Skocz do zawartości

BMW R75 skala 1/72-budowa od podstaw.


Marudek

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 309
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Cuda pokazują, cuda ja czekam na motocykle w 1:48 pancerka w 1:48 jest miodna

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marudek, a nie myślałeś przypadkiem żeby zakupić gotowy motocykl w 1:72 (widziałem co najmniej trzy w tej skali, jeden był dodany do Kubelwagena Tamiyi, jeden był z Hata, a jeden to zestaw z figurkami nieznanego producenta, poszukaj na Kamrat.com.pl) i użyć z nich kilka części, jak chociażby ta przednia lampa? Chyba by to ułatwiło nieco robotę?

A tak w ogóle to zapraszam na mikromodele.fora.pl, ludzie tam chętnie zobaczą chociażby tego Zundappa:)

(do administratora: Jeżeli taka kryptoreklama jest zabroniona to proszę usunąć ten post)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na razie wygląda bardzo dobrze jak na tak małą skale

W ogóle jestem pod wrażeniem że budujesz motor w tak małej skali :o

(ciekawi mnie jak będzie wyglądał silnik chyba najtrudniejszy element do zrobienia)

Życzę ci powodzenia w pracach

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam po weekendzie!

 

Marudek, a nie myślałeś przypadkiem żeby zakupić gotowy motocykl w 1:72 (...) Chyba by to ułatwiło nieco robotę?

A tak w ogóle to zapraszam na mikromodele.fora.pl, ludzie tam chętnie zobaczą chociażby tego Zundappa:)

 

ArmiA - na pierwszej stronie tego tematu podalem link do mojej relacji z budowy Zundappa KS 750. Zreszta chyba juz go widziales, skoro nawiazujesz do Zundappa. Jest tam porownanie mojego modelu z tym z zestawu Hat. Wedlug mnie zestaw Hat z motorem jako jeden odlew - wypada bardzo blado w porownaniu z moim (kurcze, ale skromny jestem ). A jezeli chodzi o relacje na innym forum - to pewnie po rozstrzygnieciu konkursu (patrz regulamin konkursowy).

 

Ar2r, Wladek - dzieki za doping. Juz wkrotce bedziecie mogli zobaczyc wiecej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej!

 

Dorobilem pare nowych czesci. Tym razem blotniki. Cienkie paski wyciete z ramki karty SIM, wstepnie uformowane w palcach, a potem giete na goraco na szablonie. Dzieki gieciu na goraco, blotniki nie odginaja sie tylko pozostaja sztywne i pasuja do szablonu kola. Na 2 i 3 zdjeciu widac tez, ze poprawilem os przedniego kola (zdj.2 stare i zdj.3 poprawiona os). Troche zabawy bylo z blotnikiem kola przy koszu, ale zobaczcie sami:

 

th_mudguard01.jpg th_mudguard02.jpg th_mudguard03.jpg th_mudguard04.jpg th_mudguard05.jpg

 

Na dwoch ostatnich zdjeciach widac blotnik kosza. Dolna krawedz blotnika, oslaniajaca kosz - musialem dodatkowo tloczyc. Tym razem na zimno (czubkiem dlugopisu na otworze odpowiadajacym srednicy tloczenia.

 

Teraz zabieram sie za rame. Zastanawiam sie czy zrobic cala rame (lacznie z rama kosza i na trzech kolach), czy podzielic prace i oddzielnie wykonac rame motoru i kosza, a dopiero po skonczeniu motoru dolaczyc kosz. Drugi sposob ulatwilby mi dostep do prawej strony silnika, wiec chyba przy tym zostane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh, chodziło mi o wycięcie z zestawu pojedynczych elementów w celu ułatwienia sobie pracy, ale widzę, że nie trzeba, twoje faktycznie lepiej wyglądają:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej ArmiA!

 

Wycinanie poszczegulnych elementow z gotowego zestawu odpada. Kiedy robilem Zundappa - pocialem motorek firmy Hat na czesci i na nich sie wzorowalem. Jednak tworzywo z jakiego byly wypraski w ogole nie nadawalo sie do szlifowania (cos w rodzaju gumy). Poza tym chce uniknac uproszczen, ktore przepowiedzial Spiton, a ktore wystepuja nawet w modelu w skali 1/35 (np.: sprezyna pod siedzeniem kierowcy i bagaznik - to jednolite odlewy. W moim modelu czesci te beda lepiej odwzorowane.)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej!

 

Wczoraj zabralem sie za rame. Moze uda sie za perwszym podejsciem, ale mam maly (bardzo maly) problem. Chce zrobic ruchoma kierownice i nie wiem jeszcze jak sie za to zabrac. Potrzebny mi jest 2-milimetrowy odcinek rurki o przekroju wewn. okolo 0.5mm. Gdzie moge cos takiego znalezc? Igly do strzykawek odpadaja (nie sprzedadza mi bez recepty). Jesli macie jakiec pomysly, to prosze o podpowiedz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Igly do strzykawek odpadaja (nie sprzedadza mi bez recepty).

??

A u mnie na wsi można dostać bez problemu...(inna sprawa że zaopatruję się w sklepach zaopatrzenia medycznego a nie w aptekach).

Spróbuj jeszcze raz w innej aptece, a jak nie - to daj znać. Kupię u siebie i podeślę.

 

 

Pozdrowionka

ZzB

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej!

Igly do strzykawek odpadaja (nie sprzedadza mi bez recepty)

 

a próbowałeś kupić czy z góry założyłeś, że nie sprzedadzą bez recepty Mnie się jeszcze nie trafiło, żeby nie chcieli sprzedać (ojciec leżał w takim ciulatym za przeproszeniem szpitalu, że musiał mieć wszystko swoje, strzykawki, igły wenflony nie mówiąc już o lekach... Tak więc jak pisał mójprzedmówca spróbuj w innej aptece.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki chlopaki, tylko ja mieszkam w Krolestwie Far Far Away. Jak bym poszedl do apteki i chcial kupic igly bez recepty to by zaraz bylo, ze jestem 'drug addict' tutaj prawo jest inne... A rurke wciaz potrzebuje. Gdzie jeszcze moze byc cos co przypomina igle od strzykawki? Myslalem o antenie, ale nawet najmniejsza czesc bylaby za duza .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko ja mieszkam w Krolestwie Far Far Away. Jak bym poszedl do apteki i chcial kupic igly bez recepty to by zaraz bylo, ze jestem 'drug addict' tutaj prawo jest inne...
To gdzie Ty mieszkasz? Jak chcesz, mogę kupić u siebie igły (jakie chcesz) i Ci wysłać pocztą.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki Kermit , ale zanim Twoja przesylka doszlaby do Far Far Away - byloby pewnie po konkursie . Jak bede w Polsce to kupie sobie pare igiel. A na razie jakos musze sobie poradzic. Jak wroce z pracy to przeszukam swoj "modelarski smietnik" i moze tam cos znajde.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak, jak zawsze ratuje mnie moj "modelarski smietnik". A zasada: nigdy nic nie wyrzucaj - jeszcze raz sie sprawdzila. Potrzebna rurke pozyskalem z igly starego kleju Revell. Czerwony plastik, to zapasowe swiatlo do jednego z modeli Bburago (posluzy za material na tylne lampy); kawalek przezroczystej ramki (swiatlo pozycyjne na blotniku kosza).

 

th_DSC00604.jpg

 

A tak wygladaly moje zmagania z rama:

 

th_frame01.jpg th_frame02.jpg th_DSC00605.jpg th_DSC00606.jpg

 

Oczywiscie przedni widelec jest ruchomy. Zdjecia wrzuce potem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak prezentuje sie calosc:

 

th_DSC00618.jpg th_DSC00611.jpg th_DSC00017.jpg th_DSC00016.jpg th_DSC00020.jpg th_DSC00018.jpg

 

Jak sie Wam podoba porownanie wielkosci z farbka Humbrola? Na razie blotnik i widelec przymierzone "na sucho". Jedna czesc na widelcu musze jeszcze poprawic, dodam tez dwa drobne elementy i bede mial go z glowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No pewnie, ze bedzie kosz. Juz od poczatku o tym trabie . Pare postow wyzej zastanawialem sie glosno czy robic od razu cala rame (motor + kosz), czy oddzielnie. Postanowilem robic obie ramy oddzielnie, co ulatwi mi dostep do prawej strony silnika - a dopiero po jego ukonczeniu polaczyc ramy. Wyzej masz tez zdjecie gotowego blotnika, ktory oslaniac bedzie kolo kosza.

 

Przekopalem juz Internet, zeby znalezc zdjecia MG34 i mam ich sporo. Pozostaje jednak problem jak zrobic lufe karabinu? Jarek z TKM Hercules powiedzial mi kiedys, ze nadaje sie do tego siatka z kineskopu starego telewizora. Czy probowaliscie kiedys tego sposobu? Czy nadawaloby sie to tez na oslone rury wydechowej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świr z Ciebie jest niesamowity. W dobrym znaczeniu tego słowa. Powiem Ci że zadziwia mnie Twoja praca iwkład serca w ten model wszczegulności że nie jest to zbyt duże.

 

Zasada śmietnika jak najbardziej się do tego stwierdzenia nadaje że wszystko w garażu modelarza może się przydać.

 

Powodzenia w dlaszych pracach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej.

Na początek mówię ci że jesteś niesamowity. Mieć tyle zapału i chęci co ty to naprawdę sztuka. A co do tego starego kineskopu to niepróbowałem(zresztą mało rzeczy próbowałem) I wytłumacz mi tak na marginesie gdzie jest to Krolestwio Far Far Away? Kojaży mi się z Anglią, ale czy to to?

Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki MiloszKr!

 

Ktos gdzies powiedzial, ze najwiekszy komplement dla modelarza pada wtedy, gdy inni modelarze pytaja go o zdrowie psychiczne . Chcialbym miec szczegulowe plany i lepsze narzedzia (moze lepiej by to wygladalo). Do tego wiecej czasu i lepszy wzrok Przydaloby sie tez nauczyc robienia fototrawien i odlewow z zywicy. Moglbym wtedy uzyskac lepsze efekty i zrobic niezla konkurencje firmie Hat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki Ar2r!

 

Wydaje mi sie, ze kazdy modelarz ma jakis zapal i checi. Inaczej wcale by sie nie bral za modelarstwo. Ja po prostu lubie glowkowac, jak robic takie "malenstwa" tak, zeby wygladalo to przyzwoicie. Aha, Far Far Away jest mniej wiecej w polowie drogi miedzy Kaczolandem (to tam gdzie Ty), a Neverland (to tam gdzie Piotrus Pan) . A znajomosc Angielskiego jest tu bardzo przydatna...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.