co wiem to za pojazd bazowy służyły powojenne T-34/85, Syria używała tych pojazdów do lat 80' . Co do dostępności T-34/85 w Poznaniu, ostatni widziałem w sklepie na Półwiejskiej Dragonowskiego T34/85 z tymi ramami od łóżek na wieży i kadłubie.

 

t34_d30_vue_avant.jpg

 

t34_d30_vue_arriere_gauche.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do dostępności T-34/85 w Poznaniu, ostatni widziałem w sklepie na Półwiejskiej Dragonowskiego T34/85 z tymi ramami od łóżek na wieży i kadłubie.

 

HA tam nie dotarlem, a przechodzilem z 500 razy. Jestem w Poznaniu do 5 Stycznia to sie moze jeszcze wybiore, dzieki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Haha, po za tym co pokazał już adamkijak ja mam jeszcze tylko 2 foty, z tego co wiem to za pojazd bazowy służyły powojenne T-34/85, Syria używała tych pojazdów do lat 80' .

Eeeee tam, co będziesz Adam robił muslimskie wynalazki Zrób porządnego Kubańczyka, używanego do dzisiaj

t34wd30mcub07ate3.jpg

ultra094.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwróć proszę uwagę, że na tym górnym zdjęciu ta armata zamontowana jest w .... pociętej wieży Smile Taka wersja T-34 kabriolet Mr. Green

_________________

Zwrocilem, szalony narod:

cuba-image2193980.jpg

Zaraz pewnie zamontuja wyrzutnie plot na oslach jak im nosnikow zabraknie.

Jak tak patrze na te 2 zdjecia, to mnie zastanawia dlaczego to pierwsze kolo (napinajace chyba?) jest w roznych pozycjach. Czy to roznica wersji, czy tak sie dzialo jak jechalo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koło napinające jest w różnych pozycjach, a na drugim zdjęciu wyraźnie widać, że koła "nośne" są w reżymie pracy na-ugięcie, w trakcie hamowania i-lub z powodu przekroczenia obciążeń ( Takie zamontowanie "armaty" przenosi-dociążą wagę na przód zawieszenia, a jak widać jest to znacznie większy kaliber-więc i waga, niż to dla czego został zbudowany ten kadłub i podwozie...). Na pierwszym zdjęciu jest zamontowana hybryda działa D-30, relatywnie jak na warunki użytkowania bardzo lekkie, na drugim zdjęciu jest prawdopodobnie armato-haubica 152mm a więc wagowa przepaść...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest zaczep holowniczy, nie zdjęty z jakichś tajemniczych powodów...

Normalnie służy do holowania D-30 przez jakikolwiek środek lokomocji po gruncie utwardzonym i nie utwardzonym. Być może zaczep holowniczy pozostawiono bo jest możliwość zdejmowania D-30 w warunkach polowych. (absurd...ale kto to wie co konstruktor-modernizator miał na myśli...)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Poszukuję jakichś fotek, na których byłoby widać skrzynie amunicyjne do armaty BS-3 100mm. Szukam i szukam i na razie niczego nie znalazłem. Potrzebne mi to jest do mojej "Zemsty Faraona": podejrzewam, że na podłodze w przedziale załogi takie właśnie powinny być ustawione w miejsce tych od armaty 85mm

 

Pozdrawiam i pomyślności życzę w Nowym Roku!

 

Zbyszek

Tak trochę nie do końca rozumiem o co pytasz...

O drewniane skrzynie amunicyjne, czy o uchwyty metalowe na amunicję w kadłubie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grzebiąc w linkach, natrafiłem jeszcze na coś takiego...

D-30 z Egiptu, na kadłubie T-34...

 

Ha, tego bydlaka wszyscy dobrze znamy Tak brzydki, że aż piękny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaintrygowało mnie pytanie o skrzynki w dziale samobieżnym z BS-3...

Dlatego te zdjęcia z D-30 (bo to są podobne modernizacje...)...

Rosjanie twierdza, ze z powodu takiej modernizacji, zapas amunicji był bardzo ograniczony, a przemieszczanie amunicji 100mm z kadłuba do wieży było wręcz nie możliwe z powodu wielkości samego działa (łatwo to można porównać nakładając przekroje działa 85mm i BS-3, na wieżę T-34...) i przesłonięcia otworu nad którym normalnie spoczywała wieża.

 

 

Hm... Mogło być tak, ze w kadłubie nie było wcale skrzynek z amunicją do BS-3... Z tego powodu Syryjska modernizacja miała skrzynki amunicyjne na kadłubie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.