Skocz do zawartości

Normandia 1944 - mieszanka 1:35


DarkWing

Rekomendowane odpowiedzi

Jakim kolorem malowałeś?

Kolor bazowy to ten sam który użyłem do Shermana 1:6. Jest to kolor z mieszalni (spray i puszka) z palety RAL 7013.

 

c. d.

 

Skończony zbiornik

_MG_4269_zps60a6b0d2.jpg

 

_MG_4270_zps4e5d1f39.jpg

 

i już zamontowany na podwoziu

_MG_4271_zpsb579ff7a.jpg

 

_MG_4272_zps946021d0.jpg

 

_MG_4273_zps164a684e.jpg

 

Na ostatnich zdjęciach widać, że przybyły również kalki z oznaczeniami.

Po zamontowaniu nadkoli/błotników postaram się jeszcze całość lekko przykurzyć....

Do waloryzacji zbiornika użyłem całą paletę kolorów Tamiya Wathering Master z serii A, C i D. Całość wykończona lakierem Vallejo półmatem i ostatecznie matem.

Niestety przede mną 2 tyg. urlop, więc nie wiem czy do weekendu zdążę coś jeszcze porobić ale po 1 IX będzie ciąg dalszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...Mam nadzieję, że czerwone błoto zniknie po końcowym brudzeniu....

Tak, na koniec całość ma dostać kurz, który mam nadzieję złagodzi tą "czerwień". Inna sprawa, że na zdjęciach jest ona bardziej widoczna i rażąca niż na żywo. W rzeczywistości jest to bardziej brąz...

 

Dzisiaj jeszcze ostatni update przed urlopem. Udało mi się dokończyć rozgrzebane elementy - błotniku, skrzynkę (chyba z zaworami hydro) oraz koło zapasowe.

 

_MG_4274_zpsd37522ce.jpg

 

_MG_4275_zpsc9676efd.jpg

 

_MG_4276_zpscefe03e6.jpg

 

Teraz została już tylko kabina z kierowcą ale to już po urlopie +/- za 2 tyg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Witam

 

Kto czekał, to się doczekał ...

Przerwa miała trwać 2 tyg. ale troszkę się przedłużyło - rozsypał mi się statyw i nie miałem jak porobić zdjęć z ostatnich dni. Wczoraj jednak kupiłem nowy statyw i dzisiaj wrzucam zdjęcia z prac po urlopie.

 

Ciężarówka kompletnie skończona. Podwozie zostało wyposażone w kabinę, a całość przygotowana do osadzenia na dioramie.

_MG_5109_zpse462f0b4.jpg

 

_MG_5110_zps71d367eb.jpg

 

Teraz przyszedł czas na ostatni element wyposażenia scenki - grupa żołnierzy - U.S. Infantry, 2nd armored division.

_MG_5112_zps20953621.jpg

Figurki przygotowane do malowania - jeszcze bez wyposażenia i broni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj skromna aktualizacja tematu - ukończeni figuranci scenki

 

_MG_5113_zps45709bc1.jpg

 

_MG_5114_zps250ec4d1.jpg

 

Teraz zauważyłem, że brakuje pasków od karabinów... będą dorobione

To w zasadzie tyle jeśli chodzi o elementy składowe mojej dioramki. Pozostało mi "jedynie" wymalować miejsce akcji i gotowe . Zdaję sobie sprawę, że jeszcze troszkę to potrwa i będzie to jeden z najtrudniejszych etapów i jednocześnie mający największy wpływ na wygląd całości.... trzymajcie więc kciuki aby wszystko się udało...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie mundury były stosowane przez krótki okres czasu w Europie, gdyż często mylono swoich w takich mundurach z Waffen SS. Te mundury skierowały na siebie dużą ilość "friendly fire" i żołnierze nie za chętnie je nosili dlatego Sztab Generalny Armii Stanów Zjednoczonych zdecydował o wycofaniu ich z użycia na europejskim teatrze działań.

Co do figur to pomaluj im siatki na garnkach na jakiś inny kolor, najlepiej na pochodną piaskowego. Nie wiem czy przypadkiem pan z Thompsonem ma dobrze wklejoną saperkę... Wydaje mi się że jest ona bez sensu przytwierdzona ( na łopatce), przerzuć ją na pas wojaka. Podobnie ma się sprawa z bagnetem, przemaluj mu pochwę na zielono:

https://www.google.pl/search?q=m1+bayonet&rlz=1C1GTPM_enPL566PL566&espv=2&biw=1366&bih=643&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ei=QZYNVPjkBrCI7AbTj4CwBw&ved=0CAYQ_AUoAQ

Nie wiem też, ale wydaje mi się że pan z Grandem ma ładownicę wklejoną na szelkach na plecach. Jeśli tak to jest to bezsensowne jej umiejscowienie, bo jak miał z niej brać amunicję? Przypatrz się figurą bo widać ze masz niepomalowane paski na plecach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

neptun1939 - dzięki za wszelkie wyjaśnienia i uwagi. Malowanie szelek zostało już poprawione. Siatki na hełmach będą ostatecznie "wyciągnięte" po wklejeniu na dioramę. Saperka na łopatce - tak ma być, była mocowana do troków na szelkach - na plecach. Podobnie jeśli chodzi o zasobniki amunicji. Oryginalnie figurki powinny być obwieszone amunicja po brzegi ale dla mnie po prostu było tego za dużo i zrobiłem wersję minimalistyczną. Może tej jeden na plecach - taki samotny - wygląda dziwnie ale też tam były - czasami można zauważyć na filmach np.

 

Jeszcze dzisiaj... dorobione paski karabinów

 

_MG_5116_zps533e836f.jpg

 

Pasek to zwykła kartka papieru - 80 g/m3...

_MG_5117_zps2e2521f5.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co to za zestaw figurek? dragona? Bo ten mundur, pomimo wyjaśnień kolegi neptuna, mi nie pasuje. miałby to być wzór kamuflażu duck hunter?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co to za zestaw figurek? dragona? Bo ten mundur, pomimo wyjaśnień kolegi neptuna, mi nie pasuje. miałby to być wzór kamuflażu duck hunter?

Tak, to są figurki Dragon'a No. 6120 - U.S. Infantry, 2nd Armored Division (Normandy 1944)

 

Zbierałem się, zbierałem się... i w końcu udało mi się zacząć malować główną scenę.

W pierwszej kolejności ruiny 2 budynków.

 

_MG_5119_zpsebe7664d.jpg

 

_MG_5120_zps8810f87a.jpg

 

_MG_5121_zpsbc065979.jpg

 

_MG_5122_zps06cae0f3.jpg

 

_MG_5123_zps27a022b7.jpg

 

Wbrew pozorom całość jest dość duża i już mam problemy z odpowiednim tłem do zdjęć.... Podstawa to 43x26 cm.

Malowanie budynków praktycznie skończone, po wymalowaniu całości dojdzie jeszcze troszkę pigmentu na cegłach oraz będą poprawione okopcenia. Teraz skupiam się nad wykończeniem budynków - rynny, okiennice, lampy, szyby...

W dalszej kolejności będzie wykańczane podłoże oraz ustawianie wszystkich elementów na "scenie".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Super Moderator

No bardzo ładnie! Faktycznie, pigmenty jeszcze dodadzą struktury (nie zapomnij o krawędziach zniszczonych ścian). Zacieki też będziesz robił? Przydało by się trochę zabryzgać ściany a potem je rozmazać w pionie szerokim pędzlem - ale wiem, że wiesz co robisz, więc w sumie nie potrzebnie piszę - hihihi

 

czekam na kolejne relacje!

pozdrawiam

Christian

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wolny czas dopisywał więc się "spiąłem" i ukończyłem malowanie scenki.

Dodałem wszelkie szczegóły typu okiennice, rynny, lampy, cegiełki...

W całości wygląda tak

_MG_5124_zpsa48479da.jpg

 

I troszkę szczegółów

_MG_5126_zpsb6c1fafa.jpg

 

_MG_5127_zps53ce2a73.jpg

 

_MG_5128_zps31ce46c8.jpg

 

_MG_5129_zps3336f506.jpg

 

_MG_5130_zps97cd3bd7.jpg

 

_MG_5131_zps74c115e3.jpg

 

_MG_5132_zps201d3638.jpg

 

Trawa jest od Polaka (4111-B1 oraz 4116-B6), cegiełki Dudusia (35003 oraz 35001), posypka imitująca trawę... nie pamiętam...

Teraz pozostało już tylko wstawienie wszystkich gratów na scenę i dioramka gotowa. W zasadzie zostało samo łatwe i przyjemne więc może jeszcze w weekend będzie galeria....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eeeee....Panie, ładnie, ale zawierucha wojenna zwłaszcza przy takich zniszczeniach nie zostawia czystej drogi i poboczu. Gruz, śmieci, stare rowery, meble, graty wszelaki. Jak dla mnie za sterylnie.

Moze tu znajdziesz insprację

normandy diorama 1:35. Wpisując w google

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.