Jump to content

Albatros D.III Oeffag 153 Eduard 1/48


Recommended Posts

Czołem,

Edkowy zestaw bardzo przyjemny - jeden z fajniejszych chyba jakie sklejałem. Miał być szybki projekt jako skok w bok od Gothy a wyszło jak zawsze ;o) Dorabiane trochę szpejów w kabinie. Silnik to żywiczna Karaya + świece od Taurusa oraz inwencja własna, śmigło wyrzeźbione, pasy z zestawu HGW, spiralki to kalki z Printscale.

Model przedstawia osobistą maszynę Godwina Brumowskiego o numerze 153.52 z Flik 41/J lotnisko Passarella na której odniósł dwa zwycięstwa a następnie się rozbił około lutego 1918 roku.

Link do warsztatu: http://www.modelwork.pl/viewtopic.php?f=86&t=44190

8DvhwXd.jpg

Nsem45e.jpg

HsHWk7N.jpg

RQdWfec.jpg

4pdhWiw.jpg

17kZWL8.jpg

7z96sxd.jpg

PPxI0ph.jpg

rVfid6p.jpg

ZgVEQBD.jpg

Vvxj1yN.jpg

g2OTgs9.jpg

Zr3c4tD.jpg

0GQ1flu.jpg

Edited by Guest
Link to post
Share on other sites

Nie zauważyłem, że na MW też pokazałeś Albiego, skorzystam więc z okazji i zapytam o kolor bazowy. Czy ten odcień na kalce jest zbliżony do stosowanego w oryginale, czy to jest interpretacja zdjęć przez producenta?

Model w kolorze może się podobać choć mi bardzo podoba się zdjęcie cz/b z osprzętem przy samolocie, jest takie klasyczne.

Link to post
Share on other sites

Pięknie! Model jak trzeba, fotki z artystycznymi ambicjami. Komplet.

Na innym forum zwrócił ktoś uwagę na śmigło, że te warstwy na końcówkach są trochę nie do końca jak na oryginale. Mam wrażenie, że to śmigiełko w Twoim wykonaniu ma niemal jednakowy skok na całej długości, a w oryginale skok zmniejszał się w miarę oddalania od środka.

Link to post
Share on other sites

Czołem, bardzo wam dziękuję za strasznie miłe przyjęcie tego modelu! Cieszę się, że się podoba i czuję się wyróżniony z powodu wybrania mojej fotki na fotkę Admina

Czy ten odcień na kalce jest zbliżony do stosowanego w oryginale, czy to jest interpretacja zdjęć przez producenta?

Ciężko mi powiedzieć jaki odcień używany był w oryginale ale zdaje mi się, że jest zgodny z opisem - jeżeli chodzi o to malowanie to sądzę, że spiralki malowano na samolotach farbą jaka była pod ręką, ciężko więc jest mówić tutaj o zgodności. Jeżeli będziesz chciał użyć kalek Printscale to zwróć uwagę czy nie masz ich ze starej serii (zbyt czerwone i marnej jakości) nowsze są żółtawe.

Akurat wybrałeś maszynę Brumowskiego do której sam się przymierzam.

Z pewnością twój model spowoduje opad szczeny jak zawsze, więc będę kibicował od początku!

Na innym forum zwrócił ktoś uwagę na śmigło, że te warstwy na końcówkach są trochę nie do końca jak na oryginale. Mam wrażenie, że to śmigiełko w Twoim wykonaniu ma niemal jednakowy skok na całej długości, a w oryginale skok zmniejszał się w miarę oddalania od środka.

Wrzucam zdjęcie śmigieł to oryginalne Edkowe i moje - może to coś wniesie do dyskusji... (nie mam porządnego oświetlenia)

smiglo1_zps7c98dac8.jpg

Link to post
Share on other sites

Jeszcze raz wielkie dzięki za wszystkie komentarze!

Twoje warsztaty są bardzo ciekawe, ale dość niszowe patrząc na ruch w nich panujący a szkoda, bo lotnictwo to nie tylko odrzutowce i II wś.

Przyznam, że nie do końca rozumiem, że tak ciekawy temat jak lotnictwo Wielkiej Wojny jest tak mało popularny (nie chodzi mi bynajmniej o ilość wejść czy komentarzy) wśród modelarzy. Cóż każdy lubi co innego - wielu zapewne szmatopłaty - mnie natomiast większość rur. Tak to już jest;)

Link to post
Share on other sites
  • 3 years later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.