Skocz do zawartości

Pz.Kpfw.VI Ausf.E Tiger I Late Dragon 1:35


reggy

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 326
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

ogłowie (uzda) to nie wyszło ci "zbyt bogate"? bo mam wrażenie, że trochę dużo tego ci wyszło :P

świetnie malowanie konie chociaż szkoda, że tak mało zróżnicowane kolorystycznie

pochwal się jak robiłeś podłoże (jak mocowane do podstawki)

niestety specyfiki vallejo mają zbyt duże napięcie powierzchniowe i woda niestety nie jest płaska tylko dostosowuje się do kształtu koleiny - trochę to psuje efekt, ja walczę z barwionym wikolem ale na efekty trzeba będzie jeszcze trochę poczekać..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cieszę się, że się podoba Przez weekend zapewne postaram się skończyć. Błotka jeszcze będzie więcej, przecież trzeba czołg wkomponować i koniki, podobnie kałuże zostaną wyrównane - przyznaję, specyfiki Vallejo mają zadziwiające napięcie powierzchniowe, ale druga i kolejne warstwy są coraz bardziej płaskie. Póki co jest jedna. Przetrę elementy metalowe układu sterowniczego konia, przejadę też może suchym pędzlem dla zróżnicowania.

 

Z mocowania podłoża do podstawki jestem najmniej zadowolony. Samo podłoże robiłem nim dostałem drewno i nie znałem dokładnie wymiarów, więc musiałem skracać. A tak to kleiłem na taki fajny dwuskładnikowy klej żywiczny (epoksydowy). Dobrze trzyma i szybko schnie. Jest bezbarwny i nadmiar dobrze się ściera - a to było ważne, bo podłoże miałem wypaczone i musiałem je naprężyć. Ogólnie z tej masy która została pokazana na poprzednich stronach, tej z Empik'u jestem bardzo zadowolony, kupiłem już zapas. Taka mała podpowiedź na przyszłość - formujcie teren na szkle. Niby się trzyma do szkła, ale jak wyschnie to po prostu zdejmujemy i mamy idealnie równą powierzchnię pod spodem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kurde reqqy no normalnie miodzio świetnie wykonana praca

 

Taka mała podpowiedź na przyszłość - formujcie teren na szkle. Niby się trzyma do szkła, ale jak wyschnie to po prostu zdejmujemy i mamy idealnie równą powierzchnię pod spodem.

czemu mi dopiero o tym mówisz ! no zamorduje cie chyba ja sie męczyłem na desce zwykłej no ale jest jak jest pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!!

 

Reggy, ogólnie rzecz biorąc bardzo fajnie, figurki (aż ślinka cieknie) no i tygrysek ;-). Ale uczepie sie przy kasztance, dziwnie się wydaje, że łeb jej się świeci - trochę to dziwnie wygląda. Na reszcie ciała może być, bo tak czyszczona sierść się świeci (naturalnie nie wszędzie). Mam małą sugestie, mógłbys walnąc na czole tych klaczy (np tej w pieknej czerni) białą łatke. Ciekawiej by to wyglądało a nie tylko cała sierść na czarno czy brązowo.

Taka moja jeszcze mała sugestia, jak dla mnie brakuje tu elementów zieleni. Dioramka nabrała by życia i nie byłaby aż w tak ponurych barwach.

 

Pozdrawiam!!;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do zieleni... Cóż, tak szaro-buro jest na fotkach niestety. I tak od siebie wcisnąłem tam (nie ma jeszcze na fotkach) gałąź pod gąsienice, żeby było widać że są ruchome. Koniki mogą się błyszczeć, jeszcze ich nie matowałem - ale nie wiem czy będę to robił, bo ostatnio mam jakąś awersję do matowania. Czarnula ma białą łatkę Na fotkach kiepsko to widać, ale można się dopatrzeć:) W następnej wrzucie fotek to pokażę.

Obecnie robię błoto przy czołgu, właściwie już je zrobiłem i zagruntowałem czarną farbą, teraz tylko pomalować na "błotnisto", wycieniować trochę, popigmentować, miejscami zalakierować sidoluxem albo Vallejo Water Effects coby wyglądało na mokre błotko i okej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uwaga, dużo fot.

Robiłem ostatnio błoto. Mieszanka to Vallejo White Stucco, trochę ziemi ogrodowej, wiórki, pocięty pędzel. Nakładałem pędzlem. Jak wyschło wyglądało mniej więcej tak:

P2170002.JPG

P2170004.JPG

P2170005.JPG

P2170007.JPG

P2170009.JPG

P2170011.JPG

P2170012.JPG

P2170014.JPG

 

 

Potem przyszła pora na zagruntowanie czarną Vallejo, żeby nigdzie nie przebijał biały:

P2170001-1.JPG

P2170002-1.JPG

P2170003-1.JPG

P2170004-1.JPG

P2170005-1.JPG

 

 

Następnie właściwy kolor ziemi, Vallejo Flat Earth:

P2170001-2.JPG

P2170002-2.JPG

P2170003-2.JPG

P2170004-2.JPG

P2170010-1.JPG

P2170011-1.JPG

 

I na koniec trochę suchych pigmentów utrwalonych White Spiritem. Mgiełka Sidoluxu i gotowe. Przetarłem jeszcze raz zęby gąsienic, koła jezdne i ich styk z gąską metalizerem - udało mi się dorwać stalowy Model Master - polecam. Trochę gdzieniegdzie nim powychodziłem, więc czekają mnie drobne retusze. Również na zewnątrz przetarłem nim gąski, ale dostało się też trochę błotku więc i tu czekają mnie poprawki kosmetyczne. Teraz tylko koniki (zapomniałem zrobić karabinu dla Pana Na Koniu ), poprawka kałuż i galeria

P2170002-3.JPG

P2170004-3.JPG

P2170006-3.JPG

P2170010-2.JPG

P2170013-1.JPG

P2170018.JPG

P2170021.JPG

P2170022.JPG

P2170023.JPG

P2170024.JPG

P2170025.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nich mnie kule biją (byle nie z Tygrysa) Błoto wygląda jakbyś je przyniósł z zewnątrz. Przyznaj się... ściągnąłeś je z kałuży pod blokiem i nas tu czarujesz ;)

Szacunek reggy za tę robotę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oglądając ten pictorial o błocie,moja reakcja zmieniła sie z początkowego przerażenia, po zachwyt. Udało sie. Rewelacja !!! Gratulacje !!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...)moja reakcja zmieniła sie z początkowego przerażenia(...)

Dlatego czekałem z wrzuceniem fotek z całego procesu błocenia Bo tak to byłyby ze dwie strony: "o nieeee Reggy, zepsułeś model"!!! :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No comments

 

Czekam na resztę błocenia, bo mam nadzieje że to nie koniec;-)

 

WIELKI GICIOR!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Reggy, ile ty masz lat??

Już 19 :P Wiek nie ma tu nic do rzeczy - udowodniono, że pełną sprawność manualną osiąga się w wieku 14 lat

Cieszę się, że się podoba. Polecam swoją drogą Vallejo White Stucco i pozostałe preparaty tego typu, świetnie się nadają to robienia podłoża i błota.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak niektórzy miałem powoli spaść z krzesła (szok, myślałem: Co on z robił z tym modelem przecież było świetnie?) a przy końcu oglądania fotek prawie nie wpadłem sąsiadowi z parteru na głowę (z zachwytu) Świetna robota.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.