Skocz do zawartości

Pzkpw. V Panther Ausf. A - 1/35 Tamiya 35065


cooper69

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 250
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Dzisiejsza część zabaw z Panterą.

 

Przytępiłem zimmerit, gumówką i frezem kulowym, zrobiłem nieregularności uszkodzeń i wykonałem próbną paciaję dunkelgelb na kawałku HIPS-a

 

Proszę Was doświadczeni koledzy o sugestie który kolor najlepszy.

Ja skłaniam się ku mieszance Gunze z Tamiya.

 

PS.

Jak widać na załączonym zdjęciu zastanawiam się nad modyfikacją wieżyczki dowódcy na bardziej swojską i oldscholową

 

22304411730_45a387639b_c.jpg

21871168803_0d952ed59a_c.jpg

22492359825_b745ef6f2d_c.jpg

 

malowanie na 100% będzie z box-artu

16368836663_0c374aeb5e_b.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sama Tamka XF-60 jest za ciemna. Po całej chemii będzie za ciemna moim zdaniem. Należało by ją rozjaśnić.

Ja robię z XF-60, XF-57 i XF-2, zaś do modulacji/rozjaśnień dodaję jeszcze XF-55.

 

No właśnie to w środku to hybryda Twoich proporcji - baza Gunze H-403 (Dunkelgelb) i Tamiya XF-57 (buff) z XF-2 (flat white)

 

Taką będę malował i rozjaśniał w czasie prób modulacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczorajsze malunki poczynione aero Paasche V. Z dyszą 0.25 strasznie wąski strumień podaje.

Zastanawiam się czy bardziej "chamska" Tamiya nie będzie jednak dla mnie lepsza i Paasche sprzedać czy w szafie zostawić.

 

Kolor to mieszanka - 3 części Gunze H-403 (Dunkelgelb), 3 części Tamiya XF-57 (buff), 1 część XF-2 (flat white)

Na moim monitorze (iMac) wygląda to inaczej niż przez uzbrojone w okulary oko. U Was pewnie też inaczej.

 

Brudy to ślady po szlifowaniu kurzu, który się zamalowało, a szary to poprawki z Surfacera 500

Oczywiście pomaluję to (pewnie jutro) ponownie bazą, a potem będą rozjaśnienia.

 

oświetlenie tylko dzienne

22416954050_42b692bfa2_c.jpg

 

oświetlenie dzienne doświetlone z góry lampą Velleman

22416953410_6122c810b1_c.jpg

21983731123_3f156d45c7_c.jpg

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na zdjęciach kolory zawsze są inne niż w rzeczywistości. Poczekam na te rozjaśnienia bo wtedy będzie widać kontrast.

 

Masz rację Krzyśku. Dlatego napisałem jaki mam wyświetlacz, a nie po to żeby się chwalić/żalić jaki mam komputer/monitor.

Siedzę w tym "troszku" (sprzedaję oprogramowanie i sprzęt architektom) i wiem jaka jest rozbieżność w kolorach między ekranami.

Na tanich ekranach (szczególnie laptopy bo ostatnio producenci oszczędzają na matrycach) czerwony może nawet w fiolet wpadać.

 

Ja patrząc u mnie na te zdjęcia (zrobione Nikon Coolpix P100) i stojący obok model widzę na zdjęciach spory odcień zieleni w stosunku do koloru na modelu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to dziś zmalowałem kamo.

Malowałem z ręki. Zastanawiałem się dlaczego maluje się na różnym ciśnieniu. Po malowankach lufy już wiem dlaczego

Już widzę, że mi się częściowo wieża nie zgrywa z górną płytą pancerną (malowałem osobno i ja głupia pipa nie sprawdziłem). Pewnie poprawię jutro.

 

22233413073_e96917f018_c.jpg

22436216338_700a99e233_c.jpg

22462401849_52f77aa04b_c.jpg

22436221538_9c7ae98026_c.jpg

22436206287_c8973978d2_c.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy będę miał odwagę zrobić modulację zielonego. Jutro pomyślę bo farby sporo w strzykawce zostało.

 

Całość na 1 bar. Lufa na 0.7 bar

 

Ten aerograf Tamiya lepiej mi leży w ręku i jest dla mnie bardziej "zgrubny". Paasche za to jak się nim pobawiłem w malowanie kresek to mam wrażenie, że pojedyńcze włosy można nim malować - sprzęt dla artystów i ludzi co wycisną go jak cytrynę. Dlatego szuka nowego Pana

 

Muszę się tylko nauczyć przygotowywać mniej farby...

 

No i pytanie. Sidolux tylko miejscowo pod kalki dawać, a po nałożeniu kalek na całość?

 

PS.

To mizianie modelu aerografem mi się coraz bardziej podoba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cały czas patrzam, dobrze Ci idzie. Już Cię Spotter wyprowadzi na prostą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję Grzegorzu.

 

I tak mam wrażenie, że tu już nikt nie zagląda bo się ciągnęło jak flaki z olejem.

Ale zgodnie z obietnicami po wejściu w posiadanie własnego kąta do pracy tempo podkręciłem i nie jest chyba już najgorsze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tym, że nikt nie pisze to się nie przejmuj. Na pewno ludzie zaglądają. U mnie przy Tygrysie to samo.

 

Od tego jest licznik na stronie ze spisem wątków. Tym że nie piszą sie nie martw, zaglądać napewno zaglądają, zwłaszcza Ci którzy planuja coś budować a doświadczenia nie mają, nabierają go (teoretycznie) przy Twoim wątku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się że na dachu zielone linie są trochę za grube, ale i tak widać że dobrze panujesz nad areo. No i kolory fajnie dobrane, tak więc tylko zazdroszczę malowania^^

Czekam już na kolejny warsztat. Uzbierałeś tyle fajnych zestawów a i tak nadal siedzisz przy tym, podziwiam cierpliwość =P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz walą po oczach, a później zgasną. Także śmiało możesz ponownie rozjaśnić bardziej.

Ja filtry robię sam - 5% Tamki, 95% thinera. Ale skoro masz gotowy, to korzystaj.

 

No dobra to jeszcze rozjaśnię, a potem walnę ten filtr Miga 3 Tone Camo.

Na sidolux przyjdzie pora pewnie jutro. Chyba, że dziś jeszcze prysnę 1 warstwę

 

Wydaje mi się że na dachu zielone linie są trochę za grube, ale i tak widać że dobrze panujesz nad areo. No i kolory fajnie dobrane, tak więc tylko zazdroszczę malowania^^

Czekam już na kolejny warsztat. Uzbierałeś tyle fajnych zestawów a i tak nadal siedzisz przy tym, podziwiam cierpliwość =P

 

Dziękuję za dobre słowo. Pewnie masz rację ale już nie będę kombinował z malowaniem dunkelgelbem. Przy Jagdpanzerze IV L/48 pewnie się poprawię Muszę tylko znaleźć jakieś malowanie z Normandii bo z tego co się orientowałem pod Gdańskiem takie nie walczyły. Co do panowania nad aerografem to staram się najlepiej jak mogę ale mam wrażenie, że i jakość aerografu ma spore znaczenie. Tamiya, która u mnie wygrała konkurs na używanie ma bardzo fajną regulację wychylenia spustu, a przez to daje sporą kontrolę nad szerokością strumienia. Paasche, który idzie na sprzedaż da się jeszcze podostrzyć (też ma reguację ale w innym miejscu) i w rękach wytrawnego artysty to będzie wymiatacz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to porozjaśniałem bardziej. Co będzie to będzie.

Filtr natryskiwać za godzinę od rozjaśnień czy poczekać do jutra?

 

Po kalkach będę stosować Mig Brown Wash for German Dark Yellow.

Do wykorzystania mam jeszcze:

Mig Streaking Rust Effects

Mig Fuel Stains

Mig Streaking Grime

Mig Damp Earth

Mig Earth

 

Będę wdzięczny za sugestie.

 

22258616093_1ec8191cc7_c.jpg

22879763605_b1e362dc53_c.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.