Skocz do zawartości

Pzkpw. V Panther Ausf. A - 1/35 Tamiya 35065


cooper69

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 251
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Mała aktualizacja

 

Liny w końcu wykonałem korzystając z linki miedzianej 0.9mm Eureka i uciętych, zmodyfikowanych końcówek zestawowych.

Modyfikacja polegałą na nawierceniu otworów na wklejenie linki i zrobienie symulacji splotu liny na uszach bo Tamiya olała temat :(

Posmarowałem klejem część liny która nie miała faktury, a potem mozolnie podziergałem włoski przytępionym trójkątnym ostrzem skalpela.

 

Stwierdziłem też, że musi coś się dziać więc wykorzystałem 2 kanistry i wiadro z zestawu Tamiya 35026 Jerry Can (nie kupować bo cienki jak kupa węża).

Kanistry chciałbym zrobić z wodą i od razu pytanie? Były one jakoś specjalnie malowane?

W jakim kolorze pomalować kanistry i wiadro?

 

Dałbym nawet jakieś wiszące hełmy ale takowych nie mam więc haki na skrzynki z pelargoniami na wieży będą puste.

 

23173405160_7f2451b961_c.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kanistry na wode oznaczano bialym krzyzem. Napewno byly ciemnoszare (pot. Psnzergrau) , nie wiem czy istniala wersja piaskowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Grześku. Coś właśnie miałem o tych krzyżach "z tyłu głowy" ale nie mogłem w internetach znaleźć żadnych zdjęć - pewnie źle szukałem.

A dlaczego chcę wodę bo moim zdaniem wieszanie benzyny w okolicach wlotów powietrza do silnika i jeżdżenie w czasie ostrzału po chaszczach Normandii byłoby skrajnie niemądre.

 

Piaskowa na pewno była w Afryce ale zgodnie z sugestią zrobię w panzergrau.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz jak dasz jeden ,czy dwa szare to dramatu nie będzie.Kolorystycznie będzie ciekawiej ale to już twoja wola.

 

Masz rację. Zrobię szare i przy tej okazji wyjdzie paralela do września 39 ;) - kanistry w panzergrau z białymi krzyżami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wash zrobiony specyfikiem A.MIG 1000 - Brown Wash for German Dark Yellow

Ważne info dla takich zielonych jak ja - wash trzeba często wstrząsać/mieszać bo bardzo szybko opada pigment i traci kolor.

 

23510639851_3231f8ef14_c.jpg

23297339770_68b20d8200_c.jpg

 

Dziś pomalowałem też wstępnie wydechy przy pomocy zestawu farb A.MIG Rust Effects Colors

Żeby uprzedzić pytania. Wiem że cienkie rurki to odpowietrzenie i nie powinny być tak zardzewiałe. Ta rdza to tylko podkład pod pomalowanie na kolory kamuflażu ale będą rdzawe bo pomimo braku spalin na pewno od sąsiedztwa o wysokiej temperaturze były pordzewiałe bardziej niż reszta.

 

22965978133_69ceb65120_c.jpg

23297338540_92b05126a4_c.jpg

23484496212_a728d88c06_c.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wash zrobiony specyfikiem A.MIG 1000 - Brown Wash for German Dark Yellow

Ważne info dla takich zielonych jak ja - wash trzeba często wstrząsać/mieszać bo bardzo szybko opada pigment i traci kolor.

Ja leje sobie trochę do paletki, a resztę zakręcam i odstawiam. Wtedy zawsze można sobie zamieszać pędzelkiem na szybko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby uprzedzić pytania. Wiem że cienkie rurki to odpowietrzenie i nie powinny być tak zardzewiałe.

Tak dla poszerzenia wiedzy zadam pytanie. Te rurki to odpowietrzenie czego?

 

Przepraszam za mój błąd. Jedynym usprawiedliwieniem jest pora, o której pisałem

Dodatkowe rurki lewego wydechu to chłodzenie wydechu, a nie odpowietrzenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli też połączone z główną rurą wydechową. Jako wykonane z tego samego materiału i narażone na podobne temperatury też mogły wypalać się i łapać korozję. Oczywiście zgodnie z tym o czym mówimy, w mniejszym stopniu.

 

Czekam na finisz i galerię po tak długiej walce z materią

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli też połączone z główną rurą wydechową. Jako wykonane z tego samego materiału i narażone na podobne temperatury też mogły wypalać się i łapać korozję. Oczywiście zgodnie z tym o czym mówimy, w mniejszym stopniu.

 

Chociażby tutaj widać, że była spora różnica.

 

Czekam na finisz i galerię po tak długiej walce z materią

 

Z różnych powodów tyle to trwało ale myślę, że najpóźniej przed świętami będzie galeria.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po kilkugodzinnej i wielce przyjemnej (o dziwo) robocie przy wykorzystaniu farby A.MIG-044 i (zgodnie z zaleceniami) nowego pędzla 000 (Italeri z trójkątnym uchwytem - bardzo polecam) zakończyłem obicia wzorując się głównie na warsztacie Panther Ausf. D - DML w/Zimmerit Sergiusza Pęczka.

 

Na żywo wygląda duużo lepiej.

23524145642_eee5ebc00a_c.jpg

23004534554_f4491f984c_c.jpg

23606624346_ec8cedfb10_c.jpg23550303881_8bfaa5a9f6_c.jpg23264783269_ccf24c275b_c.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.