Skocz do zawartości

Republic F-84E/G Thunderjet 1:72 PLASTYK


Bengal

Rekomendowane odpowiedzi

Witam was serdecznie,

 

Jako, że mój F-19 powoli dobiega końca ( została mi jeszcze tylko owiewka do doklejenia ) a żona zakazuje mi kupować nowych modeli.

Chce rozpocząć nowy warsztat z w/w modelem. Chyba jeszcze messerschitt oraz mój hornet poczekają - poprostu jeszcze nie jestem na nie gotowy

 

Więc tak moje cele

- poprawnie sklejony

- poprawnie pomalowany

- "może" pierwsze brudzenie - to się okaże

 

Mały inbox :

 

IMG_5094_zpsc70abf72.jpg

IMG_5095_zpsfbcee2db.jpg

IMG_5096_zps9c1a757c.jpg

 

Co do malowania rozważałem tylko pudełkowe ale im więcej szukałem podobnych modeli tym skłaniam się do innej wersji.

Tu chciałbym was prosić o ewentualną pomoc w poszukaniu odpowiednich kalek lub o zaproponowanie jakiegoś malowania.

Chciałbym też spróbować dodać jakieś blaszki fototrawienne ale nie wiem czy jestem gotowy na nie

 

Pozdrawiam

B

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to żeś se chłopie wybrał model. Moim zdaniem szkoda inwestować w blaszki, bo skórka nie warta wyprawki, no chyba, że zdecydujesz się na zrobienie od nowa wiatrochronu. Ten, który jest w zestawie w niczym nie przypomina tego z obrazka na pudełku. Dawno temu kleiłem ten model (jeszcze z oryginalnego zestawu Inplastu) i to co się rzucało w oczy to pomarańczowa skórka na całym modelu i ten koszmarny wiatrochron, który do niczego nie pasował.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybrałem "najtańszy", żeby tylko i wyłącznie ćwiczyć

Ok blaszki odpadają.

Czyli w dalszym ciągu moim planem minimum jest chęć sklejenia czystego i ładnego modelu.

 

Chyba zdecydowałem się na wersję pudełkową tj. F-84E Thunderjet US AIR FORCE Korea 1949.

Niestety nie mogę namierzyć zdjęć z oznaczeniem FS-220 więc będę się wzorował na tym zdjęciu :

f84b-4_zpskpigundk.jpg

 

Choć nie ukrywam bardzo spodobało mi się takie malowanie :

01_zpsg5yzi8w1.jpg

 

Mam do was koledzy ogromną prośbę :

Zgodnie z instrukcją mianowicie z wykazem kolorów :

kolory_2_zpsnaggieji.jpg

Mam problem z dobraniem 2/3 kolorów.

Znalazłem stronę : https://www.galeriamodelarska.pl/farby.php

- według której kolor C to nie US Light Grey a US Light Green i nie ma podanego odpowiednika Gunzo ani Tamiyi

- I Beige Green

- K Yellow ( to chyba prosta sprawa żółty to żółty )

 

Następnie w instrukcji :

kolory_zpshqsevxgy.jpg

Rys.1 składa się z elementów nr 17, 23 oraz wanna 11, która ma przypisany kolor J

Rys.2 składa się z elementów nr 39 oraz 38 które również mają przypisany kolor J

Również w rys. 4 jest podany kolor J ( element 1 )

 

Niestety w wykazie kolorów nie mam koloru J, na początku myślałem że błąd polega na literówce K zamiast J, lecz na rys. 4 jest podany element z kolorem K.

 

Czy jesteście jakoś mi wstanie pomóc rozszyfrować tą zagadkę/błąd ?

Jaki powinien być kolor J?

 

Dziękuje i pozdrawiam,

B

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje letalin za pomoc z tym kolorem.

Chciałbym już powoli zamawiać farby i jeśli mógłbym prosić o sprawdzenie czy dobre odpowiedniki dobrałem :

A Silver Gunze C008

B Aircraft blue Tamiya XF23

C US light Grey Gunze C338

D Mediu Sea Grey Gunze C335

E Black Gunze C033

F Gunmetal Tamiya X10

G Bright Red Gunze C003

H Aluminium Tamiya XF56

I Beige Green - tego nie jeszcze nie namierzyłem :(

K Yellow Gunze C048

J Interior Green Gunze H058

 

B.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybrałeś taniutki zestaw z b.kiepskimi kalkomaniami. Są dwa/trzy zestawy tego samolotu w dużo lepszej jakości, a Academy, czy to samo w opakowaniu Italeri jest o niebo lepszy przy niewiele wyższej cenie. Ja mam właśnie Italeri ze świetnymi kalkami. Może jednak pomyśl o jakimś zestawie kalek? Hi-Decals proponuje kalki na duńskie, jugolski i irański.

Co do farb, to po co aż tyle? Raczej daruj sobie gun metal, nie dubluj też srebrnego. Gun metal zrobisz z czarnego z dodatkiem srebrnego, albo po prostu czarny przetarty suchym srebrnym, lub grafitem z ołówka. Dwa srebrne można mieć, ale czy na początek to konieczne? Dwa szare? Może też ten ciemniejszy zmieszać? Sprawdź jeszcze czy nie da się skrócić tej listy? Olałbym ten Beige Green, spróbowałbym zmieszać swój kolor z szarego, żółtego i interior green. Co nim będziesz malował w tym modelu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, był on najtańszy - ale taki był mój zamiar Wolę popsuć 3 tanie modele niż 1 droższy a w dalszym ciągu uczę się....

Zestawowe kalki są marne to prawda i te Hi-Decals HD 72047 bardzo fajnie wyglądają - muszę to przemyśleć.

 

Co do kolorów wymieniłem wszystkie z wykazu ale to prawda co napisałeś i po zastanowieniu się chyba kupię tylko :

Srebrny, interior green ( czarny posiadam, żółty i czerwony raczej też ).

Co do Beige Green olewam go:)

Dziękuje jeszcze raz.

 

B

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, był on najtańszy - ale taki był mój zamiar Wolę popsuć 3 tanie modele niż 1 droższy a w dalszym ciągu uczę się....

Ja też, ale uważam, że jest kupa innych tanich modeli, na których lepiej wychodzi nauka ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, był on najtańszy - ale taki był mój zamiar Wolę popsuć 3 tanie modele niż 1 droższy a w dalszym ciągu uczę się....

Zestawowe kalki są marne to prawda i te Hi-Decals HD 72047 bardzo fajnie wyglądają - muszę to przemyśleć.

No właśnie. Teraz do kiepskiego modelu dokupisz kalki, i w sumie cena pewnie wyjdzie jak za italkę czy academy do której pewnie byś kalek nie dokupywał. I w dodatku, jak uda Ci się zrobić go poprawnie od strony technicznej i fajnie pomalować to dalej będziesz miał ....owy model (od strony merytorycznej), choć ładnie zrobiony. Na następny raz radzę Ci się zastanowić i popytać zanim kupisz model, bo jak to mawiał mój Dziadek "za tanie pieniądze to psi mięso jedzą". Jeszcze odnośnie farb. Tu http://www.paint4models.com/ masz fajną bazę - wyszukiwarkę - przelicznik farb.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, był on najtańszy - ale taki był mój zamiar Wolę popsuć 3 tanie modele niż 1 droższy a w dalszym ciągu uczę się....

Ja też, ale uważam, że jest kupa innych tanich modeli, na których lepiej wychodzi nauka ;)

 

mam nadzieje, że poznam ich jak najmniej

 

Wiem, był on najtańszy - ale taki był mój zamiar Wolę popsuć 3 tanie modele niż 1 droższy a w dalszym ciągu uczę się....

Zestawowe kalki są marne to prawda i te Hi-Decals HD 72047 bardzo fajnie wyglądają - muszę to przemyśleć.

No właśnie. Teraz do kiepskiego modelu dokupisz kalki, i w sumie cena pewnie wyjdzie jak za italkę czy academy do której pewnie byś kalek nie dokupywał. I w dodatku, jak uda Ci się zrobić go poprawnie od strony technicznej i fajnie pomalować to dalej będziesz miał ....owy model (od strony merytorycznej), choć ładnie zrobiony. Na następny raz radzę Ci się zastanowić i popytać zanim kupisz model, bo jak to mawiał mój Dziadek "za tanie pieniądze to psi mięso jedzą". Jeszcze odnośnie farb. Tu http://www.paint4models.com/ masz fajną bazę - wyszukiwarkę - przelicznik farb.

 

 

Albo kupie albo nie - tego jeszcze nie wiem. Skoro to ma byc "marny model" to postaram się z nim zrobić co tylko mogę by wyszedł jak najlepiej.

Tzn mam na pewno nauczę na przyszłość by nie kupować modeli za 10zł

Zobaczymy jak to będzie liczę na waszą pomoc na razie zamawiam farby i chce po weekendzie ruszyć z tematem jak będzie tak będzie

Dla mnie liczy się czas spędzony z bananem na "mordzie" oraz skończenie modelu.

Jestem amatorem to będzie mój drugi model i zależy mi tylko na skończeniu go, jeśli wyjdzie fajnie to fajnie jeśli wyjdzie gorzej to ok biorę się za następny o ile żona pozwoli mi kolekcjonować kolejne hehe

 

B

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o ile żona pozwoli mi kolekcjonować kolejne hehe

-------------------

Zrób tak zwany coming out. Przyznaj się, że jesteś modelarzem i jesteś z tego dumny. Jeśli kocha, to zrozumie.

 

Gdyby tak nasze żony miały wiedzieć o wszystkich kolekcjonowanych modelach...:P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No kolego, cudnego strucla sobie wziąłeś na nauki Ja z moim wystartowałem do konkursu 3 lata temu i ... leży w kącie i czeka na natchnienie Odnośnie kalek to gorąco polecam ten zestaw: http://allegro.pl/kalkomania-f-84g-thunderjet-i5136592306.html Sprzedający też porządny więc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...

Witam po przerwie...

1,5rok jak jeden dzień...

We wtorek otworzyłem pudełko i powiedziałem skończę go .. skończyłem, wymęczył mnie (mój trzeci model) szpachli to jak na golfie z niemiec....

dużo mnie nauczył.. albo przynajmniej próbował hehe jestem szczęśliwy, zawsze mogło być gorzej

glv7Lx2.jpg

BaEBEL8.jpg

VoSnQEz.jpg

 

 

tak widzę moje błędy, mnóstwo moich błędów ale to mój 3 model ( tak se to tłumaczę, tak jest łatwiej )

wasze opinie i tak będą zawsze na pierwszym miejscu

 

 

btw sprawiłem se nowy prezent

B57fzAm.jpg

O92tlsj.jpg

 

i teraz pytanie za 100 pkt

NUk387O.jpg

nie jestem na niego gotowy ?

naprawdę, boję się go ... boję się że go *******

 

dzięki wielkie,

B

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Atlis i Solo dobrze Ci radza. Lepiej zainwestowac w jeden model, za to najlepszy jaki jest na rynku i ew dodatki do niego jak ktos lubi, niz nakupowac stos modeli ktorych pozniej nie zrobisz, albo pozbedziesz sie na aukcjach za 1/4 ceny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratulacje, zestaw chu....

 

Masz dwa nieźle zestawy, z którymi nie powinno być problemów, wiec jazda. Nie boj sie ze cos zepsujesz. Zgodnie z przyslowiem jak sie nie przewrócisz to się nie nauczysz. Dawaj modele na warsztat, masz wsparcie w postaci forum

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten super hornet od Revell'a to przyzwoity zestaw - postaraj się go czysto i dokładnie zrobić out-of-box, a na pewno wiele się nauczysz i będziesz zadowolony z efektu.

Ma ciekawe kalkomanie i zestaw uzbrojenia więc powinien efektownie wyglądać beż żadnych dodatków i przeróbek.

 

A "na później" to można odkładać modele typu "Limited Edition" albo jakieś egzotyczne short runy. Niby model w pudełku jeść nie woła, ale już kalkomanie mogą pożółknąć...

Dobra, wracam do reorganizacji swojego składziku modeli "na później", bo już się w szafie nie mieszczą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.