Skocz do zawartości

F-100D Super Sabre // Trumpeter // 1:48


Solo

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 184
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Skończyłem washa w liniach podziału, położyłem matowy lakier i teraz chcę zrobić tak troszkę/mocniej zabrudzony spód, bo te maszyny był dość brudne w tych okolicach.

Eksperymentalnie na jednym skrzydle położyłem wykałaczką odrobinki farby olejnej, nierozcieńczonej.

To wszystko zgodnie z osią symetrii kadłuba zacząłem ścierać minimalnie zwilżoną white spiritem gąbeczką.

Wydaje mi się, że na tym poprzestanę, dodam ewentualnie kilka mocniejszych zacieków w paru miejscach na skrzydle.

Ciekaw jestem Waszej opinii.

 

120_zps59a7418f.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aaaa, myślałem że pytasz jak udało mi się to zrobić, że wyszło jak wyszło.

Cóż - wyszło moim zdaniem nie najlepiej, ale to głównie z lenistwa: po prostu nie chciało mi się nad ta owiewką pracować dłużej.

Wyszło tak (w realu wygląda niestety gorzej):

 

123_zpscb83bf4e.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aaaa, myślałem że pytasz jak udało mi się to zrobić, że wyszło jak wyszło.

Cóż - wyszło moim zdaniem nie najlepiej, ale to głównie z lenistwa: po prostu nie chciało mi się nad ta owiewką pracować dłużej.

Wyszło tak (w realu wygląda niestety gorzej):

 

123_zpscb83bf4e.jpg

 

Ta dziura między wiatrochronem i owiewką wygląda bardzo nie ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bolesna prawda, ale prawda.

Na szczęście słabo ją widać w rzeczywistości (tylko pod kątem), no i teraz to już wiele z nią nie mogę zrobić.

 

Oby było tak, jak napisałeś, bo inaczej szkoda Twojej roboty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moloszek wyjaśnił kwestię owej szpary, nie zawracaj sobie głowy nią. Z clearfixem bym sobie dał na wstrzymanie, lubi się zapadać. Jak już się uprzesz to lepiej delikatnie to uzupełnić poxipolem, albo jakąś inną gęstrzą masą, która nie zrobi Ci numeru typu skurczu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szparę zlikwidowałem.

 

Chyba to definitywny koniec brudzenia samolotu.

Dodałem troszkę smug i zacieków, tradycyjnie już wyszedł mi model brudniejszy niż chciałem.

Po raz pierwszy użyłem też suchych pasteli (zacieki), nanosząc je pędzelkiem, a potem rozcierając alkoholem.

No nie wyszło to najlepiej, nie panuję nad tym medium jeszcze, w pewnym momencie zacieki po prostu przestały się ścierać i wycieranie alkoholem nic nie pomagało, więc zostawiłem tak jak jest.

Tak więc najfajniejsze teraz przede mną: finałowy montaż.

 

124_zps48946cda.jpg

 

125_zpsd5920a35.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu nie chodzi o sam statecznik. Wlot powietrza jest jakby przechylony, rurka pitota(?) też jakby w całkiem inną stronę zwrócona no i wiatrochron jakoś tak krzywo. Ale pewni będziemy dopiero po obejrzeniu pełnej galerii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.