Skocz do zawartości

Pzkpw. V Panther Ausf. A - 1/35 Tamiya 35065


cooper69

Rekomendowane odpowiedzi

No i dobrze to wygląda od strony technicznej. Tak trzymaj.

No i model Panterę przypomina

 

Popieram tę decyzję. Myślę, że Magic Tracki również możesz sobie darować. Raczej masz małe szanse na to, że będą pasować do kółek Tamki.

Ale to będziesz wiedział jak sobie je przymierzysz.

 

Bardzo dziękuję za dobre słowo

No masz stety/niestety Januszu rację po przymierzeniu Magic Tracki musiałbym siłowo dopasowywać :(

Gumiaki mnie więc nie ominą...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 250
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Podglądam z zaciekawieniem, sam robiłem jakiś czas temu tę panterkę, ale nie chciało mi się tak waloryzować jak Tobie. Jest to fajny model do ćwiczeń

Mam ten model, ale, żeby tak rozciągać temat. Nie wiedziałem, że można.

b6c7aabe1eb28764m.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No masz stety/niestety Januszu rację po przymierzeniu Magic Tracki musiałbym siłowo dopasowywać :(

Gumiaki mnie więc nie ominą...

Nie ma czego żałować. Dzięki zdobytemu przy nich doświadczeniu, w przyszłości będziesz wybierał świadomie gąski ogniwkowe albo gumowe

 

Fajnie prowadzisz relację i twój warsztat cieszy się dużą popularnością. Twój wątek liczy już 4 strony i ma prawie 4000 odsłon.

Myślę, że świadczy to o tym, że Twój debiut jest udany

 

No ale na dzisiaj wystarczy pochlebstw

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i wprowadziłeś starego dziada w zakłopotanie

 

Bardzo dziękuję za miłe słowa

 

Stan na wczorajszy wieczór.

- dół błotników zaklejony (udało się pięknie spasować z burtami także podany wcześniej sposób się sprawdził )

- wszystkie peryskopy wklejone i trochę innej biżuterii

- wieża przygotowana do finiszu

 

Chciałbym zrobić na górnej płycie wieży lepsze spawy i tu nasuwa się pytanie do bardziej doświadczonych - czym zrobić zagłębienia pod green stuffa lub paski polistyrenu?

 

17083485387_684e1e056f_c.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to będę się zabierał za ćwiczenie spawów i zimmeritu z Green Stuff.

 

Zimmerit będę robił pewnie karbowaną poprzecznie kostkę z wykorzystaniem narzędzi Trumpetera.

Chciałbym osiągnąć efekt jak w załączonym linku

 

Do zrobienia rowków użyłem zakupionej w sklepie dla elektroników za całe 28 zł wiertarki 12V do PCB firmy Velleman z dentystycznym frezem kołowym.

Zasiliłem ją wygrzebanym z szuflady zasilaczem 9V 300mA żeby trochę utemperować 12 000 obrotów przy zalecanym zasilaniu 12V 400mA

Efekty wyrerania rowków na poniższym zdjęciu.

 

17310047011_c367eacbee_c.jpg

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do sprawdzenia symulacji spawów zakupię jeszcze pewnie Liquid Green Stuff - według opisu ma konsystencję pasty do zębów i jest rozpuszczalny wodą.

Myślę, że do robienia równych wałeczków za pomocą igły i strzykawki będzie się dobrze sprawdzał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Chyba będę po prostu robił mniejsze kulki i rozpłaszczał a potem rozcierał bezpośrednio na pancerzu.

 

nie błąd, rozwałkuj masę na maksa i dopiero wtedy nakładaj na pancerz

spawy o wiele za grube i struktura spawu za szeroka-najlepiej użyj do tego wykałaczek

tak to u mnie wyszło

IMG_2442.jpg

przepraszam za off-a

 

pozdr Sławek

 

edit-nie sugeruj się proszę tymi zaokrągleniami na fartuchach

tam się nie postarałem bo i tak te "przejścia" zakryło błoto

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję

 

Na wieży jutro poprawię bo z przodu na łączeniach burt wyszedł dość prawidłowo, a dookoła kopułki MG i tak zostanie zakryty przez zimmerit.

Ciężko z GS niestety wykonać cienkie pręciki bo się bardzo klei, a jak już wyjdą to nie chcą się trzymać plastiku i zostają na wykałaczce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy później, po użyciu talku, będzie się to kleić do plastiku?

 

Nie talk ma tylko uniemożliwić lepienie się GS do paluchów.No i przede wszystkim nie dajemy tego talku jak do ciasta ,minimalne ilości wystarczają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to dziś wykonałem prawie cały zimmerit - została do zrobienia rzeźba tylnej płyty i boki wanny.

Generalnie Green Stuff nakłada się całkiem przyjemnie. Należy tylko mocno zwilżać GS i palce.

Mój sposób to jak najcieńsze placki i rozgniatanie ich ile się da mokrymi palcami (bolą po jakimś czasie )

Ponieważ GS nie tężeje szybko mamy czas na spokojne rozprowadzenie.

Polecam odczekać zanim nadamy teksturę ok. 30 min.

Narzędzia Trumpetera sprawują się bardzo dobrze. oprócz kółeczka bardzo przydatne są 2 "miotełki", które praktycznie załatwiają miejsca niedostępne dla kółka

 

To tyle na gorąco.

 

17334332545_fe9ed5914c_z.jpg

17308342176_272823731e_z.jpg

17333933901_b5018f6b1e_z.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się od jakiegoś czasu zastanawiam nad kupnem tych narzędzi od Trumpka. Widzę, ze kolega jest z nich bardzo zadowolony i widzę, ze efekty pracy też są całkiem wporzo. może się na nie skusze w najbliższym czasie. Dzięki!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.