Skocz do zawartości

HH-60G Pave Hawk, Academy 1:35


adamkijak

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Jako że M88A2 utknął w miejscu (materiały do budowy się skończyły i troszke motywacji zaczyna brakować), zabiore się za projekt który dojrzewał mi głowie już od jakiegoś czasu.

Nie zamierzam odwzorowywać żadnej konkretnej maszyny, raczej drobny miks elementów które mi przypadły do gustu.

Czyli będzie taki:

120314-F-FC540-030_zps3717bc3e.jpg

120314-F-FC540-038_zpse5ee997a.jpg

W takim malowaniu:

0897015_zpsc4669771.jpg

 

Jako zestaw, posłuży model Academy w skali 1:35:

01-box-top_zps74e015fe.jpg

 

Nity z Archera, zamierzam się skupić na detalach zewnetrznych, środek bedzie podstawowy z pudła z drzwiami zamkniętymi.

Dodam też lufy do minigunów od RB, tzw external gun mounts sam zrobie, razem z pojemnikami na amunicje, FLIR z przodu, płozy itd.

DSC_0750_zps43222f7b.jpg

 

Mam pomysł na to żeby go ustawić w pozycji jak będzie lądował, przymocowany do podstawki poprzez tylną goleń. Jak się zdecyduje na taki wariant to oczywiście będzie trzeba odpowiednio wzmocnić konstrukcje, może poprowadzić szpryche od koła wewnątrz kadłuba.

Prawdopodobnie też użyje pilotów z innego zestawu - Academy OH-58D.

 

Mały postęp dotychczas:

DSC_0749_zpsad858c96.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 55
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Super pomysł, bede na bierzaco i pilnie śledził, szczególnie ze Blackhawk w każdej wersji to super maszyna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Wena powoli wraca, jako że nie zamierzam pokazywać wnętrza, to tak na szybko i minimalistycznie wszystko poskładałem.

 

Wnęka na FLIR na nosie zrobiona:

DSC_0864_zpsfa9343cb.jpg

 

Zacząłem też dorabiać brakujące nity na ogonie i tylnej części kadłuba. Produkt firmy Archer.

Co by tu powiedzieć, kalka i jako taką szybko się ją nakłada i przygotowuje. Na minus to długie elementy ciężko w lini ułożyc (na szczęście nity nie zawsze są dokładnie w lini.

Jak za długo leży w wodzie to te żywicznie małe kuleczki odpadają od filmu kalki.

Jak na razie to efekt mi się podoba, trzeba tylko się przyłożyć i w rytm wpaść:

DSC_0863_zps08af664a.jpg

DSC_0862_zpsb99cb2d8.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 weeks later...
  • 2 weeks later...
  • 2 months later...

Zapowiada się świetnie Adamie, czekam z niecierpliwością jak się będzie prezentował w kolorkach

Opłaciła się dłubanina przy nitach, na pewno efekt będzie bardzo realistyczny. Czekam na ciąg dalszy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Balem sie ze watek umarl, a tu nowa aktualizacja. Nity wyszly super. Czekam na malowanie. Sledze z zainteresowaniem bo posiadam ten model i ciekawy jestem roznych koncepcji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nity po malowaniu przynajmniej podkładem są ok, i w zasadzie polecane jest pomalowanie ich w miarę szybko samym podkładem bo lubią wysychać i łatwo je wtedy wykruszyć mimo położenia płynu do kalek. Ładnie się odznaczają nawet te całkiem małe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Hej.

10 godzin i dwie paczki blu tacka póżniej:

DSC_1171_zpsb0a1dd10.jpg

DSC_1172_zps18dec984.jpg

DSC_1173_zps9d09579f.jpg

 

Nie mam zbyt dużego doświadczenia z kamuflażem, więc ten model to poligon doświadczalny, ale już teraz widze że muszę zainwestować w dobry aerograf. Jakiś z małą dyszą żeby malować od ręki.

Niektóre plamy wyszły spoko, niektóre nie. Poprawiłem co się dało. Nity widać super, tylko pare odeszło z taśmą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiście przy takich dosyć skomplikowanych powierzchniach i dosyć krętych plamach przydałoby się malowanie z ręki ale z tym aerografem to nie szalej bo ja maluje takim za 100zł i jestem zadowolony, wcześniej malowałem takim za 50zł ale zrezygnowałem z niego ze względu na boczny zbiorniczek który utrudniał malowanie i manewrowanie w zakamarkach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od razu lepiej się prezentuje z tymi minigunami kamuflaż wyszedł bardzo fajnie choć chyba wolę tą maszynę w jednobarwnym malowaniu. Oglądałem kiedyś film dokumentalny o bojowym ratownictwie w afganistanie gdzie ichniejsze Pave Hawki miały wymalowany z przodu kadłuba gustowny wąsik Czy będziesz mocno brudził model?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.