Skocz do zawartości

Mi-2 Ratownik z Bydgoszczy


wajtok

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 70
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

No i super

 

Tylko się zastanawiam, czy z zestawu PARTA użyłeś filmu z zegarkami który trzeba od 'lewej' strony zamalować na biało i podkleić pod tablicę bo wygląda jakby wszystkie zegarki były całe czarne?

 

Niestety nie wiem ja drzwi z blaszki dedykowane do Intecha pasują do HB.

 

Drzwi PARTA są nieco większe, ale jak są otwarte to tego raczej nie widać.

Wycięcie drzwi z tego przezroczystego plastiku tak by się nadawały do użytku jest mocno męczące więc ja bym sugerował najpierw - skoro i tak masz PARTA - zrobić z blaszek, a jak CI się nie spodobają to próbować szczęścia. Dwie uwagi na podstawie moich doświadczeń z tym. Lepiąc z blaszek po uformowaniu i spasowaniu wszystkich warstw drzwi (nie sa płaskie) pomaluj wszystkie blaszki po obu stronach na końcowe kolory. Jak sobie wejdziesz na moją Kanię to zobaczysz, że szybki w tylnych drzwiach mają na obrzeżach delikatne zamalowania - a to z powodu tego, że nie idało mi się idelanie spasować wszystkich warstw drzwi i prześwietlają kolory warstw wewnętrznych (podkład) które są minimalnie przesunięte. W kolejnych drzwiach warstwy drzwi skierowane do wewnątrz pomalowałem kolorem wnętrza, te na zwenątrz - kolorem zewnętrznym tak że przy przesunięciu nie widać innych kolorów. No i malowanie przed sklejeniem pozwoliło mi uniknąć niedoskonałości związanych z malowaniem po maskowaniu.

 

Wycinając drzwi prawe uważaj na ten próg na dole - bardzo łatwo się łamie Choć w sumie jak i cała reszta ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi2 także w Płocku lata. Należy do Lotniczego Pogotowia Ratunkowego, który ma oddział również w Płocku. Często korzysta z niego Wojewódzki Szpital Zespolony. Na niebie tak małego miasta, zawsze była to atrakcja. Super pomysł! Myślę, że kiedyś jak bede miał lepszego skilla, to także zabiorę się za niego. A niżej fotka tego cuda:

 

DSC_0890.jpg

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja poproszę po polsku, co to znaczy "bd miał lepszego skilla"?

Poważnie nie rozumiesz tego co napisałem, czy nudzisz się w internetach i masz ochotę mnie potrollować? Jeśli twój post nie był ironicznie kierowany w moją stronę, to miałem na myśli to, że jeśli kiedyś nabiorę odpowiednich umiejętności, to też wezmę się za sklejenie tego modelu, na postawie śmiłowca medycznego z moich rodzinnych okolic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poważnie nie rozumiesz tego co napisałem, czy nudzisz się w internetach i masz ochotę mnie potrollować?

A Ty napisałeś ten bełkot, bo się nudziłeś, czy miałeś ochotę potrolować? Tak czy owak, złamałeś regulamin (pkt III/7).

 

A wy łamiecie regulamin (pkt III/5), więc proszę o brak hipokryzji z waszej strony. A co do mojego "niezrozumiałego" sposobu wypowiadania się, a właściwie "bełkotu", to obiecuję więcej go nie stosować, a was proszę o nie zwracania mi uwagi o duperele, tylko być aktywnym w temacie w inny sposób. Z góry przepraszam i dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Witam ponownie...

 

Długo nic nie robiłem przy moim helikopku, ale niestety nie miałem czasu na zabawę

Ale w międzyczasie doczekałem się paczuszki z pasta polerska z Hong Kongu ( i muszę przyznać ze jak na Hong Kong to przyszła bardzo szybko ).

PC073250.JPG

Zabrałem się zatem za usuniecie tej cholernej krowiastej wycieraczki. Zanim jednak to zrobiłem postanowiłem zrobić mały test dotyczący szlifowania i polerowania przezroczystego plastiku. Do testu użyłem plastiku jaki dołączany jest do drewnianych ramek do zdjęć w IKEA.

Po przeszlifowaniu papierem 600, potem 1200 i na końcu 2000 ( tak jak zalecał Kiemlicz ) powierzchnia wyglądała tak:

PC073246.JPG

A po polerowaniu pastami Tamiya tak:

PC073252.JPG

Test wyszedł zadowalająco, wiec zabrałem się za kabinę. Mając również na uwadze ostrzeżenie Mitrandira postanowiłem zabezpieczyć jakoś ta szybkę przed ewentualnym pęknięciem...cala kabinę wewnątrz wypełniłem blu - tackiem

i4zS-dvmYL89czKaid6mcpXYBC8OyqL6fZSBUQggkbw=w1123-h843-no

Potem za rada Kiemlicza okleiłem cala kabinę taśmą izolacyjna zostawiając tylko miejsce na szlifowanie wycieraczki

PC073259.JPG

A potem klika minut papier ścierny o gradacji 600, potem 1200 i na końcu 2000 i wycieraczka zniknęła, a szybka zostala cala

PC073262.JPG

Odkleiłem taśmę izolacyjna, wydłubałem blu-tack ze środka kabiny - nałożyłem filc na szlifiereczkę .... i trzy pasty taimya w ruch..... najpierw Coarse, potem Fine i na koncu Finish.....

PC073267.JPG

Bardzo szybko i sprawnie to poszło..... a tak się balem...... Dziękuje wszystkim za rady i teraz czas na drzwi boczne..... ale jeszcze to przemyślę

Zastanawiam się również nad malowaniem tej kabiny wewnątrz i nie bardzo wiem jak i czym zamaskować szyby od wewnątrz..... tam jest strasznie kiepskie dojście i mało miejsca..... Ma ktoś jakiś pomysł ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No świetnie poszło

 

Co do malowania środka - moim zdaniem niepotrzebne - się namęczysz z maskowaniem i malowaniem a jak coś nie będzie dobrze przywierało i zamalujesz szybkę to kłopot ze zeszlifowaniem w środku. A w HB masz akurat całość przezroczystą więc jak psikniesz 'środkową' farbę na zewnątrz jako pierwszą to będzie OK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje za rady dotyczące malowania wnętrza kabiny - zrobiłem jak radziliście.

Zakończyłem wnętrze... dodając tylko misia

 

PC143278.JPG

 

i czerwoną torbę miedzy oknami.

 

PC143279.JPG

 

Doszedł jeszcze ostatni fotel tuz kolo drzwi

 

PC143280.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i jak nie urok to sraczka padl mi kompresor a wlasciwie zrobila sie dziura w zbiorniku wyrownawczym

 

PC163282.JPG

 

Dziura ma wielkość około 4 minimetrów na 2-3 minimetry.

Czy ktoś z Was ma jakiś pomysł co z tym zrobić ????

Polutować, zaspawać, czymś zakleić...... czy wyrzucić i kupić nowy kompresor ?????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak polerowanie szybek sie sprawdza i dokładnie ta to robić, z tym że ten efekt nie wyjdzie jeśli nie ma nadlewek tak jak w tym przypadku a są linie lub wklęsłe elementy. Na takie coś nie ma pomysłu lub nie jest mi znany :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaniosłem ten zbiorniczek do moich mechaników w pracy - żeby go polutowali albo zaspawali. Niestety nie dało rady

Napisałem już email do sklepu gdzie kupowałem ten kompresorek, może jest szansa na sprowadzenie samego zbiorniczka jako części zamiennej. Jeżeli to się nie uda to nie pozostaje mi nic innego jak tylko kopić nowy kompresorek....a takie miałem piękne modelarskie plany na święta

 

PC213283.JPG

 

W związku z zaistniałą sytuacja prawdopodobnie nic już nie pokarzę w tym roku wiec życzę Wam wszystkim Zdrowych i Wesołych Świat Bożego Narodzenia oraz Szczęśliwego Nowego Roku 2015. I mam nadzieje ze rok 2015 będzie lepszy dla nas wszystkich niż 2014

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że to może głupie, ale ja bym to próbował zakleić sporą ilością Poxiliny. Choć nie chciałbym oberwać jej kawałkiem, gdyby taka "plomba" puściła... no ale jak jesteś gotów zaryzykować, to zaryzykuj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.