Skocz do zawartości

BMW R75 skala 1/72-budowa od podstaw.


Marudek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

adamkijak - powiedz, ktory blad Cie tak zaszokowal (zaraz poprawie)

 

bartek_00 - wiesz czasem smieje sie, ze uprawiam "modelarstwo podlogowe", bo wiecej czasu spedzam pelzajac po podlodze w poszukiwaniu tych drobiazgow, ktore ciagle mi uciekaja - niz siedzac przy biurku

 

Mialem ambitny plan skonczyc wczoraj rame kosza, a udalo mi sie tylko poprawic czesci na zbiorniku paliwa. Przesunalem wlew bardziej "na szczyt" baku i zmniejszylem monstrualna wysokosc tej drugiej czesci. Aha, zauwazylem tez, ze pominalem jedna czesc przy mocowaniu przedniego blotnika. No i oczywiscie dorobilem ja (to ten nie pomalowany jeszcze drucik)...

 

th_DSC00803.jpg th_DSC00805.jpg

 

W tle widac blotnik kosza. Nie wiem ile czasu zajmie mi rama kosza, ale juz widze, ze odtworzenie jej pochlonie troche czasu...

 

Czy macie jakies pomysly/sugestie jak pomalowac znaczek BMW na boku zbiornika paliwa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 309
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Chciałem tylko powiedzieć, że jednak da sie zrobić motocykl w 1-72 i to bardzo ładnie od podstaw. Chociaż jakiś czas temu w to nie wierzyłem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe u mnie to samo mój dywan jest przesiąknięty częściami...... a ile w odkurzaczu wylądowało... najgorsze jest to jak nie znajdziesz to trzeba daną część dorabiać...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A już myślałem że jestem burdelarzem do kwadratu.W każdym razie jest Nas więcej :-)) Najgorzej ,że niektóre części odnajduje sie za późno :-)))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najgorzej jest jak czesc "wystrzeli" z pincety Ja mam o tyle zle, ze wkolo biurka mam pelno okruchow (zawsze cos dziumdziam przy klejeniu), i trudno znalezc w tym te male drobiazgi. Dobrze wiedziec, ze nie tylko mi sie to przydarza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pod wrażeniem

 

Ja kleje w kuchni gdzie są jasne kafelki i dużo miejsca w około więc nie mam problemów ze znalezieniem elementów

 

Pozdrawiam

 

Ops przepraszam za podwójny post...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich!

 

Wczoraj nareszcie udalo mi sie ruszyc z budowa ramy kosza. Wlasciwie brakuje jej jeszcze tylko pare drobiazgow.

 

th_DSC00807.jpg th_DSC00809.jpg th_DSC00811.jpg th_DSC00812.jpg th_DSC00813.jpg th_DSC00814.jpg

 

Mysle, ze mechanizm roznicowy wkleje w rame motoru jeszcze zanim zamocuje tylne kolo. Bedzie w nim nawiercony otwor, w ktory wchodzic bedzie rama kosza (rozwiazanie takie samo jak u ITALERI). Potem wykonam lampy pozycyjne na blotniku kosza, hak holowniczy, resory i jeszcze odcinek rurki laczacej rame kosza z rama motoru w okolicach zbiornika paliwa. W ten sposob bede mogl spasowac calosc jeszcze bez wklejania kol.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tylko podtrzymuję zdanie

......może klęknąć psycha przy takim dłubaniu....

 

 

a jesli chodzi o szukanie to sprawdza się u mnie czołganie z nosem przy dywanie i podświetlanie latarką

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja do szukania zatrudniam Żonę - jest wytrawnym tropicielem ;)

 

A co do znaczka BMW, to pierwszą myślą u mnie jest kalkomania, tylko czy wydruk takiego maleństwa będzie wyraźny? Wszak jego średnica będzie chyba poniżej 1 mm? Można też spróbować pędzlem, ale najpierw sporo prób na boku zapewne by było potrzeba...

 

A jak wykonujesz tablice rejestracyjne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki chlopaki

 

MarcinL, mi to nie grozi - moja psycha juz dawna kleknela

 

Tleli - ciekawa mysl. Wiesz myslalem nad dwiema opcjami. Albo kalkomania - z tym, ze na bialym papierze do kalkomanii wydrukowalbym dwa ciemnoniebieskie kwadraty zetkniete ze soba rogami (podobnie jak w polskiej szachownicy). A potem uzywajac dziurkacza o odpowiedniej srednicy wycialbym znaczek.

 

Druga opcja to malowanie. Najpierw scieta do odpowiedniej srednicy wykalaczka nanioslbym biala farbe (tak jak pieczatka - co daloby okragla kropke), a potem namalowalbym niebieskie fragmenty.

 

Jeszcze nie zdecydowalem, ktorej opcjii uzyc choc kalka wydaje sie gwarantowac lepszy efekt...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Super Moderator

Tak Marudek, powiem że wymieniłeś ciekawe rozwiązania, tylko że znaczek BMW w skali może mieć srednicę jaką ma szpilka. Więc jak wtedy, naniesiesz kolory na płaską powierzchnię, to podczas "odbijania" znaczka na modelu, leciutkie drgnięcie ręki zniszczy całą pracę nad znaczkiem. Przynajmniej, mi się tak wydaje.

Wielikie , za twój motor

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich!

 

Pora na codzienna relacje z budowy. Wczoraj udalo mi sie troche podlubac, a efektem tego jest poprawiony blotnik kosza - wymienilem boczna scianke blotnika na wykonana z cienszego plastiku i dodalem swiatla pozycyjne. Na ramie przybyly ze dwa szczeguly, natomiast mocowanie blotnika do ramy (zrobione uprzednio z koszulki drucika) usunalem, bo straszyla wielkoscia Zrobilem tez piora resorow. Nie jestem z nich w pelni zadowolony . Jakos tak mi nie pasuja (wydaja sie za wielkie - jak od wagonu kolejowego ). Sprobuje zrobic je z innego materialu - moze to poprawi efekt...

 

th_DSC00825.jpg th_DSC00827.jpg

th_DSC00826.jpg th_DSC00830.jpg th_DSC00828.jpg th_DSC00829.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej!

 

Wczoraj wymienilem tamte badziewiackie resory. Mysle, ze nowe sa odrobine lepsze. Zrobilem tylne mocowanie blotnika do ramy i mechanizm roznicowy na ramie motoru. Z tym bylo troche zabawy... Najpierw w kawalku twardego plastiku wywiercilem otwor 1 mm, a potem trzymajac ten okruszek na wiertle szlifowalem do zamierzonego ksztaltu. Ale zobaczcie sami:

 

th_DSC00834.jpg th_DSC00837.jpg th_DSC00836.jpg th_DSC00835.jpg

 

Teraz pozostalo juz tylko pomalowac rame i zabrac sie za kola Ale bedzie fajno...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki Majek!

 

W pierwszym poscie zakladalem, ze model wykonam w ciagu kilku tygodni, a teraz zastanawiam sie czy sie wyrobie do konca konkursu... Na razie robie dwa kroki do przodu i jeden w tyl . Oto lista czesci, ktore wymienilem stwierdzajac po czasie, ze stac mnie na wiecej:

 

1. wymienilem czesci przedniego widelca (zmniejszylem srednice sprezyn i podarowalem sobie koszulki kabla),

2. rama (wykonalem od nowa z cienszego drutu),

3. uchwyt pasazera (wykonalem od nowa z cienszego drutu),

4. blotnik kosza (wymienilem boczna scianke na ciensza)

5. resory (wykonalem od nowa z innego materialu).

 

Moze trudno w to uwierzyc, ale model ma teraz 80 czesci .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich!

 

Dzieki za doping - taki aplauz zobowiazuje . Niestety nie udalo mi sie wczoraj zabrac za kola. Te widoczne na zdjeciach to tylko poprzednie proby. Za to udalo mi sie zrobic hak holowniczy (dlugo to trwalo) i wymienic przekladnie napedu kola przy koszu. Poprzednia byla za duza... Kosztowalo mnie to troche cierpliwosci, bo jak zawsze przy takich wymianach cos zepsulem. Tym razem zdemolowalem prawie cala rame kosza. To wszystko jest bardzo delikatne, bo klejone przewaznie "na styk". Popatrzcie sami:

 

th_DSC00839.jpg th_DSC00844.jpg th_DSC00843.jpg th_DSC00840.jpg th_DSC00842.jpg th_DSC00841.jpg

 

Licznik czesci: 84

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak sobie często tu wchodzę i brak mi słów by wyrazić emocje jakie mi towarzyszą, gdy widzę ten mały motocykl, jeszcze robiony od podstaw. Respekt!!:-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki Wicio1d!

 

Ja tez sie ciesze na jego widok. Choc widze jeszcze niedociagniecia i braki, to pocieszam sie, ze jest i tak lepszy niz moj Zundapp.

 

Przy okazji pozdrawiam wszystkich, ktorzy odwiedzaja ten watek, choc jeszcze nie zabrali glosu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy okazji pozdrawiam wszystkich, ktorzy odwiedzaja ten watek, choc jeszcze nie zabrali glosu

 

Wzajemnie

 

A... ale ja chyba juz cos mowilem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.